ריצה בקבוצה –

הריצה וכל שכן בקבוצה מאפשרת לי להתחבא מאחוריי הפחדים שלי, הפחדים הבסיסיים ביותר שלי ובראש בראשונה: לעצור! פשוט לעצור ולהפסיק לרוץ. הקבוצה זה גל, זו עוצמה, זה אנרגיה שסוחפת ומאפשרת לי "להיבלע בתוכה" בדיוק כפי שתומאס הובס תיאר את הלוויתן (1650 לערך, אנגליה) = המדינה אשר לעתים כופה על האזרחים חוקים למען יישמרו אלה מפניי עצמם . . .

בדיוק כך אני מרגיש כאשר אני רץ עם הקבוצה שלי – "רצים עם אסף"חסין, מוגן, בטוח, "אחד מכמה", לא מיוחד ולא שונה, חזק וגאה! על דברים אלו ואחרים אני מדבר בהרצאה שלי: "ספורט כמניע אנרגטי לחיים"!

כן חברים, גאווה וזקיפות קומה הם מההיבטים החשובים של המחקרים של השנים האחרונות הבאים לחדד ולדייק את השמחה, תחושת השייכות והעוצמה ובתוך זה האושר, הבריאות ואפשרות הבחירה בכך של כ"א מאתנו; אז אם אני כמאמן ריצה מביא לכם את חדוות הריצה, את הפילוסופיה שלי לתוך האימונים הללו, לפניהם ולאחריהם הרי שאני חש מסופק על עיסוקי זה. מגזין שבועי, נתחיל . . .  קבוצת הריצה שלנו "רצים עם אסף" עושה ותעשה השבוע 4 אימונים: טמפו חזק על מסלול מרוץ כ"ס, אימון עליות מרכבת כ"ס, אימון שמורת טבע ביקום ואימון ארוך מספורטן הוד – השרון (שעה וחצי אימון)

אימון טמפו קשוח

אימון טמפו קשוח; יום למחרת יצאתי לבד לאימון – ללא קבוצת ריצה ובמשך 3 פעמים התחלתי והפסקתי את אותם 300 מטרים של תחילת ריצה "על הקצה". שוב, "קבוצת ריצה" זה כוח, עוצמה, גם לי ואולי במיוחד לי . . . ממשיך בבדיקות~

קבוצת ריצה בכפר - סבא, הוד השרון

קבוצת ריצה בכפר – סבא, הוד השרון

קבוצת ריצה יקרה: אימון איכות, אצטדיון, אימון קשה  . . . מעט ספורטאים מגיעים:

אימון קשה על פי רוב "עובר מהר"! הקצבים בו מהירים ושוב, על פי רוב יש בו אלמנט דרמטי בפעילות ובתורת האימון הכללית: הפוגות! בהן אני, נכון, נח. אימון קשה מגרד ומחדד את היכולות הנפשיות / קוגניטיביות / גופניות שלי לביצוע מדויק יותר, נקי ונכון יותר. לא בכדי טכניקה (מושג מרכזי בתורת האימון) נלמדת במהירות גבוהה ולא במהירות אטית (אגב, שימו לב לעולם הפרסום . . . כמה מהר הם מדברים שם . . יכולת הקליטה וההטמעה גבוהה יותר כך). אימון קשה הוא אימון חשוב ולא בכדי הוא מבוצע בקבוצה ובכל זאת: כל אחד לעצמו; הקבוצה, קבוצת הריצה היא נקודת ייחוס לביצוע שלי ועליה להיות כזו "שתגרה" אותי לביצוע – performance טוב יותר ולסיום, אומר לכם מכובע של מאמן אשר כל אימון שלכם אני מבצע לבד (לפני או אחריי אימון קבוצת הריצה) שזה כמעט בלתי אפשרי לבצע אותם בלי "קבוצת ההתייחסות" הקבוצה שלי זו שבחרתי להיות בה ולהתמודד עם הקשיים והעומסים שהיא מציבה בפניי.

