אימון מנטאלי בכדורסל;

בהרצאה שלי, "ספורט כמניע אנרגטי" אני מראה את הסרטון הזה – ניתן בקלות לומר שזה אחד הסרטונים אשר יצר לי ולמאמנים מנטאליים נוספים המון עבודה שכן, אחד השחקנים שאמורים להיות עמוד התווך העתידי של ליגת הכדורסל הטובה בעולם קורס ברגע האמת; אז בין אם אני מאמן אנשים עם צרכים מיוחדים, או אנשים עם הפרעות קשב וריכוז המפתחות לשיפור היכולות הם בדרך כלל אותן מפתחות😉בואו "נצלול פנימה" . . . אימון מנטאלי לספורטאים!

השנה היא שנת 1993, משחקי הפלייאוף של המכללות: מישיגן נגד אוניברסיטת צפון קרוליינה במכללת מישיגן משחק אחד הכישרונות הגדולים של אותה התקופה – כריס וובר; זה אתלט בכל רמ"ח אבריו, גבוה וחזק עם יכולות של "שחקן נמוך" מקבל בשניות האחרונות – המכריעות – של המשחק, החלטה לא נכונה, החלטה אשר גורמת להפסד במשחק, אובדן האליפות ומהרבה היבטים, החלטה אשר תלווה אותו עוד כ 15 שנה לכל אורך היותו שחקן נ.ב.א מוביל.

עוד על קבלת החלטות והצבת מטרות בספורט ראו כאן

המקרה11 שניות לסיום, נראה כי וובר מאבד שליטה על המציאות וקורס תחת הנטל. מישיגן, קבוצתו, בפיגור 2 נקודות כאשר זה קולט כדור חוזר ואז אינו מצליח לקבל החלטה האם לצאת קדימה ולנסות להשוות או אף לנצח את המשחק; במקום זאת הוא מבצע "צעדים" אשר השופטים מתעלמים מהם, שכן, הוא משחרר את הכדור מידיו ואחרי הכול הוא השחקן המבוקש במדינה ובדרך כלל שופטים לא אוהבים לצאת בשריקות גבוליות נגד הכוכבים. וובר, אם כן, ממשיך לרוץ עד לצד השני ואז קורס לחלוטין ומבקש שוב פסק זמן אשר לא קיים לרשות קבוצתו – הם כבר השתמשו בכל פסקי הזמן שעמדו לרשותם. אוניברסיטת מישיגן מקבלת עבירה טכנית, מפסידה את המשחק ובלשונו של הפרשן: "בטעות מנטאלית ענקית של כוכבה" וכל השאר כבר היסטוריה . . .

פסק הזמן של וובר – Chris Webber's Timeout

עוד, יש לתת את הדעת על כך שאף שחקן של מישיגן לא מנסה בכלל לפתוח אופציית מסירה לוובר, אף שחקן לא שם לב לכך שהשחקן נמצא במצוקה ולא יודע מה לעשות עם הכדור… וובר סיים את דרכו במכללות, עבר לנ.ב.א – נבחר ראשון בדראפט, כיכב בגולדן סטייט ווריורס (רוקי השנה) עם ממוצעים גבוהים, אחר עבר בוושינגטון ויזארדס, סקרמנטו קינגס ופילדלפיה 76. בשלהי הקריירה חזר לקבוצה בה החל דרכו, ווריורס ופרש בגיל 35 ואכן כן, פרש ללא טבעת אליפות. עוד על מקצוענות, חלומות ספורטיביים והגשמתם, כאן.

כן, מצד שני, כך עובדים היום: קבלו סרטון עדכני, גם הוא מעולם ה נ.ב.א, הלא הוא עולם הכדורסל האמריקאי ושימו לב כמה קשה עובדים בחורים מוכשרים אלו על מנת להגיע לאן שהם הגיעו וכמובן, על מנת לשמור ולטפח זאת בכל יום מחדש.

סרטון מוטיבאציה משובח

 

בברכת הספורט, הבריאות והאנרגיה המצוינת,

אסף לב – הרצאות בנושא ספורט, בריאות ואיכות חיים

הצטרפו אלינו בפייסבוק ומוזמנים לעשות "INVITE" לחברים

ערוץ היוטיוב ונשמח לקבל תגובות על הסרטונים

ויש גם אינסטגרם מדליק

אימון מנטאלי לספורטאים – ליצירת קשר לחצו כאן

"רצים עם אסף" – תעשו ספורט – זה עושה טוב, לכם ולעולם

8993137 – 052

פודקאסט על אושר, בריאות, ספורט וכמובן – ריצות: https://anchor.fm/asaflev/

הרצאת אנרגיה ודיוק: אסף לב

                         הרצאת אנרגיה ודיוק: אסף לב

 

ואולי הכי חשוב: תקראו כאן – 10 דברים שלא מצריכים כישרון . . .רק אימון וכמובן: עבודה קשה! מנטאלית וגופנית

אימון מנטאלי!

אימון מנטאלי! זה עובד