קבוצת הריצה – ממשיכה לדייק עצמה, להתקדם, ליהנות מכל רגע ולהודות על כל הטוב הזה שנפל בחלקו של כל אחד מאתנו בכל בוקר (כמעט) מחדש; ניוז שבועי המקבץ את אשר עברנו השבוע ואת הצפוי לנו בהמשך – בבקשה: ניוזלטר שבועי – 

אינטרוולים  – יום שישי  ! הנאמר בהמשך נאמר באהבה לכל אותם ספורטאים שלא הגיעו לאימון הבוקר; 

אימון אינטרוולים מתוך ה SUUNTO שלי

אימון אינטרוולים מתוך ה SUUNTO שלי

אני שם את "נעליי התחרות" שלי ומתכונן לאימון קשה של אינטרוולים שאותו אבצע ביחד עם הספורטאים שלי. אני אוהב להביא ספורטאים מוכנים לתחרות אולם בפירוש לא להתחרות עימם. זה שלהם, את עבודתי כמאמן עשיתי עד היום, עד עכשיו ומכאן ולפחות עד קן הסיום זה שלהם ושל משפחתם התומכת ! וזהו בדיוק הדין בעבור אימונים מעין אלו שהיו הבוקר; גם אני ספורטאי ובעיקר בעבור זה אני אוהב לתת להם את התחושה עד כמה אני מביא את עצמי לקצה, בדיוק כמוהם.

אני רץ מהר הבוקר וכל אינטרוול מתחת ל 4 דקות כאשר בסט ה 4 אני מרגיש שהגוף שלי מתחיל במאבק עם הנפש לגביי כמה אוכל להחזיק את המהירות הזו בלי לעצור וכן, ברור, "הבטן מדברת" ! זוכרים, הבטן, הכי הרבה כלי דם, מה שאוכלים, כמה כפיפות בטן, יציבה, זקיפות קומה, לחצים, פחדים . . . זוכרים נכון ? אז בדיוק שם בסט ה 4 המאבק הפנימי שלי מאיים לקורע את בטני ואני חייב לתפקד; אני מחוייב לביצוע; אני המאמן; אני הספורטאי, הילד שנאבק להגיע לקו הסיום ולהרים ידיים לשמיים "עשיתי זאת" !

בזמן האחרון אני כמעט ולא מתחרה בתחרויות קצרות, כאלו ששואבות אותך ומוציאות ממך כל טיפת אנרגיה; הסכנה שבפציעה, השבתה מפעילות פחות מתאימות לי, הן נוכח זה שזו עבודתי והן ובעיקר ממה שאני מקבל מהספורט וכל שכן מהריצה, תחושות נשגבות של כיף, חדווה, אהבה, סבלנות, איפוק, דיוק, חידוד, שמחה וכיף, כיף גדול וכן וכאמור, הסיכון גדול מדי. ובכל זאת, על מנת "להעלות את כוח הסוס" שלי . . נניח מ 120 ל 160 אני ואנו חייבים לבצע אימונים מעין אלו, מדי פעם, עד הקצה ולעתים קצת מעבר לזה.

אני מתחיל את הסט ה 6 ורואה כבר 2 סטים לסוף והבטן שלי לוחצת ונלחצת עוד ואני כלל לא בטוח שאגיע עד לסוף . . . הקצב מעט יורד, אני תשוש, קשה לי, מאבקים פנימיים בתוכנו (עבודה, ילדים, זוגיות, חברות וכמובן בריאותינו ומה שהגוף שלנו משדר אלינו) לוקחים לנו המון כוחות ואני מרגיש שאני לא מחזיק מעמד ומנסה קצת "לבלבל את המוח ואת הגוף שלי" אבל הם נוקשים עמי היום ומודיעים לי "זהו" ואני מתחיל את הסט האחרון והמאבק הופך עיקש, נוקשה, מציק ותובעני; אני מצליח להגיע לסט האחרון, לרוץ הקפה אחת מתוך 3 ואז בבת אחת עולה על הדשא, חותך החוצה מהאצטדיון לא לפניי שמודיע לעידו שיצאתי לרגע וכן, יוצא לשירותים; זהו, נגמר היום, זה הקצה שלי להיום.

ברור שיש מה ללמוד; כן אילת, לא אכלתי מסודר אתמול ובכל זאת, "אירוע" שכזה לא היה קורה לי אילולא זה היה אימון אינטרוולים חזק המחדד ומוציא מאתנו כל כך הרבה יכולות פיזיולוגיות ומנטליות של נשיאת קושי כה גבוה ולמשך זמן ארוך למדי. זה בסדר, אתם יודעים, כל יום אני לומד משהו והיום זה היה את זה ואני מודה לכל מה שהביאני למצב זה בבוקר מקסים זה; בוקר נהדר וסופ"ש נעים לכולנו וכן, אלו אימונים חשובים מאוד – גוף ונפש ושאפו וגדול לכולכם !

אימון אינטרוולים - זהו להיום

                                                                                                      אימון אינטרוולים – זהו להיום

אמון אינטרוולים - אסף IMG-9064אגב, יום כיף ממש עוד מעט, תתכוננו, בדרך כלל זה נראה כך (מחנה אימון "מרום גולן" נוב' 17) – אנשים שמחים, מחייכים, רפויים, מודים –  כיף אמרנו . . .

יום ג' – קבוצת ריצת הערב  – "רצים עם אסף" – 17:55 רצים ואחריי חימום: 

קבוצת הערב - רצים עם אסף

IMG-9002

IMG-9007 IMG-9011 IMG-9016
אריאל - מעסה הבית

אסף לב

מאמן מנטאלי לספורטאים, מאמן טריאתלון – המייל עבר לכאן: asafrunners@gmail.com

Mental coach

Triathlon coach

כרטיס הביקור שלי