קבוצת ריצה – "רצים עם אסף"

מדהים כמה מהר מגיעים החיים ועוד יותר מקסים בעיניי עד כמה חיינו יפים ועלינו להוקיר תודה על כך בכל יום מחדש; קבוצת "רצים עם אסף" – קבוצת ריצה מוקדם בבוקר – תתפנק השנה במגבת (מיקרופייבר נאמר לי) אשר תוענק לחבריי הקבוצה ובאהבה; אז עד להרמת הכוסית המסורתית קבלו בבקשה, מגזין שבועי עם אנקדוטה קלה של עבודתי, מאמן מנטלי;

רצים עם אסף - שי לחג

 מגזין ספורט, ריצה ומה שביניהם!

   אימון מנטלי

נבחרת ישראל בכדורגל שוב קורסת ברגעי ההכרעה ושוב אני יושב בבית ומקלל וכועס שאני לא שם כמאמן מנטלי ועוזר לנבחרת לנצח! ! לא רק להיות נחמדים. מר הרצוג קנה אותי ושימו לב היטב לראיון זה! הרצוג הוא שכיר! יותר מזה, הוא בכלל אוסטרי! ואין לי מושג למה אבל כאשר ראיתי אותו מתראיין, כואב, כועס חשבתי על הדגל שלנו ועל נפתלי הרץ אימבר וכן, חשבתי על "התקווה"! אין דבר שמלכד, מאחד וגורם לרגשות כה עזים כמו השילוב, העוצמה הזו שבין הגוף לרגש ואך ורק בתחום הספורטיבי זה בא לידי ביטוי בצורה העוצמתית ביותר שיש.

גל פרידמן (הגולש המחונן) היה הספורטאי היחידי שהביא לנו מדליה אולימפית מזהב! וזו הפעם היחידה בה נוגן ההמנון שלנו בפורום הנצפה ביותר בעולם – מרגש אותי בכל פעם מחדש, צפו כאן! כן, אתם בטח זוכרים את שרת הספורט דאז לבנת קופצת עליו ומנשקת אותו ואני כמאמן מנטלי אומר לכם שאנדי הרצוג, מאמן נבחרת ישראל בכדורגל כואב עמנו את ההפסד הזה ושוב, אינני חסיד של הנבחרת הזו אבל כזו עוצמה של רגש, תשוקה ורצון עז לנצח הם בדיוק מסוג הדברים שעושים את ההבדל שבין ניצחון להפסד! (נכון, הכושר הגופני שלנו נפל משלהם ויש לתת גם את הדעת על עניין זה)

אני כמאמן מנטלי מאמן אנשים הן מתחום הספורט והן מתחומיי החיים המגוונים האחרים – הייטק, מקצועות חופשיים ואחרים; יש כאלו שאני צריך להכין אותם לאפשרות של הפסד (במיוחד גברים שעד אתמול היו ילדים – "כוכבים" וכעת עוברים לבוגרים . .) ויש כאלה שאני צריך "להראות – להמחיש להם את תהילת ותחושת הניצחון" (רוב האימונים ברמות הללו הינם סיזיפיים, קשים, תובעניים ובאים על חשבון המון דברים אחרים בחיים: "אסף לא יצאתי לבלות ביום שישי כבר 4 חודשים כי יש לי אימונים חשובים בשבת בבוקר . . בא לי להכיר מישהי אבל איך ?) קונן בפניי לאחרונה ספורטאי עילית על הקושי באימונים והאמת, ליבי היה עמו במידה מסוימת על אף שיש מצב שהייתי מתחלף אתו היום – אחריי הכול להיות כל כך קרוב למדליה ברמה ארצית – בינלאומית זה משהו שאתה יכול לעשות רק בגיל מסוים וזה על פי רוב עד גיל 26

ולסיכום וכן, המאפיין של כל מי שאני מאמן אותו וגם אני, בדרכי "אימון מנטלי וגופני" רוצה שתהיה סימביוזה בין "נתתי את הכול" לבין ניצחון! אינני מאמן אף אחד או אחת "לשחק על תיקו" כשם שאינני מאמן (ברמות הגבוהות כן) "להיות נחמדים" – אני מאמן לניצחון וזאת תוך כדי שמירה על בריאותו הנפשית והגופנית של האתלט וכבודו של הצד האחר, אותו ממש עכשיו ניצחתי!

