פיתוח יכולות חיים לאוטיסטים

בואו נתחיל עם סרטון: לחצו כאן! בסרטון זה אני מסביר (תוך כדי הליכה כמובן . .) בצילום של ילדיי הקסומים – על משמעות ה"עצמאות" והנגזרות השונות של אימון אנשים עם "צרכים מיוחדים" ובתוך שכך ונובע מכך: עוצמות! כן, "שונות", "מיוחדות" ו"קטלוג" זה או אחר יכולים בטכניקות מסוימות להפוך ליתרון, ליכולת ואומר לכם זאת מאמן שנכשל בכל המבחנים שעשה ועבר אותם רק בפעם השנייה (כן, גם הפרעות קשב וריכוז) ולזה נגיע בהמשך הפוסט . . . אז בואו נצלול פנימה . . .אל החומר, התובנות: פיתוח יכולות חיים לאנשים עם צרכים מיוחדים, בבקשה;

אימון לכישורי חיים לאנשים על הספקטרום האוטיסטי וכן, הספקטרום רחב ומגוון.

אימון לכישורי חיים לאנשים על הספקטרום האוטיסטי וכן, הספקטרום רחב ומגוון.

אז, לי קוראים אסף לב, אני יתום מאב מגיל 8 ובתוך שכך החיים לימדו אותי להסתגל, לבחור לעצמי את המשפחות – האבות המאמצים, האחים ובכלל – את הסביבה שלי, זו שתגן עליי כשצריך ובתוך שכך, להילחם, להיות פרגמטי כשצריך ולעיתים אף אגרסיבי.

אבא שלי ואני - יש לי בערך 3 תמונות כאלו . . אולי שתיים😥בעצם

אבא שלי ואני – יש לי בערך 3 תמונות כאלו . . אולי שתיים😥בעצם

בעשור וקצת האחרון שבו אני מקדיש את רוב מרצי וזמני לאימון והעצמת בני נוער ואנשים על הספקטרום האוטיסטי, נערים ובוגרים בעלי הפרעת קשב וריכוז, אני משתדל להעניק להם מעוצמות וממיומנויות החיים אותם רכשתי (בדיוק כמוהם) ללא זכות בחירה. בעבודתי כמאמן עם בעלי צרכים מיוחדים (על הספקטרום האוטיסטי – והוא אכן ספקטרום רחב ובעל מנעד מגוון) אנו מבצעים "ריקוד – התאמה" של מאומן אל המציאות, יכולותיו, כישוריו המולדים והחשוב – אלו שאותם הוא יכול לרכוש.

כלי העבודה המרכזי בו אני נעזר הינו התנועה – העשייה – התרגול – השינון וברור, האמונה! 

אוטיזם – אוטיזם הינה הפרעה התפתחותית נוירולגית שמאופיינת בלקויות שונות בתחום הקשרים הבין – אישיים, בתחום החברתי, השפתי והתקשורתי. עוד מאפיין שמעיד לא אחת על אוטיזם הינו: התנהגות חזרתית, ממש מוטורית ויש שכאלה שייקראו לזה "רובוטית". מהיכרותי, כאמור רבת השנים, עם אוטיסטים שונים ומגוונים (וכן יש על כל 4 גברים אישה אחת בממוצע) רובם ככולם כלל אינם כאלה ורק עם נראה להם, "נתרגם להם" – לשפה שהם מבינים (וכן זו שפה) הרי שאז נקבל אנשים שמחים, גאים, בטוחים בעצמם ואולי החשוב מכל, נדבר כולנו את אותה השפה! אגב, הפרעות קשב וריכוז הממוצעים מדברים על כ 5 אחוז מהאוכלוסייה הבוגרת וכן, לילד עם הפרעת קשב יש לפחות הורה אחד עם הפרעת קשב שכן, היא גנטית ברובה, מולדת וקיים סיכוי של מעל 70 אחוז שתעבור הלאה . . .

אסף לב - אני כיום . . כ 46 שנה אחריי אותה תמונה משליחות אבי באמריקה; כיום אני בעיקר "מודה" על הכול!!!

