השיחה השכיחה ביותר בתקופה האחרונה הולכת בערך כך . . .

אסף ? כן, שלום רב אפשר דקה כן . . קדימה "שוט": "תגיד, איך מתחילים לעסוק בספורט שהוא לא חדר כושר ובכלל, איך מתמידים . . . ? כל פעם אני מתחיל / ה מחזיק כמה שבועות, חצי שנה לכל היותר ואז, פתאום אין לי זמן, גשם, אני נהייה קצר בכסף, הנעליים שלי מתבלות, אני מוותר / ת על שבוע אימונים, הופך לשבועיים . . . . כן, כן, הכול בסדר – מכיר, מוכר, מתי תרצי / ה להיפגש ולהבין מה זה ספורטאי / ת לחיים, מה זה אורך חיים, דרך חיים ומסלול בריא ומפרה – לך ולסביבתך. מחר ב 16:00, אחרי מנוחת צהריים ? חחח מושלם, קבענו".

אז כך, iron man – "איש ברזל" בעברית, בואו נדבר על זה רגע – 

התחרות המופלאה הזו אליה התחלתי להתאמן לפני כשבוע מוגדרת כאחר האתגרים המשמעותיים אותם אנו יכולים לבצע וכן, מרבית האנשים הבריאים מרגע שיקבלו החלטה יכולים לבצע אותה אם יאמינו ואם יתאמנו נכון, חכם ועקביתחשבו על זה: 3.8 ק"מ שחייה, 180 ק"מ אופניים וריצת מרתון – חברו הכול לכדי יום נתון, תחרות אחת המתבצעת (עיקרה על כביש 12, לאורך מעבר נטפים) המקפיא, עם הרוחות העזות והעליות ותבינו שזה יום לא פשוט ועם זאת, אפשרי. בישראל ישנם כיום כמה מאות של אנשי ברזל אשר ביצעו בהצלחה לא מבוטלת תחרות זו בארץ (נחשבת לאחת הקשות נוכח הטופוגרפיה) ובעולם. קראו כאן על אחד המוכשרים שביניהם גלעד רותם עליו ביססתי את עבודת הסיכום שלי בקורס מדריכי טריאתלון בוינגייט 

לפני כ 25 שנה עת סיימתי את שירותי הצבאי חיפשתי דרך ומסלול בו אוכל למצוא תחביב וכידוע לכם תחביב הוא גם "בית, משהו שלך, אישי, פרטי בו "אתה אתה" והוא שלך וכך התחלתי אט אט לרוץ מעט יותר, לשחות מעט יותר ובעיקר בים עוד לפני שהייתה מילה מדהימה "מים פתוחים" – אט אט התחביב הפך דרך חיים (כיום נכנס לישראל ספורט יחסית חדש: SwimRun – ראו כאן באינסטגרם שלי –  המשלב ריצה ושחייה לסירוגין, בטבע, ללא מכוניות ו"רעשים מיותרים") ובכל יום למדתי משהו חדש; ערפל במשקפת ויריקה לתוך הזגוגית (עמילן המונע אדים), מתי מחליפים נעליים, למה חשוב לעשות עיסוי, עד כמה התזונה שלנו חשובה – למשל, אנו כספורטאים עם צריכה גבוהה יותר של חלבון וגם ולא פחות חשוב מכל זה: עד כמה חשובות שעות שינה וכן, שיהיו סביבי אנשים הרוצים להיות בריאים ולהרגיש טוב עם עצמם ועם הסביבה.

ריצה ושחייה לסירוגין - בערך 7 החלפות שאלו - בטבע! חוויה מדהימה: SwimRun

ריצה ושחייה לסירוגין – בערך 7 החלפות שאלו – בטבע! חוויה מדהימה: SwimRun

מבקש לחדד – אינני מטיף לעשות ספורט, כל אחד שיעשה מה שטוב לו . . . כך למשל, חברה שלי קמה בבוקר ושותה אספרסו עם 3 קפסולות ואני שותה בבוקר מים עם לימון ולעתים קרובות גם "טוחן" מיץ סלק ואנו מסתדרים לא רע; כל אחד לדרכו, למה שנכון לו ולמה שמדויק לו וכן, קוראי שורות אלו שמכירים אותי יודעים שאני עושה מאמץ עליון להיצמד לדיבר ה 11: "אל תשפוט" ומודה, זה קשה לי וכן, אני דואג לה . . .

תחרויות שונות ומגוונות, ספרינטים, אולימפיים, חצאי איש ברזל, לימודים אקדמיים, חתונה, ילדים, גירושין, החלפת עבודה משמעותית – מנהל מכירות ארצי בענף הדלק לטובת אימון מנטאלי וגופני ועד לפניי כיומיים עת קיבלתי החלטה משמעותית ולפיה אני חייב לבצע תחרות טריאתלון ארוכה – איש ברזל מלא וכן, ישראל, רק בישראל. עובר על כל תחרויות חצי איש הברזל שעשיתי ומנסה לנתח את רמת המורכבות והזמן אותו אצטרך לפנות על מנת לעמוד בתחרות עצמה וכן ביעד אותו ארצה להשיג "בישראמן" 2017 והוא: 13 שעות ולסגור עניין.