אז מר הרצוג, הנני מלא הערכה לתשוקה! ולכאב שהענקת בראיון זה; אני מאמין לך ב 100 האחוזים שעשית הכול על מנת שננצח ואין ספק שבפן המקצועי הנבחרת נראיתה טוב ואפילו טוב מאוד לפרקים, אולם שוב, בצד המנטלי ישנה עדיין עבודה, הרבה עבודה.

ועוד בהיבט של "אימון מנטלי" אני רוצה לתת לכם היום דוגמא של כלי חשוב מאוד בעבודה והוא, נשימות! בדיוק כשם שאנו ספורטאים, רצים ונושמים (משתדלים להכניס מהאף ולהוציא מהפה) כך לנשימות תפקיד מרכזי בהוויה, תודעה (גם היא משוועת למנוחה – נהדר!), שלווה וקבלה. הקשיבו כאן לפודקאסט – "הסכת" מצוין זה המחדד את הנושא המעניין של "מיינדפולנס" שאני בטוח ששמעתם אותו רבות בשנים האחרונות; פודקאסט זה המועבר על ידי ד"ר סמדר – יהודה גזית המצוינת ממש טוב וניתן להאזנה גם ברכב וזה פלוס רציני; אז שלווה כן! או במילותיה היא: במדיטציה / מיינדפולנס אתה מתחיל בנקודה A ונשאר בנקודה  A – אין עיסוק ביעדים, אתה לא עסוק ב לאן תגיע, אלא לפגוש את הרגע ולנכוח בו! אתה לא כל הזמן במרדף – רץ . . במילותיי. אז תנו לזה תשומת לב, הקטע הרלבנטי לנו מתחיל בדקה ה 23:25; תיהנו, תלמדו להאזנה ותרגול לחצו כאן.

אימוני הקבוצה: יום שני

מגיעים מוקדם בבוקר רק ספורטאים חזקים וזה מאפשר לי קצת יותר למתוח את היכולות ולהביא אתכם לכמה "פיקים" – פסגות אימוניות; הן בעלייה, הן בירידה וגם במישור. אימון חזק מאוד אשר יעמוד בבסיסו של שבוע עמוס עם אימון טמפו ברביעי ומיד בתחילת השבוע אינטרוולים ואז אתם מקבלים גוף חזק מאוד עם נפש שלמדה לסבול וכן "מכונה" עם צנרת חדשה ומשובחת הרבה יותר.

רצים עם אסף

רצים עם אסף

 

IMG-9604 IMG-9606

 

 

 

 

 

 

 

יום שלישי – אימון אישי עם וקסלר

ידיים וחיזוקים בתחילת האימון, כבשים וחוויות במרכז האימון כולל מתגברות בעליות, ידיים בסוף וקרטיב שרק אני אוכל; ערב נפלא! יואב – אחלה אימון! כן, חזרנו: קבוצת ריצה בכפר – סבא – בערב😄😎🎈🎃כל שלישי 17:00 (אחה"צ . . )

אימון אישי

אימון אישי

 

 

חולצות הקבוצה החדשות

חולצות הקבוצה החדשות – יש אצלי את כל המידות מוזמנים לעבור למדידות

יום רביעי – טמפו חזק

אימון מצוין שלכם; רשמו לכם את הדגשי האימון, הזמנים, היכולת שפיתחתם והאסטרטגיה שהוכנה רק לכם! להתחיל מהר ? לסיים מהר ? מתי אתם בקצה ? וכדומה; אחלה בוקר

רצים עם אסף - ריצה בכ"ס

רצים עם אסף – ריצה בכ"ס

רצים בכפר סבא

שיר – 88 FM בחרו לאחרונה (תחנת הרדיו הטובה בארץ במקביל ל"כאן תרבות" את הדיסקים הטובים של העשור; הבחור המוכשר הזה התברג במקום השני וכן, ראוי ומיוחד; הקשיבו, תיהנו . . 

הבחור הצעיר ביותר שמופיע אצלנו במגזין כבר פעמיים: מוכשר בטירוף – תומר ישעיהו

 

בברכת הספורט, הבריאות והאנרגיה המצוינת,

אסף לב – קבוצת "רצים עם אסף" – קבוצת ריצה מוקדם בבוקר

הצטרפו אלינו בפייסבוק ומוזמנים לעשות "INVITE" לחברים

ערוץ היוטיוב ונשמח לקבל תגובות על הסרטונים

ויש גם אינסטוש מדליק

אימון וליווי מנטאלי – ליצירת קשר לחצו כאן

"רצים עם אסף" – תעשו ספורט – זה עושה טוב, לכם ולעולם

8993137 – 052

לוגו חדש