מרוץ ריצה 24 שעות!

יוזמה מקומית של דורון שלמון מבעלי חנות runway בואך זרזיר, זימנה אותי לאחת התחרויות המוזרות בהן נתקלתי. ריצה על פני 24 שעות במסלול סגור של 3 ק"מ. לא היה לי מושג עד כמה יהיה מוזר העניין עד אשר הגעתי והבנתי שישנם 3 מתחרים בלבד !

יום ה', צהריים, חם, חם מאוד, אני עושה כמה פגישות סולר בצפון ומגיע תוך כדי שיחות טלפון לצומת זרזיר. לפתע, על שביל לא מוצל אני רואה בחור עם בגד – ים וכובע רץ; ברור, לא היה לי ספק, ראובן מילמן, הגעתי לנקודה. עשר דקות בערך לוקח לי להתארגן, לשים עלי את הבגדים הלבנים המונעים קרינה, להצטלם, לשלוח לפייס, להודיע לואנסה שלא אהיה זמין שעתיים והופ אנו בתנועה. האמת, לפני כשלושה חודשים סיפרו לי על המרוץ המוזר הזה – מרוץ ל 24 שעות שנערך במתחם חקלאי סגור של כ 3 ק"מ לערך ובחיים לא האמנתי שאמצא את עצמי רץ בו כמלווה.

סיבוב ראשון עובר עלי בנעימים וללא כל קושי, מאידך, אני כמלווה לכמה שעות בלבד בכלל לא מעניין כאן ומירב מרצי מושקע בלנסות למצוא נושאי שיחה במקביל להכתבת קצב לראובן שכל הזמן מנסה לרוץ מהר מדי נוכח החום שקודח עליו מזה כ 4 שעות. הוא אחרי כ 30 ק"מ ולמעשה מתחיל את "הקיר" המפורסם של ריצת המרתון של הגוף והנפש. עוצרים למנוחה של מעל 4 דק', מתפנקים עם משקה איזוטוני, תמר צהוב, מים וכן, קולה – משקה האלים.

השירות של דורון והחבר'ה מדהים ורואים שהם אנשי עבודה שמבינים משהו על ריצה בכאלו תנאי חום. יוצאים לסיבוב השני, חולפים על פני שני רצים – ירון וקובי מסביר לי ראובן – תוך כדי הסבר על יכולותיהם, גילם וכמה קשיים הם יעשו לו במרוץ אחר הגביע, מקום ראשון. כן, גם כאשר יש 3 אתלטים בלבד, הרצון לנצח את האחר מתגלה כגורם מניע ומדרבן מעניין מאוד: חילופי המבטים ולעתים גם החלקות הידיים מעידות על כבוד והערכה, אולם, כאמור, מקום ראשון יש אחד בלבד.

קבוצת ריצה בכפר - סבא

קבוצת ריצה בכפר – סבא

מסיימים את ההקפה השלישית, ראובן חוצה את קו ה 45 ק"מ ולפתע, מגלה סימנים של חולשה ועובר להליכה. אני מעודד ומנסה להזכיר לו את כל אשר הוא לימד אותי עם השנים: כמה שניות של צל שוות 6 דקות שמש, אסור לרוץ מהר מדי – דופק ממילא גבוה בחום ובתנאי הלחות, לא לרוץ וללכת בהפוגות וכן, להשתין. ירון השוטר מעכו יוצא אתנו לאחר ההקפה הרביעית וברור שגם שועל קרבות ותיק כמוהו כבר סובל מקשיים של כמעט 50 ק"מ. יפה לראות שלושה גברים רצים ביחד, כמעט ולא מדברים ביניהם וכל אחד מתמכר לסבל האישי, הפרטי שלו ושניהם חולקים את התחושה שאינם יכולים להשתין….כחובש קרבי שעדיין בשירות מילואים, אני לוקח כוס מים קרים ומכניס לראובן את האצבע לתוכה – תרגיל ידוע לאנשים שמאבדים שליטה על סוגרים –  והופ, הבחור משתין מעט.

לאחר כ 10 דק' בהן אני רץ עם שני המיוסרים והמיוזעים אני אוזר עוז ושואל את יורם לשלומו, איך החיים ואיך הוא הגיע לדבר המטורף הזה. ירון מסביר שהוא שוטר ומשרת בעכו וכמעט ולא היה לו זמן לעשות אימונים של למעלה מ 17 שעות ושהוא קצת חושש מהמשך היום…ברור, לא ?

