אימון אישי לאנשים עם צרכים מיוחדים – הרצף האוטיסטי:

יום שבת, גשם בחוץ, קורונה השביתה את הפעילות האנושית ורק ס' ואני משחקים כדורסל בשכונה נחמדה של העיר שאני כה אוהב, הוד – השרון. ס' לא רצה לבוא לאימון, אמר שהוא מעדיף לא לצאת מהבית (זה כבר 3 ימים) ואני הרגשתי שאני חייב ללחוץ עליו, להוציא אותו מהבית ורק כאשר לחצתי אמר ש . . "חושש שנהייה ביחד באותו הרכב ואם אפשר להיפגש במגרש". סימנתי לעצמי ניצחון ראשון לאותו בוקר קסום: ס' ביקש משהו!!

מה שלא מדבר – מתנהג!! זה אחד הדברים הכי חשובים אצל אותם בני נוער מיוחדים וקסומים: לבקש!! הם ראויים, אין סיבה לשמור בבטן וכן זה סוג של בטחון עצמי – לבקש משהו וזה לגיטימי ונהדר; שמחתי ושמתי פעמיי אל עבר המגרש. 

ס' קפץ לקראתי עת ראה אותי מחנה את רכבי וסימנתי לעצמי ניצחון 2 לראות את הבחור הבריא הזה כה מאושר לצאת החוצה ואני, המאמן – חבר שלו שמח גם לקראתו ועוד רגע נזיז קצת את "המכונה" – הגוף ובמיוחד בצורה שנכונה ומדויקת לו וכמובן בעבור זה נולדו 2 המילים הכה מדויקות: אימון אישי! 

הרעש של הכדור מהדהד ברקע, אנו מדברים, מעלים סוגיות של "איך הולכים לסל", איך מקפיצים כדור ולא מסתכלים על הכדור אלא קדימה, אל המציאות, בביטחון ועם בית חזה זקוף וגאה! איך עושים צעד וחצי ובמקביל, דנים בשאלה האם העולם יושמד ב 29 לאפריל ? אל נוכח האסטרואיד שייפגע בכדור הארץ ("קראתי באתר של נאס"א.." מעדכן אותי ס') כאשר מתחיל גשם… אני מרים ראשי השמימה (מדי פעם אני עושה זאת . .) ושואל את עצמי כמה מורכב עוד יכול להיות האימון ו / או איך אני מצליח להעביר את כל המסרים והתכנים שתכננתי לאימון ספציפי זה כאשר ס' רץ אל עבר סוכך השמש וצועק – אומר לי: "אני יודע שאתה משחק אותה קשוח אבל אתה מת מקור וממש קשה לך . . "

כן, ס' הוא תותח רציני, סופר אינטליגנט ובעל יכולת רגשית ממש גבוהה וכן, ממש קר לי ובכל זאת, אני חייב להיצמד לתפקידי בחיים ואני עוצר את כדרור הכדור מתקרב אליו ואומר לו: "נכון ס', אני מת מקור וייתכן שבמציאות אחרת הייתי יושב רגל על רגל ומעשן סיגר ובכל זאת, בחרתי להיות כאן אתך, זו שליחותי, זה הכיף שלי והנה אנו עומדים בזה בגבורה! רק אתה ואני כאן ואני מודה על כל רגע וכל עוד אני עומד במשימה – גם אם אני מזייף קצת – זה בסדר שהרי המשימה מושלמת ואנו כאן, בעשייה – Doing ואני ממש גאה, בך ובי"!!

"fake it untill tou make it" מהווה מטבע לשון מרכזית באימונים שלי, הן כמאמן מנטאלי והן כמאמן לאנשים עם צרכים מיוחדים; הרצון וההתמדה שלי לנצח את הקשיים שלי מציבים אותי במקום גבוה מזה שהייתי, אני חייב לשמש – להוות דוגמא אישית וזה סוחף אותי להיות מאמן – אדם טוב יותר!

אסף לב - מאמן לנוער על הספקטרום האוטיסטי

אסף לב – מאמן לנוער על הספקטרום האוטיסטי – מודה על כל רגע

אנו מסיימים את האימון ואני מבקש מ ס' אישור לצלם תמונה ולשלוח לאמא שלו והוא מסכים ואומר לי שהוא מקווה שלא ייכעסו עליו שהוא בא הביתה רטוב ומיוזע; אני נזכר בחברי הטוב דוד שלימד אותי שילד שבא מהגן מלוכלך  ומלא בוץ מהגן זה ילד שנהנה בגן! וברגע שאני נפרד ממנו אני מחייג (לא ווטאפ) לאימא שלו מבקש להקפיד להחמיא לו על האימון המצוין שהוא עשה והוא באמת היה מצוין!

