מזג האוויר משתנה, אני בשיאן של ההכנות ל"איש הברזל" וכל היום בחוץ – שוחה, רוכב ורץ ויש לי מלא מחשבות . .  ומזג האוויר – תאמינו לי, ממש נהייה קיצוני וכתבה צדדית באחד העיתונים אשר "צדה את עיני" היא זו על הילדה השבדית – אשר יצאה בוועידת האקלים העולמי כנגד "טייקוני – ברוני העולם" עם המשפט המדהים הזה: "איך אתם מעזים" ? ובאנגלית: How dare you? וזה עם פרצוף זועף ושוצף וכן יש לה את התסמונת אשר מאופיינת (אשמת הכרומוזומים – כך למדתי לאחרונה) בעיקר לנו, בנים, גברים, אספרגר; בשנים האחרונות אני מאמן הרבה ילדים – נערים על הרצף האוטיסטי (בתפקוד גבוה) ואני חייב להגיד שנגלה בפניי עולם ומלואו . . .

עולם של מחשבה קצת שונה, נטולת אינטרסים או אגו וכמעט נקייה לחלוטין מכל הטהייה (בצבא אוהבים את הגישה הזו בניהול משא ומתן – הם קרים – כביכול . .) או השפעה כזו או אחרת וכאשר אתה מצליח לקלף את השכבה הזו, את המגננה הזו "של הבצל" מתגלה לפניך עולם ומלואו, יפה, טהור, שונה, כנה וקסום.

אז כאמור, כתבה – טיפה זניחה – באחד העיתונים תופסת את עיניי ואני גם מראה אותה לנערים ולפיה: האם בעולם של ימינו אתה צריך לבחון אותו דרך עיניים של אוטיסטים ? אז המילה הזו "אוטיסטים" עושה לי רע כמעט כמו שחתיכת נייר חותכת לי את האצבע המורה, זו שהייתה על ההדק בצבא ואני מוצא את עצמי רוכב על אופניים שעות וחושב ומחפש מילים אחרות על מנת לתאר את התסמונת של נערים אלו והרבה מעבר לביטוי הסמנטי אני חושב על המשפט הזה: איך וכיצד צריך לראות את העולם ?

how dare you

אז אני אגיד לכם, איך אני רואה אותו דרך העיניים שלי: בן 50, גרוש בטוב + 2 מדהימים, מאושר כמעט כל הזמן ומתמודד עם דיי הרבה דברים כאן – נכון, בדיוק כמוכם. אז הרבה פחות מעניינים אותי הכורדים, הטורקים והאמת, אפילו סוריה ואיראן פחות מעניינות אותי; בשביל זה יש לי אחים ואחיות המשרתים ביחידות מובחרות כאלו ואחרות, כשם שאני שירתתי ונתתי את המדינה כפי יכולתי ועד לגיל 43 לערך ובכלל, מי מסוגל עלינו ? אף אחד!!

אז אותי, בדיוק כמו הילדה המדהימה הזו, גרתה טונברג מדאיג מזג האוויר, מדאיג אותי שבאמצע אוקטובר ויש כאן חום מטורף וזה מקשה עליי להוציא עוד אנשים להתאמן – לחיות, מדאיג אותי שכמעט ואין גשם ושכן, הכדור מתחמם; עוד מדאיג אותי שאני בקושי מצליח להוציא את ילדיי לשחק – להשתולל בחוץ נוכח הניצחון המוחץ של "המכשירים החכמים" וכן, הובסנו קשות על ידם (שעון מעורר, מייל, ביט, ווטאפ, פייסבוק, משחקים ובקיצור . . הכול – חוץ מלדבר, מילים, שפה, חברויות, אמפאתיה) וגם אני, לעתים כבר "מרים ידיים" והנייד שלי בחדר השינה ורוב הזמן לידי. 

האימונים שלי לתחרות איש הברזל בסוף ינואר 2020 הופכים קשוחים וארוכים יותר ויותר; מזג האוויר ותנועת הרכבים בכבישים (אני בטוח שחלק מהקוראים כאן מקללים את הפקקים – אני, תודה לאל כבר לא בדרכים כמעט) הינם הפקטורים העיקריים שנלקחים כעת בחשבון ונדמה שזה, כן, פשוט לא מזיז לאף אחד וזה נכון שכל אחד צריך לדאוג לחייו הוא ובכל זאת, לפני כעשור הפסיק לעניין אותי עליית מחירי הדיור שהפכו לכמעט בלתי אפשריים וכל שכן לאחר גירושין – טובים ככל שיהיו אולם ברם ובכל זאת . .  אני חושב שעלינו כחברה כאנשים שחיים כאן לתת קצת את הדעת על בעיית האקלים והמתנות שאנו משאירים לבאים אחרינו, ילדינו.