כאן בסרטון מ 2009, "שנת הסופה", טיפה לפני הטלפונים החכמים ובימים שרק מתי מעט עשו איש ברזל . . . החצי אז היה נראה, לפחות עבורי, הכי קשה בעולם . . . עיניכם הרואות איך נראיתי אבל אל תספרו אה…

עובר על המאמר הנהדר של חברי הטוב והמאמן המנטאלי, ליאור קליין "בשבחי האטיות" וכן, חיכיתי דיי זמן, עברתי כל כך הרבה אימונים, פציעות ועם זאת תמיד נשארתי נאמן לדרך ו"לעבודה" הכרוכה בלהיות ספורטאי "סמי מקצועני" או לפחות רוצה וחולם על כך – לא דרך הטלוויזיה, אלא דרך הרגליים והראש – להיות נוכח בחיי !

יום חמישי בצהריים, פסח ואני מרגיש ש"הבשילו התנאים" כדברי קארל מארקס – אני חזק, בשל, יש לי זמן (ילדים טיפה גדלו ואני קובע לעצמי את הזמנים בחיים) וכן, הגיע הזמן שלי . . . מסיים אימון עם חבר, מאמן ואיש ברזל איל ויטנברג בו הוא מספר לי על המשמעות של תחרות מעין זו להתפתחות אישית וכל שכן להשלמת תזה מנטאלית מקבילה לעבודתי, הן בענף המנטאלי והן בהיבט הגופני ומחליט: נרשם ! חייב !

פותח לי בקבוק יין אדום, מתיישב מול המקלדת ומתחיל להקליד נתוני בהרשמה; מלא טלפונים ועיכובים מגוונים ושונים מעכבים במעט את ההרשמה ולאחר כשעתיים לערך אני מסיים ומדפיס את הדף הנכסף הזה – מהמם, מרגש, יצאתי לדרך או יותר נכון, אני באמצע הדרך, כרגע אני צריך לייצב את המסלול, לחזק אותו, לדייק אותו ולהשלים את אשר התחלתי לפני למעלה מ 20 שנה; תחזיקו לי אצבעות ותודה מראש לכל מה שעזר לי להגיע עד הלום; בכלל, אני כבר מלא שנים בספורט . . . חושב על גיבורי בגרותי בעיקר על האופניים בטור ד'פרנס: אולריך, באסו, ארמסטרונג ואחרים – אשכרה כולם נתפסו על סמים ואני זוכר זאת את ההחלטה שלי להפסיק להיות מעריץ עיוור {עד היום יש לי סקודה – נותנת החסות המיתולוגית של הטור ותמיד אני קונה את הביגוד והציוד של הספורטאים האהובים עליי ובכלל זה, גם מאמץ סגנון רכיבה (תמיד התקפי) וקודים שונים של ספורטאי מקצועני ככל שאני מצליח} ולהתחיל להיות נוכח בחיי, בדרך הספורט, בדרך שלי וכן, הגיע הזמן. בסרטון, אחד מגיבורי חיי בעצם שניים (לפחות עד שנתפסו והודו) וכאן "המבט של ארמסרונג" ולפיו "אני הולך להתקיף אותך . . . חושב שתוכל להגיב" ? ?

40 שבועות מהיעד, הספירה לאחור החלה, עוטף את עצמי באנשים המשרים עליי "אנרגיה טובה", אנשים המפרגנים לי: ראובן מאמני משכבר הימים, מכין לי תוכנית לחודש הראשון (על מפית כמעשה דדש בבית'ר ירושלים) ולדבריו אלו הן התוכניות הטובות ביותר שלו עת נחה עליו המוזה עם הקפה . . . סמי אחי הגדול מכין לי דו"ח אקסל אליו אמלא את נתוני האימונים ואיל המאמן וידידי הוותיק ייתן רוח גבית וכללית בדרך; זאת בנוסף לכם, אותם אנשים שמתקשרים ושואלים אותי שאלות על דרך החיים והספורט ואני אמשיך לענות באותה צורה: להאמין, להתאמץ וכל הזמן לתרגל ולעבוד – "רבותא, רבותא, רבותא" או בלשונו של אדי מרקס: "פאדלה, פאדלה, פאדלה" וכן, גורלה המרכזי של התחרות ייקבע בהרים, ברוחות ובקור של ציר נטפים – נאות סמדר וההתמודדות הכללית שלי שם.

תודה לכולכם על הרוח הגבית, זה עוזר מאוד.

הרשמה לאיש ברזל

"ישראמן"

אלדד וקסלר, חבר ואיש יקר בדרכו המיוחדת והשלווה בהתייחסות לאיש הברזל – "ישראמן"

הרצאת אנרגיה ודיוק:

הרצאת אנרגיה ודיוק: "ספורט כמניע אנרגטי לחיים"

אסף לב

מאמן טריאתלון, מאמן מנטאלי, מאמן לחיים – לקביעת אימון אישי: 8993137 – 052

הצטרפו אלינו בפייסבוק 

ערוץ היוטיוב שלי