קבוצות ריצה והליכה - רצים עם אסף

אימונים מיוחדים לאנשים עם צרכים מיוחדים –

אנחנו מתאמנים ביחד כבר למעלה מארבע שנים: רצים, משחקים צלחת מעופפת (פריזבי), המון משחקי כדור, שוחים ביחד (בעיקר בים), טבעות בפארק כ"ס הירוקה, רוכבים על אופניים כאשר ח' (אות אקראית) אומר לי שיש לו "אספרגר" ושואל האם לא ידעתי על זה? האם לא הרגשת? וזה נראה לו טיפה מוזר . . כן, "המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה" זה על אנשים עם תסמונת זו, עוד קוראים לזה "אוטיזם (מילה נוראית לטעמי) בתפקוד גבוה" . . .

אני אומר לו שאני מאמן מנטאלי והוא יכול ומומלץ לו לראות בי סוג של חבר שלו – (על אף שאני תמיד "המאמן") מחויב אליו והגדרות מעולם הרפואה הינן זרות לי ובגדול, גם לא מעניינות אותי . . כיף לי עם הפעילות המשותפת, זה מאתגר ומסקרן באותה מידה ופחות משנה לי אם קוראים לזה "אספרגר" או כל שם מפחיד אחר . . . וכאמור: "צרכים מיוחדים עם אימונים מיוחדים".

לצאת לטבע, תנועה, חברות, הדרכה, אמונה, עשייה – Doing ואז לשלב היבטים של קוארדינאציה, טכניקה, תפיסת מרחב וכמובן ובתוך זה – תפיסת האני עצמי!
אימון אישי לאנשים עם צרכים מיוחדים

אימון אישי לאנשים עם צרכים מיוחדים

אימון אנשים על הספקטרום האוטיסטי – אני אוהב שיש סביבי אנשים חכמים, מיוחדים ו ח' הוא אחד שכזה;

הוא יודע לחשב חישובים מתמטיים מורכבים ובצורה מהירה מאוד – בערך כמו המחשב שלי וכל פעם אני מבקש ממנו להסביר לי את "החיוט במוח" את השלבים בו הגיע לפתרון ו ח' בדרכו העדינה והאדיבה תמיד מסביר לי ואני, כן, לא מבין כלום; הכי קשה היה לי במתמטיקה ועשיתי את הבגרות, כמו גם את התואר הראשון פעמיים ואולי 3 אם ניקח בחשבון גם את התואר השני אבל את כישלונותיי ואכזבותיי ניקח לפעם אחרת על אף שברם, אין לי ספק שהם נתנו לי המון כלים להכיל, להרגיש, להבין ובתוך כך לעזור לאנשים עם צרכים מיוחדים לנצח ולקבל כישורי חיים נדרשים.

אימון אנשים עם צרכים מיוחדים: כדור , כמוהו כהתמצאות בסביבה ובטחון בתנועה ובהשתלבות הכוללת

עכשיו, כמעט כרגיל, בואו ניקח אתנחתא קלה מכתיבה וקריאה ונעבור לצפייה! צפייה בסרטון וידאו של בחור בתפקוד נמוך אשר מצליח לבקש מאבא שלו שירוץ אתו . . . אתם מוכרחים לראות איך זה מסתיים, במיוחד "אנשי הברזל" הקוראים באתר שלי ולעתים קצת קשה לכם בדרך – אז בבקשה:

ריק ודיק הוייט

אין מלים וחופשי מותר לבכות, יודעים מה: מומלץ!

מתאמן שלי בשם ד' אומר לי שאני זה האדם ש"בגדול לא נמצא על הרצף ובכל זאת הכי קרוב אליו . . " ובתור מאמן לנערים על הרצף האוטיסטי  יכול להבין את השפה ואת המורכבויות עמן נדרשים להתמודד נערים ואנשים שכאלו או כפי ש ח' אמר לי פעם: "אנשים הם כמו שדה מוקשים אתה לא יודע מתי הם יתפוצצו עליך"; בדיוק בשלב זה אני אומר לו שהגיע הזמן לרדת למטה: עשייה – Doing ואני מעמיד על עץ בקבוק זכוכית וכל אחד מאתנו לוקח 3 אבנים ואנו מנסים לפגוע בבקבוק – אנחנו מפוצצים / מטפלים בשדה המוקשים: בתחכום, בריכוז, בכוונה, במיקוד וכן, באמונה וכמובן – באימון ותרגול! שום דבר לא בא מעצמו.

