ספורט, מוסיקה, רגישות ומקצוענות;

היום אדבר ואכתוב לכם על משהו שאינו בהכרח ספורט מובהק; נכון, הרקע, התשוקה ונקודת הבסיס יהיו מעולם הספורט ועם זאת, אכתוב בכלל על מוסיקה – אהבתי השנייה ולעתים הראשונה.

ההופעה החיה הזו של ה Foo fighters באצטדיון וומבלי בפני 86 אלף איש ! הגיעה אלי דיי במקרה ופגשה אותי פעמיים בחיי.

בפעם הראשונה, במסגרת עבודתי כמאמן מנטלי עם שחקן כדורסל מקצועני ובה פירט זה בפניי את הדינמיקה, המתחים והלחצים הנוצרים בהתהוות הקבוצה, בתפקודה וביחסים הנרקמים בין חבריה – במגרש ומחוצה לו וכך, מצאתי עצמי (בהמלצתו ואני מודה לו מאוד על כך) צופה בהכנות חברי הלהקה למופע כפי שעלה במסגרת תוכניות הדוקו המופלאות באחד הערוצים המסחריים. הפעם השנייה בה נתקלתי בהופעה מדהימה זו הייתה כאשר החלטתי שאני רוצה ללמוד לתופף ובהמלצת איש יקר אחר הגעתי להופעה זו וללהקה זו בהם התחוור לי כי שני כוכבי הלהקה – הסולן דייב גרוהל והמתופף בפועל טיילור הוקינס – שניהם נחשבים למתופפים הטובים ביותר שפועלים כיום, קולטים ? נניח שאתה בלם בברצלונה והמאמן אומר לך שמסי או נאיימר פצועים היום ואתה צריך לשחק כחלוץ כנף ואתה מסיים את המשחק עם 2 בישולים ושער. . . רוצה לומר וגרוהל אומר זאת יפה ממני ובתרגום חופשי: כל אחד מחברי הלהקה יכול לנגן סולו כמעט על כל כלי, רק יש כאלה שיעשו זאת עוד טוב יותר.

אגב, אותו ספורטאי ואנוכי, עבדנו על שינויים ושני מעברים אותם חווה ברמות שונות במהלך הקריירה שלו; האחד, מעבר בין קבוצות ודינמיקה בכל קבוצה והשני מעבר בין תפקידים – מרכז לחצי פינה וכן, אלו מכם שרוצים לראות את גרוהל בגלגולו הראשון כמתופף בלבד מוזמנים לראות בחור שקט ויפה – כמעט מופנם – המופיע עם להקת נירוונה במופע האנפלאגד הנדיר ב MTV לא הרבה זמן לפני שקורט קוביין החזיר ציוד. בכלל, שינויים הינם חלק חשוב ומתמיד בחיינו ולטעמי, רוב השינויים הינם שינויים לטובה ואל לנו לפחד מהם.

מה שתפס אותי בהופעה זו כמו גם בסרט התיעודי המופלא שנעשה על ההכנות להופעה זו והרבה מעבר לקצב ולמוסיקה זה המקצועיות, המקצוענות וחוסר הפשרות שהחברים מגלים בעבור רמת הביצוע; עד שהביצוע לא מיטבי לא יוצא צליל מהאולפן ובמילים אחרות – אני מקצוען ! אני מחוייב לקהל שלי (גם על כיסא גלגלים – מתוך ההופעה שהייתי בה בפולין), לאלו שהולכים אחריי, אולם בראש ובראשונה אני מחוייב לעצמי ולמה שאני אמור להוציא מעצמי ! יותר מזה, רוב להקות הרוק סובלות, על פי רוב, "מרמת סימום" כזו או אחרת של חבריהם – אופי העבודה, מסעות בעולם ובכלל, כנראה, צורך מסוים ב"להביא עצמך" מול כמות כזו של אנשים ובכזו אנרגיה עושים משהו ואכן, בסרט מראים את אחד החברים "חצי מת" לאחר שלקח מנת יתר ועם זאת רמת הביצוע והמחוייבות אינם ניתנים לתיאור גם בפעם ה 4 ו  ה 5 בה אני צופה בהופעה זו במלואה. נכון, המילה הדומיננטית בה היא Fuck וגרוהל לא אחת תוקע גרפס – סלחו לי – במיקרופון מול כמעט 100 אלף איש ושוב ובדיוק אז זה קורה: לאחר 1:33 שעות זה קורה והוא פשוט בוכה ! כן, גרוהל המוחצן, הקפדן שלא עושה חשבון להרבה דברים פשוט מוריד את הראש לכדי רגע מזוקק אחד בו הוא מרשה לעצמו לחזור למקום כה טהור, אמיתי וכן ופשוט לבכות; מייד לאחר מכן עולה לבמה ג'ימי פייג' (לד זפלין) וגרונל והוקינס פשוט מחליפים תפקידים לביצוע נדיר של לד זפלין – אומנות, קונצרט, גאונות ! 