בזמן האימונים הארוכים לתחרות "איש ברזל" יש הרבה זמן לחשוב, לדון עם עצמך בכל האמור לעיל, מה חשוב יותר, מה חשוב פחות ועל מה יש לך השפעה, גם אם היא מינורית; המוסיקה מחברת אותי לכל הדברים הללו ודרכה אני מעצב את דעתי, מקשיב לדעתי ומדייק אותה; מזג האוויר, עונות השנה משפיעות עלינו, ספורטאים, יותר מאשר על היושבים במשרדים ואני שב ומבקש מכם, צאו קצת החוצה! תנשמו, תריחו, תרגישו! אין לכם מושג כמה שזה בריא ומנקה אתכם מהמזגן בבית, ברכב ואז, כן במשרד.

 "דיברתי אל הרוח" (וכן, הרוח הינה פקטור מרכזי בתחרות "איש ברזל" וכל שכן באילת, מעבר נטפים – תראו את הדגלים . .) שרה אחת הלהקות המבריקות שפעלו זמן קצר ביותר (תקליט אחד בלבד) בדיוק כשנולדתי – 1969 והיא חתומה על אחד התקליטים הטובים ביותר שאי פעם הושמעו; תקליט פורץ דרך של רוק מתקדם, יצירה מופתית, שלמה, מדויקת ונוגעת בנו היום 2019 לא פחות ממה שנגעה ב 1969 ותחזיותיהם על אופי האדם – צעקתו של האדם הסיכזואידי כפי שהם הגדירו אותו – קינג קרימזון.

כן ולסיכום, ברור לי שאני גם כן "מיוחד", שונה, בדרכי; מהמון היבטים אני מאוד גאה בזה, זה השונות שבי, זה הייחוד שבי וטוב לי (מאוד – רוב הזמן) עם עצמי ועם דרכי וכל שכן מאז שאני מאיר ליותר ויותר אנשים את הדרך. אז, אנא, בואו נהנה מכל מה שקיבלנו, נקבל אחד את השני ובתוך שכך נטפח ככל יכולתנו את הכדור הרגיש שלנו, אם לא בשבילנו אז אולי בעבור הבאים אחרינו; שבוע מקסים לכולנו.

קינג קרימזון - 1969 מוסיקה פורצת דרך ותודה לגיל מטוס 88 fm על תוכנית נדירה

קינג קרימזון – 1969 מוסיקה פורצת דרך – תרבות ותודה לגיל מטוס 88 fm על תוכנית נדירה

אימוני השבוע

 יום רביעי – ספורטן הוד – השרון:

חג שמח קבוצת ריצה מקסימה - פיתוח מנהלים בחברות הייטק, פיתוח החיים, דיוקם, חבברויות, מחשבות ואבי מורדכי אחד חחח היה ממש כיף, אימון "סיבובי רגליים"

חג שמח קבוצת ריצה מקסימה – פיתוח מנהלים בחברות הייטק, פיתוח החיים, דיוקם, חברויות, מחשבות ואבי מורדכי אחד חחח (מי שלא היה הפסיד . .) היה ממש כיף, אימון "סיבובי רגליים"

אימון ריצה בכיף

אימון ריצה בכיף – איירון מן, שריפת קלוריות או חלומות אחרים . . העיקר להיות בתנועה, העיקר עם חברים ובשמחה DOING

יום שישי – רכבת כפר – סבא:

אימון בכיף, חברים, רצים, כוח ידיים, רגליים – קפיצות על רגל אחת (בריצה אני למעשה כל הזמן רק עם רגל אחת על הקרקע וזו אבן דרך מרכזית בהבדל / שוני מהליכה), שיחות טובות, 3 עצירות מתודיות ובפועל בטרם קטעים מהירים (חידוש מאגרי שריר ומאגרים מנטליים של תחילת פעילות והפרשת אנדורפינים מחודשים למוח – איבר הגוף שזקוק ל הכי הרבה אנרגיה) ומה אגיד לכם – תענוג! עכשיו בית, בירה, מקלחת והמשך אימונים. חג שמח, ניפגש בחג – שני לאימון נוסף וחמישי . . . כן, מחנה אימון אילת! ונופש – ברור!

kfarsavarunning#

                                                                                kfarsavarunning#
קבוצת ריצה (1)                                                                                                                      מודה, את דלל אי אפשר להשיג בטווחים הקצרים: מהירות גנטית, מבנה גוף ובכלל . . .קבוצת ריצה (2)

ולבסוף, כמובן, תוכנית אימון שבועית "רצים עם אסף"

בברכת הספורט, הבריאות והאנרגיה המצוינת,

אסף לב

הצטרפו אלינו בפייסבוק 

ערוץ היוטיוב

ויש גם אינסטוש מדליק

אימון וליווי מנטאלי – ליצירת קשר לחצו כאן

"רצים עם אסף"

8993137 – 052

לוגו חדש