אוטיזם ושייכות – יצירת מרחב מוכר, בטוח, מגונן, מעצים ואמין וכן לקיימו לאורך שנים – דרך חיים.

אני נשאל תדיר לגביי ההגדרות השונות של אוטיזם ועל "אימון אנשים עם "צרכים מיוחדים", מי, מה, איך, כמה ולמה ואני חוזר ומביע את משנתי כבר כמעט עשור ולפיה, קטונתי מלהיכנס להגדרה כזו או אחרת שכן, אינני רופא או פסיכולוג, אבל כן אני יודע משהו על העולם הזה . . . ולפי העולם שלי, גישתי, אסף לב – אנו צריכים שכן, יהיה מעניין, נעים, מפרה ומקדם למתאמן (זו המילה החשובה ביותר) ובה בעת גם למאמן. . .

המאמן ירגיש ויבין את תרומתו למתאמן ויספק לו "מסגרת של שייכות" ובה הוא מרגיש הכי טוב, גאה, שמח ובטוח בעולם! ולסיום הפתיח, לא – צר לי – אבל אין "פתרון לעניין" וזה לא משהו שעובר . . . זה משהו שהוא חלק ממך, שונות ומיוחדות הטבועים בך (ואדבר מכאן בלשון זכר נוכח היחס המקובל והוא שעל כל 4 אוטיסטים ישנה אוטיסטית אחת בלבד) וכן, לגמרי ניתן להגיע "גם עם העניין הזה. . ." לסולמות החשובים ביותר בחיים, לגישתי והם, כמובן: סולם האושר, סולם התחביבים ולבסוף סולם החברים! השייכות!!! זו, החשובה לכל אחת ואחד מאתנו אשר לא תמיד קל לנו לתרגם ו / או להביע זאת.

ים! עושה קסמים לאוטיסטים ולכאלו שאינם! לכאן תבואו יותר. ⛳

ים! עושה קסמים לאוטיסטים ולכאלו שאינם! לכאן תבואו יותר.

בואו נתחיל, בואו נדבר, נכתוב קצת בסגנון שאני מכיר: היכרנו לפני מספר שנים, ג' היה בן 28, בדיוק סיים תואר שני, נבון, חריף ונאה, בן טובים ובה בעת, מבואס מהחיים ולא משתייך לאף מסגרת חברתית ואומר, מרבה לשבת בבית עם רשתות חברתיות, טלוויזיה, משחקי מחשב וכן, כעסים ומרמור על "מר גורלו" ואבחונו: אוטיסט בתפקוד גבוה!

אימון אישי לאנשים עם "צרכים מיוחדים" - אגב, בגישה שלי מאומנים אלו נקראים פשוט . . . "מיוחדים" - מילה שנעימה לי הרבה יותר😄

אימון אישי לאנשים עם "צרכים מיוחדים" – המאומנים אצלי נקראים פשוט: "מיוחדים" – מילה שנעימה לי הרבה יותר😄

נפגשנו והייתה דינמיקה טובה והסכמנו שצריך משהו אחר, חייבת להיות דרך אחרת על מנת להעביר את השנים בקצובות וכן המעטות שלנו כאן. סיכמנו שנתחיל לעשות הליכות בשילובי ריצות קלות וכוח! כן, אימוני כוח גם אם קלים וכנגד משקל גוף (על ספסל למשל) נותנים עוצמות לנפש, אתה חש זקוף (אני מקפיד על זה כל הזמן), גאה ובטוח יותר בעצמך וכך יצאנו לדרך. כאשר אתה בדופק גבוה, יכולת ההתנגדות שלך יורדת – בדוק!! ועל זה, אגב, עובדות הרבה סדנאות וכל שכן כאשר הן נמשכות מעל 48 שעות ברצף . . .

