אימון מנטלי – משפחה וחברים! קבוצת ריצה "רצים עם אסף"

יש לי הרצאה שאני נושא עמי כבר כעשור "פעילות פיזית כמניע אנרגטי לחיים" ובה ישנם מספר אלמנטים הבוחנים את רמת האושר אליו עלינו לשאוף; בשנים האחרונות וביתר שאת בתקופה האחרונה אני נלחם, נאחז וממש "נאבק" בשמירה על האושר הגבוה אליו הגעתי לאחר שנים רבות של מאמץ.

אתם מבינים אותי . . . אושר הוא לעתים כמו פרד, עקשן, לא צפוי, חמקמק ובאירועים דרמטיים גם לא תמיד צפוי ולכן, יש לאחוז בו, לעתים בכוח, כמעט באגרסיביות ולא לעזוב אותו! "אושר, בוא הנה, תקשיב לי, הלו, היי, עצור, בוא הנה"! ואני חייב ורוצה לומר תודה ענקית לחברי הטוב אלון שלא עזב אותי מבית החולים ועד הבית ובכל יום הגיע ודאג משל הייתי ילד קטן.

כך, מצאתי את עצמי שוכב בבית אחריי שמשאית נכנסה בי באימון רכיבה ובחינת מרחקים עת הייתי באימון ל"איש ברזל" – ישראמן עליו שמתי את כל יהבי בשנה מיוחדת זו (הייתי בן 50 . . לא הולך ברגל . .), כואב, עצוב, בוכה לפרקים, מועמס משככי כאבים ותוהה למה כל כך הרבה אנשים מתקשרים (תיקון – שולחים ווטאפ) וכה מעט באים ומודה וכאמור מעלה, החלטתי לעשות מעשה ולתפוס את האושר ולהילחם עליו וכתבתי לכם, כן, לא התביישתי וכתבתי כמה קשה לי וחברים וחברות, אחים, לא זכורים לי ימים כה קשים . . ובינינו, תחשבו על הפעולות הפשוטות, למשל, הכי בא לי להתעטש עם כל הבית חזה, בטן, לעצום עיניים ולתת לגוף את הפורקן הזה ושיישרף העולם אבל אבוי, כל עיטוש עולה לך בבריאות בה אתה חש כיצד הבטן, צלעות נדבקות לך ללב והתחושה, איך אגיד לכם, לא נעימה.

מחנה אימון "רצים עם אסף"

מחנה אימון "רצים עם אסף" – מחויבות למשפחה, לחברים, לעיסוק – דרך החיים ולקבוצה; ובתוך שכך – לתפוס את האושר בכוח! יומיים אחריי תאונת העבודה – ישן במלון על השטיח, מתפתל מכאבים, אבל שם, עם החברים.

וכן, האושר הגיע אליי ומלא מכם באתם אליי – פיזית ואמיתי (פנים אל מול פנים), צחקנו, דיברנו, שתינו, אכלנו (עליתי קילו נראה לי) ופתאום, שוב, כמעט כרגיל, הייתי מאושר, אנרגיה טובה, כשם שאני מכיר את עצמי, לפחות ב 20 שנה האחרונות וזה זמן לא מבוטל . . .וזה חשוב, חשוב מאוד ולכן, אני כותב:

משפחה וחברים!

תמצאו לכם משפחה, תבחרו לכם משפחה, הביטוי "אחי" הוא לא ביטוי שסתם נאמר . . יש מקבילה אחת למילה "אחי" בז'ארגון הגברי והיא מילה שלא אציין אותה כאן לתיאור בחורה שהיא "שלמות טוטאלית" בהווייתה, הופעתה, סגנונה, החן שלה והרצון של כל גבר להיות בקרבתה, אבל נעזוב את זה עכשיו; מה רוצה לומר . . רוצה לומר – תלחמו על החברים שלכם, על הקבוצה החברית אליה אתם משתייכים ובתוך זה, תיצרו לעצמכם את המשפחה שלכם, זו שבחרתם בה ושוב, תלחמו עליה! זה לא מובן מאליו לשמור על קשר היום המיוחד כאשר הרשתות קרעו לנו המון נימים של רגשות ועיקר התקשורת שלנו מנוהלת ממקומות שבעבר היו מקומות של שלווה, התייחדות או סתם קריאת עיתון . . .

אז אני מבקש להודות שוב לכל מי שבא, עזר, פרגן, חיבק בעדינות . ., צחק, שתה, עזר להחליף מצעים, הביא אוכל או סתם ישב והעביר אתי צחוקים על ימים יפים שנכונים לכל אחד מאתנו. נדמה לי שאמר זאת גארסייה מארקס שהשנים היפות ביותר שלנו הן אלו שטרם חווינו אותם . . . אז יש למה לצפות ועד אז, נוקיר תודה על כל הטוב שאופף אותנו. ילדים שלי, מקסימים של אבא – תודה על איך שאתם מנעימים לי את הזמן, בבית, מקום שאבא לא רגיל להיות בו הרבה . .  סרט תדמיתי נדיר הכנתם לי וגם את הסאונד עוד נשפר, תודה:

אסף לב – מאמן מנטלי וגופני

לבסוף, אימון מנטלי זו דיסציפלינה לא פשוטה ללימוד שכן אתה צריך לבוא אליה עם מאפיינים שטבועים בך מהבית ומהסביבה בה גדלת ובה עיצבת את חייך! כך מצאנו את עצמנו כמה חברים השבוע מדברים את מי ההורים שלו לקחו לבקו"ם ואת מי לא ? אמא שלי לא זכרה ואחי איתי אמר שהוא זוכר שהתחבקנו בדלת ויצאתי לדרך, ל 3 שנים שלי . . . אמא, תודה על הכול בכל מקרה, הכול בזכותך! וכן, בערך מגיל 8 אני דיי הרבה מחוץ לבית . . כך שהיו לי הרבה הזדמנויות לקבל המשגות שונות על החיים ולעצב ולבנות לי את דרכי בהם וכן ושוב, מודה על כל מהמורה, כישלון במבחן או אפילו תאונה שכזו; הכול הכין אותי למקצוע שלי, להתמודדות שלי: אימון מנטלי וגופני וכן, אני אחזור במהרה.

אז המילה האחרונה לחל זה של המגזין, קצת תרבות, שיר שיחבר אותנו אל אשר הבעתי מעומקי ליבי, בבקשה: מניח כאן שיר, אחד הקסומים ששמעתי ואני זוכר את הפעם הראשונה ששמעתי אותו, לפני כ 25 שנה עם חברים בתל – אביב, היה אז משהו חדש . . .MTV . . . אהבה חברים, תודה ואנרגיה טובה. כתבתי זאת בתוך הפורמט של מגזין הריצה האהוב של קבוצת האנשים הנדירה שרצה אתי "רצים עם אסף" כבר למעלה מעשור וזה ממש לא מובן מאליו; שבת שלום, בריאות ואנרגיה טובה לכולנו.

אהיה שם בשבילך! תמיד! חברות, חברים, קבוצה = משפחה מבחירה!

אסף לב

מאמן מנטאלי Mental training, מאמן טריאתלון – ליצירת קשר לחצו כאן

הצטרפו אלינו בפייסבוק – בוקר חג אצלנו 

asafrunners@gmail.com

ערוץ היוטיוב ונשמח לקבל תגובות על הסרטונים

ויש גם instagram מדליק

"רצים עם אסף" – תעשו ספורט – זה עושה טוב, לכם ולעולם

8993137 – 052

הרצאת השראה - אסף לב