גרוהל מפלרטט עם הקהל לביצוע נדיר של "Times Like These"

באנגלית, אגב (בעברית לא מצאתי ביטוי הולם כזה ל"מחויבות לביצוע") זה נקרא: Commitment to perform וזה כהיקש לעולם הספורט – גלישת גלים למשל – מהווה את הבסיס, את המרכיב הראשוני לניקוד הביצוע של הגולש בגל נתון: מחויבתו לביצוע, ל"הופעה".

הרגע הקסום הזה בעיני, כאדם וכמטפל נוכח הכנות, האותנטיות של הסופרסטאר "להודות" במה שעובר עליו מהווה בעיני רגע קסום, רגע נשגב שגם בעבור זה, הייתי "מת להיות שם". נכון, יהיו כאלה מכם שייזכרו בסופרסטאר אחר ש"ברגע אמת" חזר להתנהגות ילדותית מופרעת וקיצונית וכן, זה חלק מהקסם ומהעבודה של האימון והליווי המנטלי – כן, לואיס סוארס (נבחרת אורוגאווי וכוכב בינלאומי בהתהוות) במונדיאל האחרון עת נשך ספורטאי מקבוצה יריבה. כן, ההופעה, רמת הביצוע מול קהל רב, מול עניין גדול והד תקשורתי נרחב, אינם דומים כלל למה שקורה באולפן חזרות ביתי או באימון קבוצה במתקן שלה, מפואר ככל שיהיה.

לאחר 1:45 שעות של הופעה נושא גרונל את "נאום ה Fuck" שבשמיעה 1 נשמע קיצוני ולא שפוי ובשמיעה 2 ו 3 וכמובן כהכנה לשיר נדיר ומשמעותי מקבל לפתע פרשנות אחרת לגמרי. רוצה לומר, הופעה כזו והתפרקות של מתח כזה מגיע לאחר שנים על גבי שנים של אימונים, חזרות והופעות ובדיוק כפי ששחקן או אתלט מכינים עצמם לאולימפידה או לאליפות עולם וכאמור, אם צירוף כזה של כישרון והשקעה – הופעה – באים לידי ביטוי בקללה, יריקה או כל הבעת תחושה / פורקן בדרך זו הרי שזה מקובל עליי וכן, "צפוף ומתוח" מאוד בצמרת, בפיק של עולם הספורט, המוזיקה, אהבת הקהל והביצוע הנשגב, המרטיט ! תשוקה עזה אמרנו: "ברוכים הבאים ליום הדפוק הגדול ביותר בכל חיי . . ." כפתיח לנאום.

לסיכום,

"הממשקים" בין עולם הספורט, עולם המוזיקה ובכלל עולמינו הפנימי – בכל הקשור בהופעה מול קהל (ואיך שלא נסתכל על זה רובינו "מופיעים", עובדים מול קהל) הנה גבוהה וניתנת לחיזוי, ניבוי והחשוב מזה, לשדרוג ולשיפור כמעט בכל שלב של תהליך התפתחותנו הכמעט מתמיד. המקצועיות והמקצוענות הנרכשים עם השנים ובמקביל לגילוי הרגשות ואף הרגשנות ייקבעו רבות, אם אנו כקהל, נרצה לשלם ממיטב כספינו על מנת לראות ולחוות מופע מעין זה. 