וכך באחד הבקרים בעוד ג' בדופק גבוה ובעוד אנו עוברים ליד חברת כוח אדם, פניתי אליו "בוא ניכנס לרגע", מה, למה, אני לא מסודר וכדומה נזרקו לחלל האוויר בעוד אני כבר מתיישב מול קרן המקסימה ומציג לה את ג' והוא בסגנונו הכה מיוחד ונעים אומר לה שכן, הוא ישמח לשמוע הצעות כאלו ואחרות על עבודות שונות ומשונות ושוב – בחור סופר נבון ובעל תואר שני ממוסד יוקרתי.

ה - סרט! עולמו של וויל האנטינג: מי הוא האוטיסט / השונה / המיוחד / החברתי וה"חברי"

ה – סרט! עולמו של וויל האנטינג: מי הוא האוטיסט / השונה / המיוחד / החברתי וה"חברי" וכן ושוב – חברויות ומסגרת היוצרת "שייכות" זה החשוב ביותר! על זה להילחם!!!

ביום המחרת ג' החל לעבוד בתפקיד של סדרן סחורה ברשת קמעונאית גדולה ובו ביום השגנו מטרה עילאית: שייכות!!! שייכות לקבוצה חברתית מגוונת, שייכות לאותם אנשים הקמים בבוקר לעבודה! וזה סופר חשוב "שיהיה למה לקום בבוקר" ורצוי ומומלץ מאוד לקום עם חיוך!

גם אם זה לא תמיד פשוט שייכות וחיבור והעמקת הקשר "בונדינג" עם המאמן הקשור למקום העבודה החדש והחשוב ביותר: תחושת נחיצות, משמעות, אחריות על חלקו בקיום מדויק וקוהרנטי של השירותים המוצעים על ידי אותה רשת קמעונאית לה אני מודה מעומק ליבי על קליטתו, כמו גם, הענקת בית חם ל ג' שברור לכם שהוא מבצע עבודתו בצורה הכי טובה בעולם! סופר מחויב למקום העבודה, תמיד אדיב, תמיד בזמן, כמעט ולא מתלונן . . וגם שמתלונן עושה זאת רק בפניי ואז אני מסביר לו "איך מוציאים מהבטן . ." אבל זה כבר נושא למאמר אחר. 😃

כולנו רוצים להיות "שייכים", כולנו רוצים להיות אהובים אמרה לי פעם נילי החכמה והוא הדין גם לגביי אותם אנשים קסומים, מיוחדים ושונים, המקוטלגים כאנשים על "הספקטרום האוטיסטי"; אנו, מה שנקרא "מבוגרים", מאמנים ואלו "שאינם מאובחנים על "הספקטרום האוטיסטי" (ותמיד תחשבו כמה אנשים בסביבתכם אולי כן אוטיסטים ופשוט לא עשו אבחון ? ? נכון – דיי דומה לבדיקת קורונה cobid 19) תפקידנו הוא לעזור לאותם אנשים למצוא את השייכות, את אותן רגשות ותחושות אשר קיימות אצל כל אחד מאתנו רק שלא תמיד אנו יודעים כיצד להביע אותן . . .

ברצוני, לסיום,  להודות לכל אותם אנשים אשר פונים אליי ועוזרים בשילוב אנשים עם אוטיזם במסגרות התעסוקתיות השונות וברור שאלו מכן ומכם אשר קלטו אותם במסגרות השונות מודים, שמחים וכן וברור מבינים את היתרונות הכה גבוהים בעצם העסקת אנשים מוכשרים, רציניים וקסומים אלו; הן לארגון העבודה והן להם, כבני אדם.

אימון אישי לאנשים עם צרכים מיוחדים

אימון! חברות, נאמנות, שייכות, שליחות.

תודות,

אסף לב – מאמן ומלווה אנשים עם "צרכים מיוחדים" ("מיוחדים")

פייסבוק – https://www.facebook.com/asaf17ran

הפודקאסט שלי – אימון וליווי של אנשים – עם ובלי "צרכים מיוחדים":

 

אימון מנטלי - אסף לב