עוד מילה – ברור: מרגע שסיימתי להתמודד עם הקושי האימוני של הריצה וכל שכן עם "אימון קשה" הרי שהכול, אבל הכול, קטן עלינו. קבוצת ריצה יקרה: תודה על ההקשבה, אל תפסידו אימונים שכאלו.

אימון איכות - אצטדיון: 2 פירמידות של עומס עם 4 דקות הפוגה ביניהן

אימון איכות – אצטדיון: 2 פירמידות של עומס עם 4 דקות הפוגה ביניהן

אימון מנטאלי: קבוצת כדורגל ומילה על דני אבדיה – העתודה של ישראל (ניצחה בגמר באם מישהו לא יודע . .)!

דקה 93, רוב הספורטאים מסתכלים בשעון ומתחילים לחשוב מה יגידו במסיבת העיתונאים, במידה מסוימת ישנה ירידת מתח, השוער כבר ממש רוצה להוריד את הכפפות, לאוורר את הידיים, רוב השחקנים בורחים מהכדור וממתינים לשריקה. ברם, ישנם שחקנים שחיים בשביל הרגעים הללו ולא מפסיקים להילחם, להאמין בנסים וביכולת שלהם לשנות את המציאות – אני קורא לזה: אחריות של 100 אחוז על המעשים שלנו – שום דבר לא מקרי! שחקן – לוחם מחלץ כדור מקרי במרכז המגרש ושחקן אחר, כשרוני בטירוף מניף את הרגל ונותן "ללא מבט" את השערים היפים והמשמעותיים של התקופה; שער שנוסך בקבוצה את ההרגשה, את האמונה שהכול יכול לקרות, הכול תלוי בנו ואת הניצחון המתוק והמיוחד הזה. שאפו לקיין על שער נדיר ושאפו גדול יותר ללוקאס על חילוץ הכדור כאן מתוך פייסבוק – תנו הצצה.

דני אבדיה – קלע מהעונשין פחות מ 50 אחוז לאחר הניצחון! בחצי הגמר; נשאר לאחר הנצחון! להתאמן על עונשין וברור: משחק הגמר קולע באחוזים גבוהים בהרבה; ברור, הכול תלוי בנו אמרנו . . .

יום שישי – שמורת הטבע של שפיים, חול, ים, חוויה, קבוצת ריצה במיטבה. . . 

רצים עם אסף – קבוצת ריצה שנהנית בכל אימון מחדש; הבוקר – שמורת טבע שפיים

רצים עם אסף - שמורת טבע שפיים sailfish#

רצים עם אסף – שמורת טבע שפיים sailfish#

שיר לסיום: כמה שזה יפה, תחשבו על "הכול עובר חביבי" באמריקה . . אולי ? זה חלק של הלהקה, החלק השני "הלך" בתאונת מטוס וזה קסום, יפה, מענג ומערסל; ליינארד סקינרד בבקשה, קחו אותנו לאלאבמה עליה ניל יאנג חברינו הסתלבט. גם אתם שמתם לב שלאף אחד שם אין קרחת . . . 

אלאבמה מתוקה שלי; ארה"ב שלי, חייל משוחרר 1991

בברכת הספורט, הבריאות והאנרגיה המצוינת ואפרופו בריאות: חברת "איפארמה" עושה לנו הנחה נוספת של 5 אחוזים על כל המוצרים – קוד ההטבה: asaf5; השירות שלהם מצוין ובאמת שמחירים ממש טובים; לשיקוליכם: www.epharma.co.il

תוכנית אימון שבועית – 

 

אסף לב – ריצה בקבוצה – כ"ס והסביבה

הצטרפו אלינו בפייסבוק ומוזמנים לעשות "INVITE" לחברים

ערוץ היוטיוב ונשמח לקבל תגובות על הסרטונים

ויש גם אינסטוש מדליק

אימון וליווי מנטאלי – ליצירת קשר לחצו כאן

"רצים עם אסף" – תעשו ספורט – זה עושה טוב, לכם ולעולם

8993137 – 052

לוגו חדש