אימוני שחייה במים פתוחים: אסף לב - מאמן טריאתלון ומאמן מנטאלי

אימוני שחייה במים פתוחים 😃👌⚡🔅

שחייה במים פתוחים הינו ענף צעיר יחסית בו השחיינים מתחרים בשחייה באתרי מים גדולים כגון נהרות, אגמים, מפרצים ובים הפתוח; השחייה במים פתוחים הנה על פי רוב למרחק של 5, 10, 25 ק"מ ויותר. באולימפיאדת בייג'ין (2008) נכלל לראשונה משחה של 10 ק"מ במים פתוחים כענף אולימפי. בישראל ניכרת עלייה משמעותית בכמות האנשים המפנים את מרצם לאימונים ולהתחרויות במים פתוחים וזה עוד לפני שמדברים על הספורט שממש חדש אצלנו . . . SWIMRUN 

כך, למשל, תחרות המים הפתוחים לאורך חופי תל – אביב PORT2PORT מושכת לעברה ספורטאים רבים ומענפים שונים ומגוונים. כעת, "ימי קורונה" cobid 19 הרבה אנשים מחפשים היכן ניתן ומותר לבצע פעילות גופנית . . . אז, הנה, בבקשה: "שחייה במים פתוחים" – תנו הצצה בסרטון:

https://www.youtube.com/watch?v=G3TlKMEx4IY&t=29s

אסף לב

אימוני שחייה במים פתוחים – אסף לב – שילוב בין העולם המנטאלי לעולם הטריאתלון

לאחרונה החל להתקיים בישראל משחה של 3 ימים בו גומעים השחיינים 10 ק"מ בכל יום – אגב, הייתי בזה, חוויה אדירה ! הים התיכון, ימת כינרת, וים סוף, ים וזכה להצלחה לא מבוטלת ויותר ויותר שחיינים מגלים את השחייה החופשית, המשוחררת והמרגיעה במים ובצורה הזו; זאת ועוד, איגוד השחייה הישראלי והעיר אילת מארחים לא אחת את תחרות של סבב הגביע העולמי במים פתוחים. חשוב לציין שישראל עד אז – 2011 – מעולם לא אירחה אירוע רשמי של פינ"א וההחלטה להגיש מועמדות התקבלה רק לאחר אליפות אירופה במים פתוחים שנערכה בספטמבר האחרון והייתה מוצלחת במיוחד. אין ספק שעבודתם החיובית, הן בפאן השיווקי והן בפאן המקצועי של צוות T.I והפיכת ספורט השחייה נהיר, קליט ואפילו פשוט לחלקים גדולים של האוכלוסייה עודדה ומקדמת את התחום הצעיר והאטרקטיבי הזה להמשיך ולהתפתח. עוד על סגנון שחייה וליטוש סגנון ניתן לצפות כאן.

כמובן לענף החדש הזה: שחייה במים פתוחים יש מאפיינים שונים וייחודיים מאלו של השחייה הקלאסית – בבריכה; אצלי, כמאמן טריאתלון כל תוכנית אימון אישית כהכנה ל טריאתלון של מרחק ארוך (חצי איש ברזל ואיש ברזל) מתחילה, כמובן, בשחייה במים פתוחים!

תודה לדוגית - sailfish על כל הטוב הזה

תודה לדוגית – sailfish על כל הטוב הזה

אז היכן השוני – ראשית לכל, זה כל נושא ההתמצאות במים – כאן, אין חבלים ואין סימוני נתיבים ו / או מצופים . .  כאן אתה צריך לשים דגש על נשימה לשני הצדדים תוך כדי התקדמות רצופה וקונסיסטנטית לכיוון הבויה הבאה. אחר ניתן דגש על "ההמולה – דבוקה / פלטון" במים אשר לעתים מגיע למצב בו מאות אנשים סביבך (למשל טריאתלון ת"א) ואתה חייב למצוא נקודת אחיזה בחוף, בית מלון או מבנה משמעותי אחר אשר יהווה נקודת ייחוס להתקדמותך ובמידה ולא ניתן למצוא נקודה כזו שווה "לתאם עם חבר" התקדמות משותפת – כמובן שמומלץ לתאם עם חבר אשר לכם קצב דומה. בנוסף לדברים אלו, שווה ליצור מצב של "איקלום" לים, למזג האוויר, גלים, סחף, עכירות מים, סלעים ובכלל התמצאות במרחב פתוח וכן, רוב שטחו של כדור הארץ שלנו הוא מים ואוקיינוסים וככל שניטיב לתפקד שם, יש אומרים, שזה ישפר תפקוד שלנו בכל "משטח אחר".

