יש לי המון חברים מתחומים שונים ומגוונים; אני מאוד אוהב את המורכבות והשונות ביחסיי אתם: גיל, מוצא, השכלה, מעמד לא משנים לכאן או לכאן את מהות ומבנה הקשר וכמו שאיש "מסודר" שאני מכיר, מוקיר ואוהב מאוד יודע שלעולם לא קרה שנשב במסעדה ואציע לשלם חצי מהחשבון וכן, ישבנו בהמון מסעדות ולעולם התשובה תהייה "אספי זה בסדר" וכך נמשיך לסעוד ליבנו כטוב ביין ובחברות.

בחודש שעבר נזדמנתי לשבת עם מעט חברים שאני פחות מכיר – מהצד של בת זוגתי וכך מצאתי את עצמי יושב בשיחה שסבבה בעיקר סביב פנסיות, ביטוחיי חיים ובכלל האם להיעזר ברפואה פרטית או שמא הרפואה הציבורית טובה דייה ? היין היה בסדר וגם האנשים אולם ברוב שלביי הערב נמנעתי מלהביע את דעתי וכך, מצאתי עצמי מעין צופה מהצד, משתדל להיות כמה שפחות שיפוטי וכמה שיותר חיובי כפי שאימא שלי לימדה אותי ועם זאת לא יכולתי להתעלם משני דברים שטיפה הציקו לי:

  1. כולם היו מנוזלים.
  2. כולם היו עם בעיית השמנת יתר קלה או כבדה מעט יותר.

השיחה הייתה נחמדה, הטלוויזיה לא דלקה וכך הייתי מעין "צופה סביל" וזה אפילו הזכיר לי את ה דינמיקות הקבוצתיות של תחילת גיל ה 30 שכל ארגון שרצה לגייס אותך אליו הכניס אותך למעין משרד / בית של "אח גדול" ולא ממש אהבתי את העניין וכך מצאתי עצמי יותר בטבע OUTDOOR ובמשחקי הישרדויות אחרות שפעם הצליחו לי יותר ופעם פחות; זאת, על אף שלדרך תמיד נשארתי נאמן. בערך בשעה 23:00 שאלה אותי אדווה איזה ביטוח חיים יש לי ואיזה תוכנית פנסיה יש לי כעצמאי והאם אני לא פוחד שמא לא אוכל לרוץ לנצח . . .

אתם המנתחים הטובים בעולם עבור מצבכם! תתייעצו כן, תשאלו ותחקרו אבל תמיד, "סמכו על עצמיכם"!

אתם המנתחים הטובים בעולם עבור מצבכם! תתייעצו כן, תשאלו ותחקרו אבל תמיד, "סמכו על עצמיכם"!

כן, כאן נולד הרעיון של פוסט זה והאדם הראשון שקפץ לי לראש היה לא אחר מאשר סוכן הביטוח שלי ואלוף העולם במרתון לסניורים הלא הוא דב קרמר שתמיד מצליח להצחיק אותי גם אם יש בזה המון היגיון ומחשבה בריאה ומיוחדת: "תראה אסף, אתה בריא וחיובי וכן, נראה לי שתעבוד עד יומך האחרון. תצא מהבית בערך בגיל 90, תאמן, תרוץ, תחזור הביתה תאכל ארוחת בוקר ובערך אז יתחיל ההילוך האחרון של חייך . . ." במסגרת שיחה פרטית על כמה להפריש לפנסיה – אבל זה לא מהות הפוסט – אז היו מרוכזים עוד קצת, שווה לכם, לדעתי.

אמרתי לאדווה שבגדול היא ממש צודקת ושממש עכשיו – כ 3 שנים מאז שהפכתי לעצמאי – אני יכול לחזור ולהפריש לקרן פנסיה ובינתיים אני שומר על בריאות וטפו טפו 16 שנה לערך לא הייתי חולה. פתאום נהייה קצת שקט וכולם הסתכלו עליי וראיתי שיש להם כמה שאלות לשאול אותי וכך אני מגיע למה רציתי לומר ואמרתי להם ועכשיו אני אומר, כותב לכם:

י. קוטנר סיפר לי פעם שאבא של סמי דיוויס ג'וניור שאל אותו פעם איך הוא נהייה גדול יותר ממנו שהרי גם הוא היה נגן "לא פראייר . . ." וזה הצעיר ענה לו: "אבא אתה לימדת אותי את כל אשר אתה יודע אולם אף פעם כמעט לא למדת ממני את אשר אני למדתי . . .