אנחנו מתאמנים, מדברים, חולקים ועוברים חוויות מעניינות ומגוונות עם החיים כבר כמעט 4 שנים; במהלך שנים אלו למדנו לסמוך, להקשיב ולעבור המון משוכות מורכבות של החיים – חברתיות, לימודיות – כולל לימוד נהיגה ועכשיו מגיעים הרגעים הקסומים של צבא הגנה לישראל והמחויבות של כל גבר ואישה המגיעים לגיל 18 לתרום ממרצם למען הקולקטיב, העם היושב בציון; ח' יקיים התנדבות של כשנתיים במסגרת צבאית או מקבילה צבאית וכאשר נדרשתי לתת לגביו המלצות משימתי הייתה קלה: דייקן, נבון, חכם, לויאלי, קפדן, חושב מחוץ לקופסא, מבריק, מסודר ואחראי. לשאלת נציגת התוכנית האמונה על שילוב צבאי של נערים אלו (עמותה אזרחית שעוזרת בגיוס וליווי לצבא), "לאן הייתי ממליץ להפנות אותו" עניתי ללא היסוס "לניהול משא ומתן". ראייתו את המציאות (לעתים באופן קר) וטוב ליבו והאמפתיה בה הוא רואה את העולם מנטרלים כל מחשבה טורדנית שעלולה להפריע בזמן ניהול המשא ומתן.

אני מספר ל ח' שדיברו אתי מהצבא עליו, כמובן שגם קיבלתי את אישור ההורים לשתף פעולה עם "הגורמים" ואני מצליח לזהות שפיצחנו את הסלע המרכזי בעבודה שלי עם כלל המתאמנים וזה שיהיה לנו כיף! ובה בעת נתקדם. האומנות היא לשלב בין השניים ואני מודה שבכל פעם שנער עם "צרכים מיוחדים" מספר לי שהוא מדלג על הפסיכולוג אבל עליי לא מוותר זה נותן לי הרגשה טובה – מודה. בשבוע הבא אנחנו עושים אימון מפוצל בו ח' מגיע אלי מפאתי הוד – השרון ועד לכפר -סבא באופניים! בדרך שונה ממה שהוא רגיל – לא להיות משעמם ולא לפחד מלהתמודד עם הלא נודע! ואז אנו קופצים לבית קפה לשתות שוקו חם, מקשקשים קצת על החיים, צוחקים, נהנים!

אימון נערים על הרצף האוטיסטי הינה זכות ואני מודה על בחירתי בתחום עיסוק זה בדיוק כשם שאני מודה לאותם הורים אשר שמים בידי את האוצרות הכה אהובים שלהם ובאשר לי, אני מקבל מהם את כל האהבה שבעולם, בדרכם וזו זכות גדולה

כי כל אחד הוא יחיד ומיוחד!

אסף לב: מאמן אנשים על הספקטרום האוטיסטי! כי "כל אחד הוא יחיד ומיוחד" אנו קוראים לזה "שונות"

נכון, זה מחייב מאוד וגם אם אני אומר לחלקם שאני לא ממש יודע מה זה "אספרגר" אז הרי שאני כבר דיי שוחה בחומר ומרגיש ויודע שיש לי את הכלים על מנת לעזור בהענקת חיים עשירים, מעניינים, סינרגטיים וחיוביים לאנשים מקסימים אלו; שוב אני מחדד: אינני פסיכולוג, רופא או פסיכיאטר, הנני מאמן מנטאלי ומאמן טריאתלון אשר חווה בחייו שלו לא מעט קשיים ומורכבויות על מנת להגיע לאן שהגעתי וכן, היום אני כבר בחור דיי חזק ויכול לקחת על הגב שלי הרבה אנשים על מנת לעבור את נחל התנינים שלפנינו, רק מה – אני מנסה להראות לכל מי שבא לפגישות עמי, לכל מי שמחויב! את היכולות שלו לעבור את הנחל שורץ התנינים וכמובן, במקרה של תקלה חריפה, אני תמיד כאן! בשמחה, באמונה ובאנרגיה טובה.

סוף דבר, גילוי נאות –

בגיל 25 חוויתי את השנים הקשות בחיי; נכשלתי בכל המבחנים (חוץ מיחסים בינלאומיים) של הסמסטר הראשון באוניברסיטה הפתוחה (פסיכומטרי אין לי סיכוי לעבור "בצורה נאותה" כפי שהגדירה זאת הפסיכולוגית המהממת שהכרתי אז – נורית מגבעתיים) ועמדתי בפניי אחת ההחלטות הקשות בחיי: לוותר על הלימודים שהיו לי כה חשובים או להילחם, לשנן, לתרגל – (אין לי אף מחברת שלא הועתקה פעמיים ועם מרקר יפה שכזה, כמו לבנות בכיתה ד') וברור, לנצח! באותן שנים הבנתי את אשר אני מלמד היום ולפיו: פעילות ספורט היא המניע האנרגטי שלי לחיים! היא זו הנותנת לי את הכוח, היא זו המזרימה לי את הדם והחמצן מהמוח ואל חלקיי הגוף והכי חשוב, היא זו שמדייקת אותי אל החיים הדינמיים, המהירים והתובעניים שאנו, כולנו, חווים.