אסף לב – אני כיום . . כ 46 שנה אחריי אותה תמונה משליחות אבי באמריקה; כיום אני בעיקר "מודה" על הכול!!!

אז כן, אמונה – אני אספר לכם: אמונה בכך שכמעט הכל אפשרי כשם שאני עברתי דרך מפותלת ולא פשוטה ובסיומה עזרה לי מאד הפסיכולוגיה החיובית (זליגמן 1998) להאמין, שוב, שכמעט הכל אפשרי. תפקידו של המאמן, כשם שאני תופס אותו, הינו לחוות ולהיות, לא לשפוט. להעצים ולתת למתאמן את התחושה שלפיה אוטיזם כמוה כשונות, כמיוחדות וכמשהו שמייחד אותו (אותם) לחיוב. הגילאים של מאומני נעים מגיל 6 ועד 120.

אישית, רק בגיל 26, עת למדתי לתואר הראשון, אובחנתי כבעל הפרעת קשב וריכוז ולכן מכיר ויודע את הקשיים המתלווים. לגישתי, הפרעות קשב וריכוז ניתנות לפתרון בדרך של השקעה מתמדת (מזמין כל אחד ואחת לראות את מחברותי מן התארים והתעודות שרכשתי בעמל רב – מועתקות פעמיים וממורקרות בצהוב) וזאת במקביל לפעילות גופנית רציפה, אירובית ובעלת מבנה המדייק את השלווה עם פעימות הלב, הנשימה וההנחיה הנכונה של המאמן הנכון. הפעילות הגופנית מצמצמת ומנמיכה את מפלס החרדה ועוזרת בבניית בטחונו העצמי של המתאמן כשם שאני חווה דרך מאומני המגוונים. מזמין אתכם לתאם עימי פגישת היכרות, לצאת להליכה ולראות את התרגום והדרך שלי ליצור מחר טוב יותר עבור אותם אנשים מיוחדים וקסומים המוגדרים על הספקטרום האוטיסטי או בעלי הפרעת קשב וריכוז או כל הגדרה אחרת עמה הם נדרשים להתמודד וכך, אני עוזר להם להתמודד ולנצח את ההגדרות ואת המציאות כשם שנחוות על ידם וכאן בדיוק טמון העניין של פיתוח יכולות חיים לאוטיסטים, לאנשים המוגדרים על הספקטרום האוטיסטי. 

מעבר לכל המורים, מנטורים ותהליך האימון הכה חשוב . . . להורים יש את התפקיד המכריע! בהתקדמות האדם בדרכו הייחודית שתאפיין את חייו בהמשך.

מעבר לכל המורים, מנטורים ותהליך האימון הכה חשוב . . . להורים יש תפקיד סופר חשוב בהתפתחות הילד – נער; בהתקדמותו בחיים, עיצובם ודרכו הייחודית בהשתלבותו בהם. 

המילה האחרונה

לאחרונה פתחתי קבוצת הליכה בכפר – סבא (כל יום חמישי בשעה 05:55); ושאיפתי היא שאוטיסטים ירגישו מספיק נוח לבוא, להיחשף טיפה, "להתערבב" (זאת הקבוצה שלי! תרגישו בנוח!) וכן שבה ירגישו חופשי ומשוחררים מכל שיפוט או קטלוג שלילי בקבוצה (בית חם זה) – סבבה ? לכל שאלה אני כאן וברור, לכם יש מחיר מיוחד ובשמחה.😅🎈🎁

קבוצת הליכה בכפר - סבא; מודים על כל הטוב הזה אמרנו כבר . . .

קבוצת הליכה בכפר – סבא; מודים על כל הטוב הזה אמרנו כבר . . .

תודה על הקריאה – הקשבה,

אסף לב – אימון אנשים על הספקטרום האוטיסטי

הצטרפו אלינו בפייסבוק ומוזמנים לעשות "INVITE" לחברים

ערוץ היוטיוב ונשמח לקבל תגובות על הסרטונים

ויש גם אינסטגרם מדליק

אימון וליווי מנטאלי – ליצירת קשר לחצו כאן

"הולכים עם אסף" – שלבו ספורט – תנועה בחיים 

קבוצת הליכה - תנועה בשרון!