אבל הכי אנחנו פוחדים לזוז, לשנות, להתאים עצמנו למציאות החדשה, לצאת מהאזור המוגן, "אזור הנוחות", לנסות דברים חדשים, טעמים חדשים, אולי יש משהו טוב יותר ממה שאני מכיר ? מה רמת הסיכון שאני מוכן לקחת וכן, האם יש דרך חזרה למה שהייתי ולמצב שהיה לפני השינוי ? 

לאחרונה, מגיעים אליי יותר ויותר אנשים הנמצאים באותו "מעגל חיים" כ 15 שנה ויותר; נכון, מעגל חיים ושגרת חיים אשר היו נהוגים עת היינו אנו בני 20 + (סוף המאה שעברה לערך) היה מוכר, מקובל ובעל קצב מוגדר יחסית והנה, מעט אחרי בעיטת הפתיחה של המאה ה 21 ועת "אי הגעת" באג 2000 ושאר נבואות זעם על קץ הימים נותרנו, אנו, אנשים ליברלים, בני תרבות המערב, הכנסה ממוצעת ובעלי שני ילדים ועד 4 בממוצע, עם המציאות ועם מה שהיא מצריכה מאתנו, להתמודד.

אלו מכם ומכן, המכירים אותי יודעים שלגישתי המפתח המרכזי בחתירה שלנו אל הגשמת היעדים, החלומות, השאיפות ובכלל זה דרכינו אל ההגשמה העצמית ואל האושר נעוצים במילה אחת בודדה, מילה אחת המגלמת כמעט את כל אשר "אנו עוטפים" בהמון אלמנטים וקישוטים אחרים והיא, כמובן, עשייה – Doing

"מערות חזן" בחבל לכיש; טיול הבא ל"מערת הקשת" עם סנפלינג . . .

my kids – mia, omer האוצרות של אבא

שעת צהריים עכשיו, כמובן שאני יכול לומר לעצמי שעבדתי מאוד קשה בבוקר (בדרך כלל מ 4 בבוקר לערך) ומומלץ לישון עכשיו צהריים – מדי פעם ולזמן מוגדר ומוקצב זה נהדר (זו עבודתו של מאמן מתחיל מוקדם, נח צהריים וממשיך לאמן) או סתם להתבטל מול הפייסבוק או כל אמצעי מדיה אחר אשר ינגיש לי את המציאות, יציע לי פרסומות, תשלומים מקוונים ונוחים ואפליקציות סוחפות אחרות עם מקומות אטרקטיביים להיות בהם ומשחקים אטרקטיביים ומאידך, לצאת לאימון, להחזיק מול עיניי ספר (מחייב להשאיר עיניים פקוחות, ידיים אוחזות, להרטיב את האצבע כל דקה וחצי על מנת להפוך דף והכי חשוב – לחיות ולהחיות את גיבורי הספר – נסו את "תמונתו של דוריאן גריי" של אוסקר ווילד) או כל פעולה אחרת כגון, כן, להעלות דברים על הכתב, על המקלדת ולהבהיר לי ולאלו אשר יבחרו לקרוא פוסט זה מעט על מה שבעיני חשוב ובכלל זה, להעז לשנות, לשפר, לגוון ולהגיע להלימה גבוהה יותר עם מה שמזמנים לנו החיים כאן והאמינו לי, אני תיכף בן 50 וזה חולף ביעף – החיים כן . . .

כן, אז לאחרונה מגיעים אליי אנשים אשר גילם פחות או יותר כפי גילי והם מספרים לי שהם נמצאים באותו מקום עבודה 15 שנה ויותר ועם או בלי קשר לקשר הזוגי בו הם נמצאים או שלא נמצאים הם מתארים מציאות יחסית נוחה, שכר הוגן בדרך כלל גם עבודה יחסית מעניינת וכאן אני הכי מסתקרן האם הם חשבו או חושבים לנסות משהו אחר ? או לשם מה לנסות בעצם משהו אחר אם הכול כל כך טוב ?

שניה, בואו נחזור לדבר הכי בסיסי, כמובן, אדמה ! א.ד. גורדון הגדיר זאת בצורה מרשימה ועמוקה: "כוח החיים והגידול – בדומה למה שיש לראות בממלכת הצמח – כוח העבודה והיצירה וגם הכוח של מסירות נפש, מי שיעבוד יותר, ייצר יותר, ייתן יותר את נפשו, הוא יקנה יותר זכות מוסרית וגם יותר כוח חיוני על הארץ"; זאת ועוד, האדמה היא מקור החיים והיצירה והתרבות והעצמאות האמיתית" (דגניה 1908) מתוך הספר: "האדם והטבע"; ומה אני רוצה לומר בעצם . . . קצת יהדות בה יש הרבה חוכמה ותובנה ולפיה, אחת ל 7 שנים ישנה שנה מיוחדת, "שנת שמיטה" בה החקלאי נח מעבודתו הקשה והמורכבת (היום יותר מתמיד – מיעוט גשמים והחלטות ממשלה), כך בדיוק גם הקרקע נחה; אגב, כן, שימו לב לקסם במשרד החינוך ולפיו בכל 7 שנים מורה צריכה לצאת לשנת שבתון.

תרגום לחיינו אנו, מאה 21, כמעט ולא רואים קרקע וגם אנו שמתאמנים רואים קרקע, מתאמצים ואז חוזרים, כן, למחשב, לספה, לרכב, לפקקים וכן, לעבודה. בדרך של חיבור לקרקע, כמו גם, פעילויות נוספות, תומכות בעיסוק שלנו (כאמור חלקנו מצויים בו מעל עשור) ולעתים מנוגדות אליו, אנו יכולים להחיות את עצמנו, לשפר את בריאותינו – פיזית, כמו גם מנטאלית וכן, לגעת ולהתקרב "לשליחות" שלנו על כוכב עדין זה עליו אנו דורכים (משתדלים) בכל בוקר מחדש.

