בחירות - אסף לב - הכול בנו!

אימון אוטיסטים בתפקוד גבוה,

יום שבת, גשם בחוץ, קורונה השביתה את הפעילות האנושית ורק א' ואני משחקים כדורסל בשכונה נחמדה של העיר שאני כה אוהב, הוד – השרון. א' לא רצה לבוא לאימון, אמר שהוא מעדיף לא לצאת מהבית (זה כבר 3 ימים) ואני הרגשתי שאני חייב ללחוץ עליו, להוציא אותו מהבית ורק כאשר לחצתי אמר ש . . "חושש שנהייה ביחד באותו הרכב ואם אפשר להיפגש במגרש". סימנתי לעצמי ניצחון ראשון לאותו בוקר קסום: א' ביקש משהו ! !

מה שלא מדבר – מתנהג ! ! זה אחד הדברים הכי חשובים אצל אותם בני נוער מיוחדים וקסומים: לבקש!! הם ראויים, אין סיבה לשמור בבטן וכן זה סוג של בטחון עצמי – לבקש משהו וזה לגיטימי ונהדר; שמחתי ושמתי פעמיי אל עבר המגרש. 

א' קפץ לקראתי עת ראה אותי מחנה את רכבי וסימנתי לעצמי ניצחון 2 לראות את הבחור הבריא הזה כה מאושר לצאת החוצה ואני, המאמן – חבר שלו שמח גם לקראתו ועוד רגע נזיז קצת את "המכונה" – הגוף ובמיוחד בצורה שנכונה ומדויקת לו וכמובן בעבור זה נולדו 2 המילים הכה מדויקות: אימון אישי! 

כל אחד הוא יחיד ומיוחד – לכל אחד את הצרכים האישיים המדויקים רק לו

הרעש של הכדור מהדהד ברקע, אנו מדברים, מעלים סוגיות של "איך הולכים לסל", איך מקפיצים כדור ולא מסתכלים על הכדור אלא קדימה, אל המציאות, בביטחון ועם בית חזה זקוף וגאה! איך עושים צעד וחצי ובמקביל, דנים בשאלה האם העולם יושמד ב 29 לאפריל ? אל נוכח האסטרואיד שייפגע בכדור הארץ ("קראתי באתר של נאס"א.." מעדכן אותי ס') כאשר מתחיל גשם… אני מרים ראשי השמימה (מדי פעם אני עושה זאת . .) ושואל את עצמי כמה מורכב עוד יכול להיות האימון ו / או איך אני מצליח להעביר את כל המסרים והתכנים שתכננתי לאימון ספציפי זה כאשר ס' רץ אל עבר סוכך השמש וצועק – אומר לי: "אני יודע שאתה משחק אותה קשוח אבל אתה מת מקור וממש קשה לך . . "

כן, א' הוא תותח רציני, סופר אינטליגנט ובעל יכולת רגשית ממש גבוהה וכן, ממש קר לי ובכל זאת, אני חייב להיצמד לתפקידי בחיים ואני עוצר את כדרור הכדור מתקרב אליו ואומר לו: "נכון א', אני מת מקור וייתכן שבמציאות אחרת הייתי יושב רגל על רגל ומעשן סיגר . . .(אני לא מעשן כמובן א.ל) ובכל זאת, בחרתי להיות כאן אתך, זו שליחותי, זה הכיף שלי והנה אנו עומדים בזה בגבורה! רק אתה ואני כאן ואני מודה על כל רגע וכל עוד אני עומד במשימה זה בסדר שהרי המשימה מושלמת ואנו כאן, בעשייה – Doing ואני ממש גאה, בך ובי" ! !

"fake it untill tou make it" מהווה מטבע לשון מרכזית באימונים שלי, הן כמאמן מנטאלי והן כמאמן לאנשים עם צרכים מיוחדים; הרצון וההתמדה שלי לנצח את הקשיים שלי מציבים אותי במקום גבוה מזה שהייתי, אני חייב לשמש – להוות דוגמא אישית וזה סוחף אותי להיות מאמן – אדם טוב יותר!

אסף לב - מאמן לנוער על הספקטרום האוטיסטי

אסף לב – מאמן לנוער על הספקטרום האוטיסטי – מודה על כל רגע

אסף לב - אימון מנטלי וגופני

אסף לב – אימון מנטלי וגופני

אנו מסיימים את האימון ואני מבקש מ א' אישור לצלם תמונה ולשלוח לאימא שלו והוא מסכים ואומר לי שהוא מקווה שלא יכעסו עליו שהוא בא הביתה רטוב ומיוזע; אני נזכר בחברי הטוב דוד שלימד אותי שילד שבא מהגן מלוכלך  ומלא בוץ מהגן זה ילד שנהנה בגן! וברגע שאני נפרד ממנו אני מחייג (לא ווטאפ) לאימא שלו מבקש להקפיד להחמיא לו על האימון המצוין שהוא עשה והוא באמת היה מצוין!

