מהטניסאיות הבולטות בסבב הטניס הנשי בשנים האחרונות, ניצבת בפני נקודת שבירה בטורניר דוחא שנת 2009. מכאן, אני מאוד אוהב להתחיל הפעלות של אימון מנטאלי.

 

לאחר 2.43 שעות של משחק, גופה של קרוליין עומד בפני קריסה. שריריה – נראה שזה שריר הירך האחורי – ההמסטרינג – נמתח בצורה כזו שהיא אינה יכולה לעמוד על הרגל ופשוט קורסת בפירכוסים לא רצוניים על המשטח. בטניס, אתה יכול להיות מטופל בעבור אותה פציעה 3 פעמים במשחק נתון. קהל וזמן טלוויזיה מכתיבים לוחות זמנים ועצירות שידור גם בעבור פציעות, עת זו מותחת שריר ולצערה לא יכולה לקבל טיפול נוסף – שקית קרח, באותה נקודה בה טופלה כבר. ווזניאקי שוכבת על הרצפה, בוכה, כואבת ודואבת, אולם אם זאת מצליחה לקום על רגליה ולהילחם עד לסוף המשחק – חובה לצפות !

שני דברים מאוד מעניינים שעלו מצד אנשים וספורטאים שהראיתי להם את הקטע:

  1. הוריה של ווזניאקי יושבים ביציע. עד כמה הורה יכול להכיל, לכאוב ולדחוף את ילדו להילחם עוד בעבור הניצחון, הדירוג, במידה מסוימת הכסף והתהילה, מבלי להגיד: "עד כאן, הבת שלי גמורה". ספורט מקצועני, כמעט תמיד, אינו דבר שבהכרח בריא לספורטאי, היכן עובר ה"גבול" שבין עוצמות מנטאליות מופלאות של לחימה, רצון ותשוקה לנצח, כוח רצון ועמידות לבין האפשרות לפציעה משמעותית המסכנת את הספורטאי ועתידו האישי, זה שמחוץ לעולם הספורט…. ?
  2. המתמודדת מולה – ורה איגורבנה זבונרבה – במידה מסוימת לא מצליחה להתעלות על עצמה ולהתקיף ובמידה מסוימת להקשות ולהכאיב לווזניאקי (למשל כדורים קרובים לרשת DROP SHOT) על מנת לזכות במשחק. למעשה, במידה מסוימת, נוצרת הרגשה כאילו היא "מרחמת עליה" ולא מסוגלת להיות "רעה", תקיפה ואגרסיבית דווקא בזמן שיריבתה "ירדה לקרקע".

לסיכום,

קטע מרשים ביותר של ספורטאית שמאוד רוצה להוכיח את עצמה (שנים הייתה בצמרת הגבוהה ביותר מבלי לנצח בגראנד סלאם, אולם נוכח התחרויות הרבות בהן השתתפה דורגה גבוה מאוד, אפילו 1 בסבב), לנצח ולהיות הטובה ביותר.

תיהנו וכן, יש גם המון מה ללמוד ממנו, במיוחד בפעם הבאה שנתפס לכם שריר בתחרות או בכלל, כל דבר לא מתוכנן הקורה לכם בדרך להגשמת מטרותיכם.

בברכת הספורט, הבריאות והאנרגיה המצוינת,

אסף לב – אימון מנטאלי וגופני

הצטרפו אלינו בפייסבוק 

ערוץ היוטיוב ונשמח לקבל תגובות על הסרטונים

ויש גם אינסטוש מדליק

אימון וליווי מנטאלי – ליצירת קשר לחצו כאן

"רצים עם אסף" – תעשו ספורט – זה עושה טוב, לכם ולעולם

8993137 – 052

לוגו חדש