אני, אישית, מאוד נהניתי וכן, אם תרצו ותמצאו לנכון לבחון עצמכם, לשפר תהליכים מסוימים בחייכם – אושר, בטחון עצמי, שיפור איכות השינה, הפסקת עישון, הורדה במשקל ובכלל – אשמח לעזור לכם לקחת חלק בכך; אימון מנטאלי זה עובד וזה הנייד שלי 8993137 – 052, תרגישו חופשי ובכיף.

אסף לב

אשמח לשיתופים בפייסבוק – אסף לב – קבוצות ריצה ואימון מנטאלי 

בערוץ היוטיוב – המון סרטוני ספורט ומוטיבאציה

אימון וליווי מנטאלי – ליצירת קשר לחצו כאן

 

הרצאת אנרגיה ודיוק: אסף לב

הרצאת אנרגיה ודיוק: אסף לב

אסף לב
אסף לב
במהלך לימודי לתואר שני במנהל עסקים, ראיתי מקרוב המון אנשים עייפים שצריכים משהו שיזין אותם: תחושה טובה, אנרגיה חיובית – משהו מעבר שיאפשר להם לא רק להתמודד, אלא לשגשג בכל תחום בחיים; בדיוק אז הבנתי את מקומי ותפקידי כאן: לאמן! מנטאלית וגופנית, ערכית ותודעתית. אז נעים מאוד👍 אני אסף לב, מאמן מנטלי ומאמן טריאתלון; ספורטאי פעיל, "איש ברזל", מרתוניסט ומאמין בספורט אירובי: הליכה, תנועה שחיה וריצה בעיקר - כדרך חיים! הגדרה עצמית - השכמה מוקדמת בבוקר וניהול אורח חיים בריא ושליו ככל שניתן. יזם, מקים ומאמן קבוצת הריצה בכפר-סבא: "רצים עם אסף" וקבוצת ההליכה "הולכים עם אסף" - ונהנה מכל רגע.♥ מאמן אישי לחיים, לזוגיות, לספורטאים, למנהלים, וגם לאנשים עם "צרכים מיוחדים": שיחה, תנועה, אמונה, העצמה, נאמנות והכי חשוב: חברות.💯

24 Comments

 1. עוזי הגיב:

  כתבת יפה, אסף! כמוזיקאי מקצועי אני יודע כמה חשוב להיות ברגע במלוא הריכוז והעוצמה.
  עמוס עוז כתב פעם על תהליך הכתיבה: "כמו בליל סכינים, אבל גם קצת בתוך חלום" . שילוב שכזה בין עירות מוחלטת לחלימה תת מודעת.
  אני בטוח, שאתה, כמאמן מנטאלי, יודע לטפח את שני האלמנטים האלה בעבודתך עם ספורטאים ושואפי שיפור באשר הם.
  עוזי שלו, נגן בסון.

 2. אלון הגיב:

  אסף, אסף, אסף… מורה שלא מוכן להפסיק ללמוד! מילים יפות, נהניתי מאוד לקרוא, ופקחת את עיני להופעה שאני מתפדח שטרם ראיתי ושבינתיים (חצי שעה ראשונה) מדהימה ואני מחכה כבר לראות את הנאום שדיברת עליו 🙂
  העבודה על במה, ב"לייב" זה באמת תחום מדהים ומעניין מאוד, ומהצד שלי – של המוזיקה – זה יפה לראות את החיבור לספורט, ובעצם להרבה תחומים שונים.
  אינסוף השראה יש לקבל ממך איש… תמשיך ככה!