כך, סיפרת לה ולהם קצת על היתרונות של הפעילות הגופנית וכל שכן כאשר אתה תומך בה דרך טיפול קבוע בגוף – עיסויים, חיזוקים – כללי, פילאטיס ואחרים וכן, סיפרתי להם על דרך ההקשבה, הניתוח הפנימי לנפש בה אני עושה בכל בוקר לעצמי.

היום – הערב עמד להתחלף וקצת אחרי חצות תהיתי על כך שאני כבר אמור להיות במיטה אבל השיחה הייתה נחמדה וזרמה נעים. דיברנו על שעות השינה אשר אני מאמין שאנשים בוגרים, בגילנו לא זקוקים למעל 6 שעות שינה (כמובן שחצי שעה בצהריים – אפילו ברכב) עושה פלאות להמשך היום ואומר 23:00 במיטה וב 05:00 יקיצה זה בדיוק מה שאנו זקוקים לו על מנת להתחדש ולהיטען אנרגטית וכללית.

בכלל, העיסוק בספורט שיפר לי ללא היכר את איכות השינה ולמעשה זו הבעיה המרכזית בה אני נתקל עם רבים מאלו הבאים לשוחח עמי – כאן מתוך פייסבוק – הקבוצה, מוקדם בבוקר, תמיד אנרגטיים ושמחים! מחשבות, טרדות, משברים – אישיים, כלכלים ואחרים וכמובן בעיות בריאות מדירות שינה מהמון אנשים ואז כמובן ההתחדשות האנרגטית נפגמת ונפגעת בצורה חדה ורוצה לומר; העיסוק בספורט, הדיוק, הניצוץ אליו אתה מגיע עם ההוייה שלך עם הפעילות שלך מגדירות לך בדיוק מתי אתה ער ומתי אתה ישן – לא יודע מה זה נדודי שינה. בעצם פעם אחת אבל זה היה מאהבה נכזבת אז זה פחות קשור לפוסט זה . . .

הניצוץ

אסף לב: אימון גופני / אימון מנטאלי לספורטאים

אסף לב: אימון גופני / אימון מנטאלי לספורטאים

😉וכאן אני מגיע לניתוח עליו סיפרתי לכם בראשית דבריי. כן, נשימות בוקר, מדיטציה, "ניתוח בוקר" – אימון אישי עצמי!

אז כך, אינני "רוחניק" אני לא יוגיסט, אינני בודהיסט, אינני פסיכולוג ואינני רופא ועם זאת אני אוטודידקט ומקפיד בכל יום ללמוד משהו חדש וברבות השנים והיי, 50 זה כבר כאן למדתי דבר או שניים כך שלמעשה כל מה שכתוב מכאן ואילך מתאים לגישתי, נכון לגישתי ולאלה הרוצים לקחת ממנה משהו, בבקשה, שלכם, אני רק משתף, אתם כאן הענייןאתם והשלווה שלכם, האושר שלכם הבריאות שלכם.

נמשיך: ניתוח בוקר !

כן, אני לא קורא לזה מדיטציה, לא רוצה לתת לזה משמעות כזו או אחרת בואו ניקח מזה רק את מה שנכון לנו על מנת לצאת ליום בריאים, חזקים, מאושרים ושמחים יותר. את / ה קמים כרבע שעה לפני שעת היקיצה היעודה שלכם, מארגנים מקום מוגן, שליו ובטוח (לא יעזור כלום, אברהם מאסלו ידע דבר או שניים וכן, אנו זקוקים לתחושת הביטחון) ויש לי מאומן עם ילדים קטנים אז הוא יורד למקלט ויש לי מאומן עם 7 ילדים והוא רפתן ורק ברפת יש לו שקט . . . אז כן, מצאו מקום שקט ובטוח והירגעו, קודם כל.