אני מגיע הביתה, פותח פייסבוק ומתמלא כעס; יותר נכון, סוג של תסכול על כל אותם אנשים שיושבים מול המקלדת ומבלבלים את המוח על ביבי ועל דעתם על הקורונה, הממשלה ומה לא . . . אני חושב על זה ? האם הצלחתם לשנות למישהו את הדעה ? נניח כל אלו ששונאים את ביבי (והוא מתפקד נהדר כרגע!!) האם הצלחתם במשהו ? האם הצלחתם להעביר מישהו ממחנה "רק ביבי" לצד שלכם ? אולי אחד, יודעים מה שניים . .  ומה אתם עושים בזמן הזה ? נכון, מרעילים את עצמכם ואת סביבתכם ושותלים זרעים של בריאות לא טובה, עצבים וכן נוגדנים וחיידקים (שם נמצא העתיד) לא בריאים לכם וכן, לסביבה שלכם.

לפני כ 20 שנה שאל אותי חבר מה שלומי ואמרתי "אנרגיה טובה" רוצה לומר, הרוב טוב, יש אוויר נעים, אני בריא, החיים יפים ובוא נמשיך הלאה וזה הפך למטבע לשון שלי. גיא חבר שלי אומר שזה פשטני מדי ואני ברוב הפעמים אין לי כוח לריב אתו והוא מקבל אותי ואנו ממשיכים הלאה ושוב. . . באנרגיה טובה!! 20 שנה לא הייתי חולה (טפו טפו חוץ מתאונות ופציעות), 20 שנה שאני מנסה להיות המאמן הכי טוב בעולם וליצור סביבי ובכלל, מחר והיום טובים יותר; בסך הכול הולך לי לא רע, למרות שממש קשה – כלכלית, משפחתית (ילדיי לא עמי וגרים טיפה רחוק  ממני) וחברתית (את אהבת חיי אולי אפגוש מחר . .) ובכל זאת, אנו חייבים לשדר "אנרגיה טובה" ובמקביל לכך – ברור: לעשות, להיות בתנועה, בעשייה גם כאשר יורד גשם, קצת קר וגם כאשר אין לך תשובות לכל השאלות אתה צריך להיות חדור אמונה שמחר יהיה היום הכי טוב שהיה לך בחיים . . . והיום יש לך פשוט, עוד יום מצוין עם מה שהוא מביא עמו.

אחד הסרטים הכי טובים שראיתי בחיים שלי הוא כמובן "החיים יפים" של הגאון רוברטו בניני; כיצד אבא צובע את החיים בצבעים כה קסומים עת הוא מנסה להקל על בנו בימים נוראיים שעוברים על האנושות; אתם מבינים ? שימו על עצמכם שכפ"ץ – תחפושת היכנסו לתוכה ונסו להיות "קצת אחרת", משודרגים ומיוחדים ממה שהייתם אתמול: הקבוע היחיד היום הוא השינוי עצמו !! ואם אתם לא יודעים איך לבצע זאת אז דברו אתי, אשמח לעזור ובשמחה.

סוף דבר –

את מאמר זה כתבתי תוך פחות משעה; אני מתפלל לכך שלהבדיל מלהעביר דעות פוליטיות הצלחתי אולי במעט לשפר את המצב רוח, לשפר את השיח ואת "האנרגיה" של אותם חברים שלי שכותבים רק על "הרע" במקום להתמקד בטוב ואנא, שימו לב: על הטוב אני יכול יותר להשפיע מאשר על הרע!!

אוקיי – תודה על ההקשבה, "אנרגיה טובה" אחים שלי. א' חזר מהאימון האישי שלנו שמח וטוב לבב, פרק אנרגיה, התאמץ, התמקד, היה גאה בעצמו (בדיוק כמוני) וגם אמא שלו החמיאה לו על ביצועיו.

סימנתי לעצמי "וי" על אימון נער מקסים על הספקטרום האוטיסטי, אני צריך לנוח טיפה עכשיו; תודות שוב וכמובן" אנרגיה טובה".

 

אסף לב – אימון אנשים על הרצף האוטיסטי: אימון מנטאלי וגופני

הצטרפו אלינו בפייסבוק ומוזמנים לעשות "INVITE" לחברים

ערוץ היוטיוב ונשמח לקבל תגובות על הסרטונים

אינסטגרם 

אימון וליווי מנטאלי – ליצירת קשר לחצו כאן

"רצים עם אסף" – תעשו ספורט – זה עושה טוב, לכם ולעולם

                        בחירות – אסף לב – הכול בנו !