עוד ולמעלה מכך, לא מעט ספורטאים אותם אני מאמן בים ואז "חוזרים לבריכה" אומרים לי: "הים הרג להם את השחייה . . . " למה ? ברור, בים קל יותר לשחות, המלח מציף אותנו! ומרגע שהתגברנו על פחדים מנטאליים, גלים והתמצאות הרי שהפעולה עצמה, קלה יחסית ובעבור זה, אני דורש מהספורטאים – השחיינים שלי לשחות לפחות אחת לחודש גם בבריכה. לבסוף, רובינו נעזרים בחליפות שחייה – speed suite אשר מציפות אותנו (בהמשך למלח . .) ו"מטיסות אותנו" מהר על פני הים ופועל יוצא של כך שעבודת הרגליים נינוחה יותר ודורשת לגישתי מעט פחות הרמוניה תנועתית, מקצבית ושלדית ושוב, חשוב קצת בריכה וכאן אני מצרף אליכם את אחד הסרטונים הטובים והחשובים שתראו של שחיינית מדהימה מכל היבט! תראו, תלמדו ותפנימו וכן, שאלות, או אימון בחוף הצוק (הבית) . . אני כאן ובשמחה.

מעבר לכל האמור, שחייה בים הינה כייף צרוף, מקום למשחקי קצב, לתחרויות קצרות עם חברים ופשוט ליהנות מכל מה שהטבע נתן לנו וכן, בחינם; אישית, אוהב מאוד את הים – מאזן אותי אנרגטית, לרוץ על החוף, מטקות, גלישת גלים וכל מה שביניהם.

שחייה במים פתוחים – גם שפך הירדן – הקפוא נחשב . . . 🤩😊

 לסיכום,

שחייה במים פתוחים תופסת לעצמה בשנים האחרונות אחיזה בעיקר בקרב שחייני עבר ובקרב ספורטאים שוחרי טבע וחופש. התענוג הצרוף של לשחות  בים הפתוח וללא כלור ושאר מגבלות שטח, יוצרים לענף זה קרקע נוחה ונעימה להיקלט ולבסס עצמו כספורט פנאי ותחרותי מוביל ואטרקטיבי.

תקוותי היא, שהמוסדות האמונים על חלוקת המשאבים ישכילו להשקיע בענף מקסים ומאתגר זה, כמו גם, לתת יותר דגש על ענפי המים אשר מביאים לנו כבוד גדול בזירה הבינלאומית. 

לתיאום אימון אישי בשחייה בים מוזמנים לתאם אתי ובשמחה: 8993137 – 052

ולבסוף – ספורט חדש בישראל: swimrun – והיה לי הכבוד להיות אחד המשתתפים במרוץ הראשון בישראל בחוף נחשולים (חובה לשלב זאת כחופשה עם המשפחה . . .) וזה בגדול: ריצה – שחייה – עם נעליים ועם הכול (חוויה אדירה)!!

swimrun ספורט חדש (ומומלץ) בישראל - אין את המורכבות של האופניים בחוויה

swimrun ספורט חדש (ומומלץ) בישראל – אין את המורכבות של האופניים בחוויה

אסף לב swimrun ריצה - שחייה (עם כל הציוד עליך) וכן, חוויה אדירה

אסף לב swimrun ריצה – שחייה (עם כל הציוד עליך) וכן, חוויה אדירה

swimrun אסף לב

swimrun או "מים פתוחים" – אימונים אישיים: אסף לב – חוף הצוק – חוף דאבוש – שפיים

אנרגיה טובה, אסף לב

הצטרפו אלינו בפייסבוק – ממש כאן!