אני בן 53 וזה כבר חצי חיים מאז שגיליתי שגם אני קצת מיוחד . . . האבחון ב"ניצן" עזר לי להבין את מורכבות החיים ומורכבותי; אני – עצמי עזרתי לעצמי לנצח את כל המורכבויות הללו ולהראות לאנשים רבים, מורכבים, מיוחדים או "רגילים" את הדרך, את המסע, התנועה והעשייה – Doing ששם, לגישתי, מצוי מפתח דרמטי להתקדמות, לשמחה, לאושר ולהגשמה עצמית של כל אחד מאתנו, בדרכו.

אנרגיה טובה, בהצלחה לכולנו ולפני שאני מסיים . . ברור, שיר:

הכי טוב שיש! קווין, 1985, "אנחנו האלופים" – פרדי, בבקשה: אולי "שונים" אבל כולכם "אלופים"!!! כל אחד מאתנו הוא אלוף! בדרכו, בסגנונו ועם הטוב, הרע והקשיים שזימנו לו החיים.

אסף לב – מאמן אישי לאנשים עם צרכים מיוחדים

מאמן מנטאלי Mental training, מאמן טריאתלון – ליצירת קשר לחצו כאן

Personal trainer for people on autism spectrum

asafrunners@gmail.com

ערוץ היוטיוב ונשמח לקבל תגובות על הסרטונים

טיק טוק: Tik Tok

הרצאת השראה - אסף לב

אסף לב
אסף לב
במהלך לימודי לתואר שני במנהל עסקים, ראיתי מקרוב המון אנשים עייפים שצריכים משהו שיזין אותם: תחושה טובה, אנרגיה חיובית – משהו מעבר שיאפשר להם לא רק להתמודד, אלא לשגשג בכל תחום בחיים; בדיוק אז הבנתי את מקומי ותפקידי כאן: לאמן! מנטאלית וגופנית, ערכית ותודעתית. אז נעים מאוד👍 אני אסף לב, מאמן מנטלי ומאמן טריאתלון; ספורטאי פעיל, "איש ברזל", מרתוניסט ומאמין בספורט אירובי: תנועה, רכיבה, שחיה וריצה בעיקר - כדרך חיים! הגדרה עצמית - השכמה מוקדמת בבוקר וניהול אורח חיים בריא ושליו ככל שניתן. יזם, מקים ומאמן קבוצת הריצה בכפר-סבא: "רצים עם אסף" ונהנה מכל רגע. ♥ מאמן אישי לחיים, לזוגיות, לספורטאים, למנהלים, וגם לאנשים עם "צרכים מיוחדים": שיחה, תנועה, אמונה, העצמה, נאמנות והכי חשוב: חברות.💯

25 Comments

 1. קרן הגיב:

  וואו..
  מעורר השראה..
  גם היכולת שלך להגיע לנערים האלה ולעשות להם טוב וגם הנערים האלה בעצמם 🙂
  מרגש:)
  בהצלחה בהצלחה!

 2. אריאלה לב הגיב:

  אין עליך !
  עבודת קודש מהנה ומספקת .מאמא מורה לח"מ

  • אסף לב הגיב:

   אמא תודה,
   אין ספק שהחינוך ובתוך כך "החינוך המיוחד" דבק בנו וזה אחלה,

   אסף

 3. אילת הגיב:

  מהמם וחשוב.יש לך נשמה של מטפל.?
  בהצלחה. מותק

  • אסף לב הגיב:

   חחח תודה מתוקה, יש עוד דרך ארוכה ו / או כפי שאמר זאת הגאון, אהוד בנאי: "המסע אליו יצאתי התארך אל תוך הלילה . . ."

   אסף

 4. מתי טל הגיב:

  אסף, כשאתה מתייחס לכל אדם לפי צרכיו אתה נעשה מאמן לחינוך מיוחד, צמד המילים "חינוך מיוחד" הפך במרוצת השנים למכבסה של המיחה פיגור, אוטיזם וכדומה,. אני ממש ומאוד שמח שאתה מעניק לי חינוך מיוחד וממש שמח להיות מתאמן שלך בעל צרכים מיוחדים, אך האם אין כולנו בעלי צרכים מיוחדים?
  ברור שכן.
  גמישות,יצירתיות ומקוריות הם הכלים הבולטים ביותר שלך עבורי.