סיבוב חמישי יוצא לדרך, אנו עוצרים לכ 10 דקות, מתחיל להיות לי קשה, 15 ק"מ בחום הזה ובכושר שלי אינם דבר מובן מאליו; כל שכן, הפציעה מציקה לי מאוד. המצב של ראובן לטעמי לא מזהיר, אולם אני מכיר את היכולות המנטאליות שלו ובאופן עקרוני, דבר לא יעצור אותו. אל קובי מצטרף מלווה והם עוקפים אותנו, אנו מקפידים לא להיסחף אחריהם בקצב שפתחו לפתע ושומרים על הקצב שלנו כ 7 דקות לק"מ כאשר האסטרטגיה היא לפתוח מבערים בשעות אחר הצהריים – כשהטמפרטורה תרד ואפילו ניתנה תחזית גשם על פי אחד החזאים.

אני מתחיל לסבול ביציאה להקפה השישית ומחליט לצאת בלי חולצה ובאנרגיה של סיום מרוץ, זאת לאחר שראובן מקפיד לציין בפניי שהוא מרגיש טוב ושהטלפון של סוכן ביטוח החיים שלו כבר, ממילא, אצל אשתו. מסיימים את ההקפה ה 6, ראובן מגרד את ה 60 ק"מ, אני את ה 20 ק"מ; מותשים, עייפים וצמאים נפרדים לדרכנו: אני חוזר למרכז ולמכור סולר וראובן מתחיל עוד כ 16 שעות של מרוץ, בהן ינסה לעשות עוד 100 ק"מ ולהגיע ליעד: 100 מייל. לי, אישית, זה הספיק.

בברכת הספורט והבריאות, בעצם לא בטוח, אבל שיהיה. להלן הסרטון המדבר בעד עצמו:

תודה לדורון שלמון על ארגון נעים, צנוע, שקט, תכליתי, יעיל ואדיב.

אסף לב, "רצים עם אסף" – קבוצת ריצה בכפר סבא

הצטרפו אלינו – פייסבוק 

ערוץ היוטיוב

ויש גם אינסטוש מדליק

אימון וליווי מנטאלי – ליצירת קשר לחצו כאן

8993137 – 052

קבוצת ריצה מוקדם בבוקר בכפר - סבא

         קבוצת ריצה מוקדם בבוקר בכפר – סבא

אסף לב
אסף לב
במהלך לימודי לתואר שני במנהל עסקים, ראיתי מקרוב המון אנשים עייפים שצריכים משהו שיזין אותם: תחושה טובה, אנרגיה חיובית – משהו מעבר שיאפשר להם לא רק להתמודד, אלא לשגשג בכל תחום בחיים; בדיוק אז הבנתי את מקומי ותפקידי כאן: לאמן! מנטאלית וגופנית, ערכית ותודעתית. אז נעים מאוד👍 אני אסף לב, מאמן מנטלי ומאמן טריאתלון; ספורטאי פעיל, "איש ברזל", מרתוניסט ומאמין בספורט אירובי: תנועה, רכיבה, שחיה וריצה בעיקר - כדרך חיים! הגדרה עצמית - השכמה מוקדמת בבוקר וניהול אורח חיים בריא ושליו ככל שניתן. יזם, מקים ומאמן קבוצת הריצה בכפר-סבא: "רצים עם אסף" ונהנה מכל רגע. ♥ מאמן אישי לחיים, לזוגיות, לספורטאים, למנהלים, וגם לאנשים עם "צרכים מיוחדים": שיחה, תנועה, אמונה, העצמה, נאמנות והכי חשוב: חברות.💯

7 Comments

 1. דורון הגיב:

  לא יאומן מה עובר לאנשים בראש. יפה שליוות אותו בטוח נתת לו המון כוח!!!
  נא לעדכן מי נצח וכמה 🙂

 2. אבי אבסקר הגיב:

  לא נורמלי, שמע זה יכולת מנטאלית שכדי להגיע אליה צריך להיות מכור אמיתי

 3. yaniv הגיב:

  בואנה אתם קרועים.

  לא ייאמן.

  יניב

  • אסף לב הגיב:

   בדיוק קורא את הספר המצוין "המרוץ של פלאנגן" על חבורה של אנשים שיצאה לאולטרה מרתון או מסע – לא יודע איך לקרוא לזה – לרוחב ארה"ב ואומר, מלוס אנג'לס לניו יורק.

   לקח להם כ 80 יום וכן, זה מדהים ואין סוף, כנראה, ליצירתיות וליכולות האנושיות… רק לא לנסות ללא פיקוח כן…

   תודה יניב,

   אסף

 4. נטע הגיב:

  כולכם מטורפים!!
  אכן מתאים לספר שאתה קורא עכשיו….
  אומנם יכולת מנטלית מטורפת אבל לא בטוח כמה בריא לגוף…..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.