  • אסף לב הגיב:

   תודה, תודה רבה אלון – מוסיקאי, מורה לתופים וחבר.
   כיף לקרוא תגובות כאלו מאנשים "שבאמת חיים זאת".

   בהצלחה רבה בדרך – 86 אלף איש בהופעה שלכם . . . גם טיפה פחות זה בסדר, נכון ?

   אסף

 3. בר הדברה הגיב:

  אני אוהב את החיבור שלך לספורט ומוסיקה.
  אם מעניין לך סגנונות אחרים , תן "בסנד" 🙂
  תמשיך כך, יו

  שי בן הרצל

 4. לירון הגיב:

  מקסים:)
  ובהחלט מעשיר!

 5. elad הגיב:

  אחי אהבתי מאוד,

  ממליץ עליך כמאמן מנטלי, כמאמן ובכלל.

  איזה מוסיקה, איזה הקבלה לחיים – סחתיין.
  צוק

 6. סיגל הגיב:

  כתבה מעולה. מאמן מנטאלי מצויייין
  תהנה בהופעה 🙂

  • אסף לב הגיב:

   תודה רבה יקירה,

   כן, הרבה זמן מחכה כבר להזדמנות לצאת להופעה זו ולראות את כל הכישרון והמצוינות הזו באים לידי ביטוי.
   מרגש אותי, אחלה יום.

   אסף

 7. […] חשובה – עיקרו של מאמר זה נכתב כאשר הייתי בראשית דרכי כמאמן מנטאלי. נכון להיום, לאחר שעות של אימונים עם ספורטאים מרמות […]

 8. אסף לב הגיב:

  תוספת חשובה, חידוד: להסתכל בקישור החל מדקה 05:15 https://www.youtube.com/watch?v=arkRirXVMmM

  האומן, הכוכב, השחקן או הזמר כפי שבחרתי לכתוב על להקה מוכשרת זו מחוייב לאומנתו ! מחוייב לקהל שלו ! וכן, גם מחוייב להקניית ערכים ! כן, בהופעה שלי לא ילכו מכות ! להופעות שלי באים ליהנות ולא ללכת מכות.

  אז נכון, הוא מקלל והרבה (ראו ושמעו צינזור), אבל עדיין: "אנשים באים להופעה שלנו על מנת ליהנות ולא ללכת מכות וכך אני לא ממשיך להופיע" !

  מרשים לא . . .?

  אסף

 9. יניב הצלם הגיב:

  וואו, מגניב, אהבתי גם את הכתיבה וגם את המוסיקה.

  יניב

 10. אריק הגיב:

  אכן ידידי אסף
  מאמר מסוג זה מתאים לך כמו כפפה ליד
  גם אם היה המאמר מפורסם ללא שם השם של מחברו
  הרבה אנשים היו מזהים שזה מאמר שלך
  מה לעשות?
  יש אמרה האומרת שאנשים מסויימים נולדים עם איכויות מסוימות
  ואתה תואם בדיוק את האימרה
  בהצלחה
  אריק

  • אסף לב הגיב:

   אריק ידידי,

   תגובותיך מרגשות כמו הנושאים עליהם אני כותב וברור מהם אני מתרגש.

   אגב, שתדע, האומן שבר את רגלו לפני כיומיים וממשיך לנגן על כיסא עם גבס; אשקרה רוק על כיסא . . . שכן, את התשוקה, האהבה והעשייה אף אחד לא ייקח לנו.

   תודה וכל טוב,
   אסף

   אסף

 11. […] המטרה השנייה והנעלה לא פחות היא לפיה האדם שעובד עמי על אימון מנטאלי – בין אם הוא ספורטאי ובין אם לא היא לעשותו מאושר יותר […]

 12. 669 הגיב:

  Commitment to perform….
  יפה.
  בעיניי זה משהו פנימי קודם כל.
  כשיש לך את זה לא חשוב כמה יש בקהל….
  אהבתי
  אני

 13. אילן קסמן הגיב:

  היי אסף, כתבה לעיניין .
  ברכות חמות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.