 • תודה שוב לאומנית הארץ ישראלית – שירלי רגב
אסף לב
אסף לב
במהלך לימודי לתואר שני במנהל עסקים, ראיתי מקרוב המון אנשים עייפים שצריכים משהו שיזין אותם: תחושה טובה, אנרגיה חיובית – משהו מעבר שיאפשר להם לא רק להתמודד, אלא לשגשג בכל תחום בחיים; בדיוק אז הבנתי את מקומי ותפקידי כאן: לאמן! מנטאלית וגופנית, ערכית ותודעתית. אז נעים מאוד👍 אני אסף לב, מאמן מנטלי ומאמן טריאתלון; ספורטאי פעיל, "איש ברזל", מרתוניסט ומאמין בספורט אירובי: תנועה, רכיבה, שחיה וריצה בעיקר - כדרך חיים! הגדרה עצמית - השכמה מוקדמת בבוקר וניהול אורח חיים בריא ושליו ככל שניתן. יזם, מקים ומאמן קבוצת הריצה בכפר-סבא: "רצים עם אסף" ונהנה מכל רגע. ♥ מאמן אישי לחיים, לזוגיות, לספורטאים, למנהלים, וגם לאנשים עם "צרכים מיוחדים": שיחה, תנועה, אמונה, העצמה, נאמנות והכי חשוב: חברות.💯

18 Comments

 1. רונית ברוש הגיב:

  אסף
  אתה מרגש תמיד וכותב נפלא!
  זכינו בך עבור הבן שלנו!!
  העשייה שלך עם הבן היא משמעותית ,חיונית ועולה בתוצרתה,על כל הטיפולים האחרים(בשלב זה של חייו).
  תודה גדולה מעומק הלב.

  • אסף לב הגיב:

   היי אמא יקרה,

   תודה ואהדה בחזרה; מודה לכם על האמון, זכות גדולה, בחור מקסים, ימים יפים – אנרגיה טובה!

   אסף

 2. דנה הגיב:

  גאה בך כמאמן שלי ולפני כן כאדם וחבר♥️

 3. ביטון הגיב:

  שמח לקרוא כיף לשמוע על הטוב שאתה מפיץ בימים אלה.
  על כל שאתה קורא לאנשים להתמקד בטוב ולא ברע נדמה שעת הזו שכולם עסוקים רק בזה.
  ונכון ביבי מתפקד מצויין הלוואי שיגמר המשבר ושיחזרו לבקר, אבל בזמן שהספינה בסערה לא מעבירים ביקורת?
  שיהיה לכולנו בשורות טובות

  • אסף לב הגיב:

   בוקר טוב אבהל'ה ביטון, איש חכם ומקסים;
   אוהבים אותך ונשיקות לאשתך המקסימה!
   בחיי שאתה חסר כאן,

   אסף

   הלילה אתך בבית מלון כשאני אחריי התאונה בוכה על הרצפה ילווה אותי בכל חיי . . .

 4. מירה כהן הגיב:

  אסף,
  מחמם את הלב לקרוא את מה שכתבת, כמה נתינה וכמה רוח ספורט יש בך ואתה משתמש בזה לקדם ולעזור לאחרים. שאפו גדול.
  למצוא את הטוב בכל אחד ובכל מצב זו תוכנה מופלאה. בהחלט מעלה גאווה ותקווה לטוב יותר… בטח בתקופה ההזויה הזו.
  מאחלת לך וגם לנו, כל מי שמכיר או יכיר אותך, לעוד הרבה אנרגיות חיוביות, מורל והמשך עשייה ספורטיבית.

  • אסף לב הגיב:

   בוקר טוב מירה יקרה,
   איזה כיף שעוד ועוד אנשים חיוביים שמוך מצטרפים לאנרגית הספורט, החיוכים, החדווה ואהבת האדם.

   תודה לך, המשיכי כך, כאמור חיוביות וחיוכים הם לחם חוקינו.

   בוקר טוב,
   אסף

 5. איה הגיב:

  כאמא לילד עם צרכים מיוחדים … מאחלת לעצמי למצוא את החיבור המעולה הזה

 6. יוחאי אילן הגיב:

  קואץ',
  דבריך מחזקים ונותנים פוש!
  זה מחזק, במיוחד בימים האלה.
  המשך להרבות טוב ולעזור.

 7. תמוש הגיב:

  ניוזלטר מרגש מתחילתו ועד סופו.
  אנרגיה טובה,
  החיים יפים
  וס׳ בחור נפלא.
  חזק ואמץ אסף, ניפגש בקרוב

 8. שירלי רגב הגיב:

  נוגע בלב 💓 ומתוך ספר שנון מאויר ברגש של צ׳רלי מקיסי : ״מתי היית הכי חזק? שאל הילד. כשהעזתי להראות את החולשה שלי״.
  תודה על החלון המזמין שלך אמן והייתי קרובה במרחק להצטרף !
  חן חן על הבמה ליצירות המתחלפות מבית היוצר המשותף של הטבע ושלי , תבורך

  • אסף לב הגיב:

   אלופה ותודה רבה,

   "שירלי רגב אומנות מתחלפת עם הטבע" – יש מצב שתשאירי נייד או איך אפשר להגיע אלייך,
   או איך נראית עבודה ? תמונה, לקט, ספר ? תודה שוב,

   אסף

 9. שירלי רגב הגיב:

  בטח בשמחה ותודה :
  שירלי רגב מציירת בפרחים , 052-3317195
  ניתן להציץ ולהתרשם באינסטגראם-
  https://www.instagram.com/shirley.regev/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.