פעילויות שכאלו הן, התנדבות – פנימיות לעבריינים צעירים משוועות למתנדבים ובחיי שבקורות החיים שלי בשנים בהן העברתי אותן זו הייתה השאלה היחידה ששאלו אותי, "תגיד איך זה ? לא פחדת ? כן, אל תפחדו, סמכו על עצמיכם, שכללו את עצמכם ואת ארסנל היכולות שלכם. עוד, ביצוע עבודות פיזיות שאינן העבודות הרגילות בהן אנו עובדים (בשבוע שעבר היה לי "חלון" בעבודה אותו ניצלתי לעבודה עם חבר שברשותו חברה לניקוי ספות ופשוט התמוגגתי מאושר מעצם התחושה "הצעירה הזאת" של פועל המפעיל כל נים בגופו, השיחה הקולחת עם החבר בזמן העבודה – לפועלים נוח יותר לדבר בזמן העבודה – זוכרים איך זה להיות בנגמ"ש ביחד ? ובכלל, היציאה מהמקום הנוח יחסית שבניתי לעצמי בחיי מתוקף עיסוקי וכן, רוב הריצות שלי הן כבר כמעט על מצב אוטומט . . . כן, גם עבודה מאומצת בגינון ביתי יכולה להיכלל כאן וזאת בתנאי קטן ולפיו, הטלפון הנייד לא לידנו ולא בכל שנייה אני עונה להודעה זו או אחרת.

רמת הגולן

טיול משפחתי

בריאות, תעוזה – אז כן, ככל שאנו מתבגרים אנו שואפים לחוות פחות שינויים קיצונים בחיינו, בדיוק כשם שהמתקנים בלונה פארק פתאום עושים לנו כאב ראש עצום בעוד ילדינו רוצים "עוד פעם אבא" וכאן נשאלת השאלה, מתי אני צריך להגיד לעצמי "עד כאן, אינני יכול יותר" (מנחם בגין בשלהי מלחמת לבנון הראשונה) ו / או מתי צריכה להידלק לי הנורה לפיה מיציתי את מקום העבודה הזה ואני זקוק לשינוי, למשהו אחר. אז כן וחשוב מאוד שכל אחד יבחן את עצמו, לבד או עם איש מקצוע, כמובן תוך התייחסות למרכיבים כלכליים ומשפחתיים ובתוך זה יש כמובן את אלמנט הבריאות. מרגע שזיהית שאתה חולה "יותר מדי פעמים" במהלך השנה החולפת עליך לעשות "הקפאת מצב" ולבחון את המצב ואת התהליכים העוברים עליך וכאן שוב המקום לציין את "מחקריי האותרן" (ארה"ב – 1927 – 1929 מעבדות הטלפונים של חברת Bell ) בהם שינו לעובדים את תנאי העבודה ללא הרף (בעיקר הרעו) וראו זה פלא, תפוקתם רק הלכה וגדלה וכן, שיעור ההיעדרויות מהעבודה גם כן הצטמצם נוכח חשיבות הקבוצה המחויבות אליה ותחושת הלכידות הקבוצתית לפיה, העובדים הללו "זכו" לקחת חלק בניסוי חשוב על תנאי עבודה.

לסיכום –

כל אחד הוא יחיד ומיוחד; מה שמתאים לי במסגרות העבודה והחיים לא יתאים לחברי ערן; עם זאת, תהליכים חברתיים, מקצועיים ואישיים חשוב שייעמדו במטרות, ביעדים ובחלומות שאנו מציבים לעצמינו. כל אלמנט במובא מעלה חשוב שייבחן דרך העיניים שלי, של המשפחה שלי, העניין ואפילו התשוקה שלי לאותו עיסוק, התרומה שלי לעולם כשם שאני מייחס לה חשיבות, רמת ההכנסה ואיכות החיים כשם שאני רוצה לחוות אותם והחשוב ביותר, הבריאות שלי והדינמיות והמהירות של החיים, כמו גם, ההתאמה שלי לאירועי החיים העוברים עלינו בזמן שאנו באים לתכנן אותם – ג'ון לנון – תקשיבו כאן לאיש המיוחד הזה, זה פחות מ 4 דקות; "תדמיינו" – זה עובד.

סוף דבר –

כל שינוי הוא שינוי לטובה והדבר היחיד שקבוע היום הוא השינוי עצמו; תאמינו בעצמכם ובכוח ו"במתנת האל" שניתנה לכם ואם זאת, נסו לנהל שינוי מדויק, כזה שנכון לכם וכזה שלא מערער את אמות הסיפים עליהם שקדתם במשך שנים; בהצלחה רבה.

המון תודה למתאמנת החיובית שלי, אשר דחתה את הפגישה שלנו בשעתיים, היה לי בדיוק את הזמן לכתוב את אשר אני דוגר עליו כבר 3 שבועות ו"התרגום" של הזמן בו הייתי אמור להיות "בתפקיד" עימה התבטא בתפקיד שלאחרונה אני אוהב אותו יותר ויותר: לכתוב.

 

בברכת הספורט, הבריאות והאנרגיה המצוינת,

אסף

הצטרפו אלינו בפייסבוק 

ערוץ היוטיוב

ויש גם אינסטוש מדליק

אימון וליווי מנטאלי – ליצירת קשר לחצו כאן

"רצים עם אסף"

8993137 – 052

לוגו חדש