במאמר הקודם דיברנו על הגשמת חלומות: יצאנו מהנחת יסוד, שהחלום כבר קיים ואפילו אנו יודעים מהי הדרך להגיע אליו, מה יהיו הקשיים בדרך, "מה יהיה המחיר" להלן: "יש לי חלום"

במאמר זה, ארצה להראות לכם את אחד הספורטאים האהובים עליי, קלי סלייטר. ספורטאי זה, מלווה את חיי מאז שהוא בסבב המקצועני (קצת למעלה מ 20 שנה . .) וכן, מאז ששינה את הענף בצורה של ביצועי גלישה מחוץ לגל (אריאל), בצורה של גלישת גלים גדולים עם גלשנים קטנים, בצורה של אורך חיים מקצועני על פני שני עשורים ואולי, למעלה מכל, שינה את הענף בצורה של התייחסות למקצוע שלך כאומנות, כזן מאסטר, כדרך חיים שבה אתה מתייחס לעצמך, ליריבים שלך, לסביבה, לקהל, לספונסרים ולטבע כמובן, בדרך של מקצוען בכל היבט אפשרי. בראש ובראשונה, כמובן, בקביעת המטרות: סלייטר מציין לאורך כל התחרות ובסיום כל מקצה ש"הוא בא לקחת את התחרות" כאן, זו מטרתו, אלה הגלים שבהם הוא מצטיין ואין סיבה שזה לא יקרה – זה תלוי בו ! הוא עוסק במצוינות – הוא ביחס לעצמו; ההצטיינות, מאידך, היא ביחס לסביבה, לאחרים – השוואתי, מצטיין ביחס ל….

הגורם שהשאיר אותי הלילה ער משעה 10 לערך ועד 04:30 צופה, נפעם, בסבב אליפות העולם מאיי פיג'י TAVARUA fijI  היה המחוייבות של סלייטר אלי, כצופה, כאוהד, כגולש חובבן, שמוכן "לשלם מחיר" של עייפות ביום המחרת תמורת העונג של לצפות בו בקצה השני של העולם משפד את הגלים.

רוצה לומר: קלי סליייטר, בן 41, יליד פלורידה ארה"ב, 12 פעמים אלוף עולם ! מקבל 2 ציוני 10 בסט אחד, שלב אחד מתוך כ 8 בתוך תחרות אחת – המקסימום האפשרי, לא ניתן יותר מזה…. קלי, כמקצוען אמיתי, כאחד שמבין, חי, נושם ואוהב את הענף ומכבד את צופיו, מכבד את היריב שנמצא עמו במים (שגם עוד שנות אור ההסתברות שלו להשיג שני ציוני 10 בסט אחד, הינה אפסית) פשוט נשאר במים וממשיך להתחרות, לגלוש, זאת, למרות שתאורטית ומעשית, הוא יכול לצאת מהמים, ציון גבוה מזה, כאמור, לא יוכל להשיג! והוא, כן, נשאר במים לעוד גל, לצבור עוד חוויה!

אותו חיפוש אחר הגל המושלם, הניסיון הבא לעשות משהו ספקטקולרי, משהו שעדיין לא נראה, החיפוש אחר ההתקדמות והשלמות במקביל לאלמנטים שצוינו מעלה, יוצרים עבורנו, הצופים, ספורטאי על, מודל לחיקוי, להערכה, לאהבה וכן, להזדהות שכה חשובה בספורט; לראייה, בחנו את ענף האופניים, טור ד'ה פרנס, נוכח התפוצצות פרשיות הסימום שבו וחוסר היכולת שלנו, שוב, כצופים, כספורטאים חובבנים, למצוא את אותו אחד שעמו נזדהה, אותו נאהב, יוצרת חלל גדול בענף שבסופו של יום, תביא גם לירידה ומיעוט בכמו הצופים שבו, כמו גם, כמובן לירידה בכמות הספונסרים שירצו להיכנס לענף ושוב, חוזר העניין, הגלגל, של ירידה בהשקעה ברמת החובבים – המסה העיקרית של הפעילים בספורט – שמזינה את הספורט המקצועני וחוזר חלילה.

לסיכום:

אהבתו ותשוקתו של קלי למקצוע, ל"עבודה שלו" לקהל שבא לצפות בו (עיקר צופי התחרות בבתים, שכן, חוף זה בפיג'י, באוקיינוס השקט הינו נקודה point באמצע האוקיינוס, אין נקודת צפייה, למעט על יאכטות שעוגנות בצידי שבירת הגל), התרגשות האדירה שלו מהזכייה מהזכייה הנוספת, ומהכבוד שרחש לי, כאמור, כצופה, השאירו אותי ער, גם כאשר כבר הייתי ממש עייף…

ראיון משוחרר ונינוח לאחר הנצחון בתחרות עם קלי סלייטר

דבר נוסף שראוי לציון, הוא הקשר, הכמעט בלתי אמצעי, בין כוכבי הספורט (מושא ונושאי הספורט המקצועני ובכלל זה החובבני שמוכל בתוכו השקעת כספים, חסויות וכדומה) לבין צופיו, בו, אנו חשים מעורבים בתחרות, דרך עדכון מתי המקצה הבא של המתחרה אותו אנו רוצים לראות (שיפורים טכנולגים) וגם בדרך של מעורבות בתחושות הספורטאי כולל בקשייו – דרך הטוויטר – למשל, בו העלה סלייטר תמונה של אחיו ואשתו שבדיוק ילדו בן בארה"ב ועבורו מקדיש זה את הנצחון. המחוייבות והקשר: ספורטאי, צופה, משפחה ומחיר, הינם מהקשרים החשובים והמכריעים בדרכו של הספורטאי ובוודאי כזה שמוביל אותו מזה שני עשורים . . . חיבור ושילוב הטכנולוגיה, עם אלמנטים רגשיים – אישיים וביצועים מרהיבים, השאירו אותי הלילה ער, נפעם, מתרגש ומצפה להמשך העונה.

 

ליום מצוין ומלא באנרגיות טובות,

אסף לב

מאמן מנטלי לספורטאים

8993137 – 052

הצטרפו אלינו בפייסבוק