אני מגיע הביתה, פותח פייסבוק ומתמלא כעס; יותר נכון, סוג של תסכול על כל אותם אנשים שיושבים מול המקלדת ומבלבלים את המוח על ביבי ועל דעתם על הקורונה, הממשלה ומה לא . . . אני חושב על זה ? האם הצלחתם לשנות למישהו את הדעה ? נניח כל אלו ששונאים את ביבי (והוא מתפקד נהדר כרגע!!) האם הצלחתם במשהו ? האם הצלחתם להעביר מישהו ממחנה "רק ביבי" לצד שלכם ? אולי אחד, יודעים מה שניים . .  ומה אתם עושים בזמן הזה ? נכון, מרעילים את עצמכם ואת סביבתכם ושותלים זרעים של בריאות לא טובה, עצבים וכן נוגדנים וחיידקים (שם נמצא העתיד) לא בריאים לכם וכן, לסביבה שלכם.

לפני כ 20 שנה שאל אותי חבר מה שלומי ואמרתי "אנרגיה טובה" רוצה לומר, הרוב טוב, יש אוויר נעים, אני בריא, החיים יפים ובוא נמשיך הלאה וזה הפך למטבע לשון שלי. גיא חבר שלי אומר שזה פשטני מדי ואני ברוב הפעמים אין לי כוח לריב אתו והוא מקבל אותי ואנו ממשיכים הלאה ושוב. . . באנרגיה טובה!! 20 שנה לא הייתי חולה (טפו טפו חוץ מתאונות ופציעות), 20 שנה שאני מנסה להיות המאמן הכי טוב בעולם וליצור סביבי ובכלל, מחר והיום טובים יותר; בסך הכול הולך לי לא רע, למרות שממש קשה – כלכלית, משפחתית (ילדיי לא עמי וגרים טיפה רחוק  ממני) וחברתית (את אהבת חיי אולי אפגוש מחר . .) ובכל זאת, אנו חייבים לשדר "אנרגיה טובה" ובמקביל לכך – ברור: לעשות, להיות בתנועה, בעשייה גם כאשר יורד גשם, קצת קר וגם כאשר אין לך תשובות לכל השאלות אתה צריך להיות חדור אמונה שמחר יהיה היום הכי טוב שהיה לך בחיים . . . והיום יש לך פשוט, עוד יום מצוין עם מה שהוא מביא עמו.

אחד הסרטים הכי טובים שראיתי בחיים שלי הוא כמובן "החיים יפים" עם הגאון רוברטו בניני; כיצד אבא צובע את החיים בצבעים כה קסומים עת הוא מנסה להקל על בנו בימים נוראיים שעוברים על האנושות; אתם מבינים ? שימו על עצמכם שכפ"ץ – תחפושת היכנסו לתוכה ונסו להיות "קצת אחרת", משודרגים ומיוחדים ממה שהייתם אתמול: הקבוע היחיד היום הוא השינוי עצמו !! ואם אתם לא יודעים איך לבצע זאת אז דברו אתי, אשמח לעזור ובשמחה.

סוף דבר –

את מאמר זה כתבתי תוך פחות משעה; אני מתפלל לכך שלהבדיל מלהעביר דעות פוליטיות הצלחתי אולי במעט לשפר את המצב רוח, לשפר את השיח ואת "האנרגיה" של אותם חברים שלי שכותבים רק על "הרע" במקום להתמקד בטוב ואנא, שימו לב: על הטוב אני יכול יותר להשפיע מאשר על הרע!! אוקיי – תודה על ההקשבה, "אנרגיה טובה" אחים שלי. ס' חזר מהאימון האישי שלנו שמח וטוב לבב, פרק אנרגיה, התאמץ, התמקד, היה גאה בעצמו (בדיוק כמוני) וגם אמא שלו החמיאה לו על ביצועיו.

סימנתי לעצמי "וי" על אימון נער מקסים על הספקטרום האוטיסטי, אני צריך לנוח טיפה עכשיו; תודות שוב וכמובן" אנרגיה טובה".

 

אסף לב – מאמן נוער על הרצף האוטיסטי: מאמן מנטאלי וגופני

הצטרפו אלינו בפייסבוק ומוזמנים לעשות "INVITE" לחברים

ערוץ היוטיוב ונשמח לקבל תגובות על הסרטונים

ויש גם אינסטגרם מדליק

אימון וליווי מנטאלי – ליצירת קשר לחצו כאן

"רצים עם אסף" – תעשו ספורט – זה עושה טוב, לכם ולעולם

8993137 – 052

לוגו חדש