ערוץ היוטיוב ויש גם אינסטוש מדליק

אימון וליווי מנטאלי – ליצירת קשר לחצו כאן "רצים עם אסף"

הרצאת השראה - אסף לב

אסף לב
אסף לב
במהלך לימודי לתואר שני במנהל עסקים, ראיתי מקרוב המון אנשים עייפים שצריכים משהו שיזין אותם: תחושה טובה, אנרגיה חיובית – משהו מעבר שיאפשר להם לא רק להתמודד, אלא לשגשג בכל תחום בחיים; בדיוק אז הבנתי את מקומי ותפקידי כאן: לאמן! מנטאלית וגופנית, ערכית ותודעתית. אז נעים מאוד👍 אני אסף לב, מאמן מנטלי ומאמן טריאתלון; ספורטאי פעיל, "איש ברזל", מרתוניסט ומאמין בספורט אירובי: תנועה, רכיבה, שחיה וריצה בעיקר - כדרך חיים! הגדרה עצמית - השכמה מוקדמת בבוקר וניהול אורח חיים בריא ושליו ככל שניתן. יזם, מקים ומאמן קבוצת הריצה בכפר-סבא: "רצים עם אסף" ונהנה מכל רגע. ♥ מאמן אישי לחיים, לזוגיות, לספורטאים, למנהלים, וגם לאנשים עם "צרכים מיוחדים": שיחה, תנועה, אמונה, העצמה, נאמנות והכי חשוב: חברות.💯

13 Comments

 1. צורי קינג הגיב:

  אחי, כמעט מצאתי את עצמי נכנס למים בבוקר החורפי, בגלל המאמר שלך:)
  אכן ספורט נפלא שיש לו המון חיובי!!

 2. תגובה שאני מעלה אותה כלשונה בשם אחד ממאמני השחייה הבכירים בארץ אשר
  בחר שלא להגיב בשמו – "נכון ש T.I עושים עבודה נפלאה בהכנסת אנשים נוספים למעגל השחיינים בארץ, אך את הקרדיט הגדול להחדרת ענף השחייה של "מים פתוחים" לישראל, יש להעניק לאיגוד השחייה ולרכזת המים הפתוחים, הגב' הדר בן דרור".

 3. קסמן הגיב:

  מעניין ופוגע בול לאור העובדה שלאחרונה התחלתי לשחות בים.
  אכן עניין האוריינטציה בשחיה בים קצת בעייתי אבל אחרי שמתרגלים – באמת הנאה צרופה!

  כבוד הוא לי להופיע בסרטון (למרות שנשפכתי עוד בשלב שאתה מחמם מבערים).

  קסמן

 4. אסף לב הגיב:

  כן ! ! לא נכנסים בחוף ללא מציל ! ! וכן, המצילים בחוף הצוק הם הכי מיומנים שאני מכיר, כנסו לידם.

  אסף

 5. מיכאל זיו הגיב:

  בנוסף לכל הכתוב בצורה יפה ורהוטה, יש לשים לב וללמוד איך להתמודד ולנווט בזרמים
  כשמתחרים וחוזרים לחוף, בשעת בוקר השמש בעיניים וכדאי גם על זה להתאמן

  • אסף לב הגיב:

   תודה רבה צ'יף, חג פסח שמח,
   לקחתי לתשומת הלב ונתרגל ונדגיש זאת – נקודת ציון קבועה ולא דינמית, כמו שמישהו "שותה לך את הבויה" . . .

   אסף

 6. אורי פולישוק הגיב:

  שלום,

  מחפש שותף לשחייה בים (אשדוד, אשקלון, ניצנים, זיקים).

  אורי
  054-5267940

  • אסף לב הגיב:

   היי אורי, בשמחה,
   מבטיח לעדכן אם אמצא לך שותף לשחייה בדרום,

   בהצלחה רבהההההה,
   אסף

 7. אלחי הגיב:

  אחלה מאמן! אחלה בן אדם! אישיות לפני הכל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.