"בתוך שעות השקט מיוזע מגופך חש אותך נעלמת חומקת אל תוך תוכך . . . והכול רק משחק של דמעות" קונן האומן הכה מוכשר אבי בללי (נקמת הטרקטור); כן, תחשבו על זה, מה בעצם מפריד אותנו, בני האדם, מבעליי החיים ? כן, דמעות, כן הבעת רגשות.

אין לי בעיה עם דמעות, אני חושב שזה טוב לבכות; במידה, מדי פעם, זה מנקה, מוריד, משחרר ויש כאלו שאני ממליץ להם לבכות – סוג של שיעורי בית. לתרגל מול עצמך, מול המראה מבע כה אנושי, כה אינטימי וכה כנה. כן, יהיו כמוכם שייקראו זאת וייזכרו במשפט שהיינו אומרים פעם במגרשי הכדורגל לבכיינים: "מה אתה בוכה כמו ילדה . . " וכן, לגישתי, לקח לנו כמה שנים להבין עד כמה המין הנשי חזק (סרטון בסוף) ועד כמה זו תעצומת נפש, להוריד את הראש, לבכות, להרגיש, לכאוב.

https://www.youtube.com/watch?v=6w0y034ZMvo

שעת ערב נעימה עכשיו; חוזר עם ילדיי מהבריכה ואני מתיישב לצפות בתקציר גמר ווימבלדון בין "הבלתי נגמר" – ספורטאי העל רוז'ה פדרר וכן תזכירו אותו בנשימה אחת עם מוחמד עלי, מייקל ג'ורדן, ליאונל מסי ומייקל פלפס כאנשים ששינו את ענף הספורט בו היו פעילים וגם מעבר לזה, על תפיסת הספורט כשם שאנו חווים אותה כשם שאנו עוזבים הכול ומתיישבים לראות את רגעיי הקסם הללו; חשבו על כך, יותר מקונצרטים, הצגות, מופעי רוק, אופרות או כל דבר שאנו בחורים להעביר בו את זמן הפנאי (המצומצם שלנו), הצפייה בספורט עולה על כולם בעשרות מונים.

מאמן לנערים על הרצף האוטיסטי

                   מאמן לנערים על הרצף האוטיסטי

גמר ווימבלדון, השחקנים שהגיעו למעמד נכסף זה הזיעו והתאמצו במשך למעלה משבועיים לגבור על הרבה מאוד שחקנים ולחצים על מנת להגיע למעמד השיא של הטניס העולמי והנה השחקן הקרואטי המדורג ב 10 הראשונה בעולם מתפרק ! קרואטי שנראה מאיים ומעל 1.9 פשוט מתפרק מנטאלית וממרר בבכי באמצע המשחק; אין לתאר. על עבודתי כמאמן מנטאלי כמעט ואיני יכול לדבר, על הנעשה ביני לבין השחקן – האדם ישנו הסכם חיסיון, פורמאלי ובלתי פורמאלי ולכן, כאשר אימון מנטאלי מוצג בצורה זו בפניי מיליוני צופים בארץ ובעולם כפי שתראו בסרטון זה, הרי ראוי שתצפו בזה, לא רואים כל יום כזה מחזה. לגישתי, קשיחות היתר (הזקן אגב הפך היום בספורט המקצועי לסימן זיהוי לקשיחות או כפי שהגדיר בפניי כדורגלן, בלם "כשאני עם זקן אני מרגיש כמו חוטב עצים בערבות שבדיה, אף אחד לא יתעסק אתי") אשר נצברה אצל צ'יליץ' במשך השבועיים של התחרות, כמו גם, האינטנסיביות של פדרר במשחק המושלם הביאו אותו למצב של שבירה ועד לכדי בכי בעטיו נעצר המשחק למספר רגעים ולא, הוא לא נפצע בגוף, אלא בנפש וכן, הקשר בין הנפש לגוף הוא קשר בלתי אמצעי וניתן בנקל לראות בהמשך המשחק את "הטעויות הלא מחוייבות במציאות" אותם ביצע. שימו לב אם כן לשבירתו של צ'יליץ' החל מדקה ו 15 שניות ומתוך אתר ערוץ הספורט:

http://www.sport5.co.il/HTML/Articles/Article.411.246182.html

לסיכום,

צפו בסרטון הבא ואם תרצו, קראו בכתבה הבאה על תעצומות נפש של ספורטאית; לא סופר מוכשרת, אבל מאוד מחויבת וסופר חזקה בראש; כן, כאן אני מתחיל כל הרצאה של אימון מנטאלי וברור, אל תפסיקו להאמין, עבודה קשה, עשייה – Doing מביא אותנו כמעט לכל מקום נכון, מי שמכיר אותי כבר יודע – קרוליין ווזניאקי, בבקשה, תהיו מרוכזים, אנרגיה טובה.

ולגביי המבדיל בין ספורטאים גדולים ורגישים בצורה המדויקת והנכונה אתם יכולים להתבונן עמוק לתוך עיניו של פדרר הגדול, כן, גם הוא בוכה, גם אם זו לו כבר הזכייה ה 8 בטורניר מקסים זה. ספורט, אנושיות, חייתיות והחיים בכלל – ביני לבין עצמי אני חושב שהמניע המרכזי לכתבה זו היא השיחות שיש לי עם אנשים (גברים ונשים) בהם הם מעט מרירים על אי הבעת רגשות מצד בן הזוג . . ולא אציין כאן מצד איזה מין בעיקר באות התלונות . . . איך שאני אוהב את העבודה שלי.

 

אסף לב

הצטרפו אלינו בפייסבוק 

ערוץ היוטיוב ונשמח לקבל תגובות על הסרטונים

ויש גם אינסטוש מדליק

אימון וליווי מנטאלי – ליצירת קשר לחצו כאן

"רצים עם אסף" – תעשו ספורט – זה עושה טוב, לכם ולעולם

8993137 – 052

קבוצת ריצה בכפר - סבא

קבוצת ריצה בכפר – סבא