איך גרוהול יודע להרגיע את הקהל – הירגעו, תיהנו, הכול בסדר – מול 100 אלף איש במאראקנה, ברזיל:

הירגעו, הכול בסדר . . .

לאחר מכן, זמנו לכם למקום אנשים, דמויות, חפצים או כל דבר שנותן לכם בטחון, שלווה, תחושה טובה ומוגנת ופשוט הישארו עימם ואז עצמו את העיניים; כאן אנו נכנסים לניתוח אז היו מרוכזים:

ל"ניתוח" שלנו יש כמה אפשרויות:

  1. עם מוסיקה או לשמוע מישהו. . מכיר מישהו ששומע את דלי לאמה, או כל אדם הנותן לכם את זה. . .
  2. לגרש כל מחשבה שעולה או ההיפך – לא להתנגד לשום מחשבה שעולה – העיקר להרפות🎁🎨
  3. להיות עם המחשבה שעולה
  4. "לסרוק" את הגוף מלמעלה – ראש, צוואר, כתפיים, בית חזה, בטן, אגן, רגליים, ברכיים, שוקיים וכפות רגליים – למטה ולהיות עם כל חלק זמן מסוים.

כל אחד בוחר לעצמו או כמובן בהיוועצות עם המנטור שלו את "הניתוח", המדיטציה המועדפים עליו והולמים ומתאימים לרוחו כאשר הדגשים עליהם יש לשים הם הוקרת תודה על האפשרות למקום הבטוח ולאפשרות לשבת זקוף במשך כרבע שעה ולמלא את עצמי בכוחות, בתחושות וברגשות לקראת היום הנפלא אותו אני עומד לחוות.

עכשיו כמובן, אם קראתם עד כאן אתם בוודאי שואלים עצמכם למה ניתוח ולמה "המנתח הטוב בעולם" שהרי כך קראתי לכתבה. ובכן רבותיי המלומדים, אף פעם אל תשכחו שאתם הפרופסור המדופלם ביותר בעולם בדיוק עבורכם ! אף אחד בעולם לא מכיר אתכם טוב כפי שאתם מכירים את עצמיכם; סמכו על עצמיכם, העצימו עצמיכם במחשבות הנכונות, הטובות, המעצימות, אלו בדיוק אשר ממלאות אתכם באנרגיה טובה וכן, זה לוקח בדיוק רבע שעה וכן, המומלץ ביותר זה בבוקר, קצת לפני הציפורים וקצת לפני הנץ החמה ו או אז תגלו ותיווכחו שאתם קמים ליום חדש נפלא. עובד לכם ? נהדר, לא עובד – תבדקו, תחפשו, תשאלו המסע הוא אינסופי ובכל יום, בכל תרגול אתה לומד דברים חדשים – על עצמך ועל העולם.

כן ולסיכום, "ניתוח בוקר" מעין זה הוא מנטרה לחיים; הוא לא משהו שאת / ה עושים במשך שבוע וכל בעיותיך נפתרות, אלא הוא כלי עזר מדהים ועוצמתי בו אתה מנקה, מייעל ומשכלל את עצמך בכל בוקר מחדש. האמינו לי ובעיקר האמינו בכוח שלכם, לאחר מכן תרגישו הרבה יותר טוב וכן, בדרך גם תראו איך אתם חשים בריאים ועוצמתיים יותר ובשפתם של ילדיי: "מאבא גם החיידקים פוחדים . . ."

בברכת הספורט, הבריאות והאנרגיה המצוינת,

אסף לב

הצטרפו אלינו בפייסבוק ומוזמנים לעשות "INVITE" לחברים

ערוץ היוטיוב ונשמח לקבל תגובות על הסרטונים

ויש גם אינסטוש מדליק

אימון וליווי מנטאלי – ליצירת קשר לחצו כאן

"רצים עם אסף" – תעשו ספורט – זה עושה טוב, לכם ולעולם

8993137 – 052

קבוצת ריצה מוקדם בבוקר בכפר - סבא

קבוצת ריצה מוקדם בבוקר בכפר – סבא