  ממש סבבה לי להיות חניך בחינוך מיוחד כשאתה המאמן.
  תודה על הערנות ועל תשומת הלב שבלעדיהם היית נשאר סתם מאמן.
  אז אתה מאמן מיוחד למתאמנים מהחינוך המיוחד וזה נראה לי ממש בסדר, לא???
  מה דעתך?
  ?

  • אסף לב הגיב:

   שמע, גם מצחיק ושנון אתה וגם מדויק להפליא; זה בדיוק מטרתו של הפוסט – כל אחד מאתנו יחיד, מיוחד ובעל דגשים ומערכת הפעלה שונה ומגוונת; העניין הנוסף הוא בזמן שינויים בחיים; אצלי למשל, הילדים פתאום לא קרובים אליי ובמקביל ב 6 השנים האחרונות אני עצמאי. מבין מכיר נכון ? בתוך שכך, אתה מעצב ומדייק את עצמך אל מול המטרות, המציאות . . אתה הבעל הבית כן חחח

   תענוג לאמן אותך וכיף לקרוא תגובותיך / תובנותיך.

   אסף

 5. חגית הגיב:

  מרגש לקרוא,
  סיימת בשיר "אנו האלופים" ואני אומרת אנו, כולנו בעלי צרכים מיוחדים – כל אחד והצורך המיוחד לו. אין ספק שהסיפוק מהצלחה שכזאת לא דומה לשום סיפוק אחר.
  רואים שאתה בן של מורה, שאפו.

 6. ארז פילי הגיב:

  אחי קראתי הכל טקסט מרגש מעולה ומקצועי.
  אהבתי את הפתיחות שלך והחשיפה שלך לגבי עצמך זה מאד עובד.
  לגבי בחירת השיר בסוף הייתי בוחר שיר אחר.
  (לא יודע איזה כרגע)
  השיר של קווין בומבסטי מידי ובנאלי מידי לטעמי.
  עם הדגש לטעמי.

  אתה צריך להודות כל בקר שאתה עושה את מה שאתה אוהב ועוזר לאנשים. זכות גדולה.
  אחלה סופש יא אח.

  • אסף לב הגיב:

   תודה רבה אח יקר; אכן כן, ב"סולם האושר" שלי עליו אני עמל בכל בוקר מחדש שני הדברים הממוקמים בגבוה ביותר הם:
   1. משפחה וחברים
   2. הוקרת תודה
   אוקיי ? אז קבענו קפה להמשך השבוע כן . . .

   לגביי השיר – אחי, השיר הזה בהופעה חיה (1985) למען הרעבים באפריקה כה מדויק ומקסים כך שזה מה שבא לי טוב. כל רעיונות של איש מוסיקה כמוך לכתבות הבאות, בשמחה.

   שבוע נהדר,

   אסף

 7. אילן הגיב:

  וווואאאאוווו

  מרגש ביותר !!!!

  כל אחד יכול להיות ולהרגיש אלוף….באתגרים שלו !!!!

 8. איילת הגיב:

  אסף, כפרה עליך!
  התפיסה שלך את תפקיד המאמן הרבה מעבר לשעוני דופק ומרחקים, נותנת ערך מוסף כל כך חשוב שהופך אותך למאמן אמיתי לחיים!
  נהניתי לקרוא את הסיפור המרגש. הזכיר לי שגם אני הנחיתי קבוצות של חבר'ה "כאלה" בפרקטיקום של הנחיית קבוצות לפני כמה שנים…היה מאתגר וזורק לגמרי מאזור הנוחות!
  תודה על השיתוף וגם על השירים הבוממסטיים בסיום 😉
  יאללה תקפוץ לקפה בבני דרור

  • אסף לב הגיב:

   כפרה עלייך, את באמת חסרה . . .
   תחזרי לאימונים ופעם בשבועיים אני אביא תרמוס קפה, הולך ?
   אין על החיים האלה ו / או אמריקה זה כאן.

   אסף

 9. איתן הגיב:

  אימון לאנשים עם צרכים מיוחדים זו בעיני שליחות
  כל הכבוד

 10. כנרת הגיב:

  מרגש שאתה
  מאחורי החזות הקשוחה והסופר מקצועית שלך
  מסתתר איש מקסים ומלא אהבה
  שמחה שהפכת לחלק מחיי
  תודה

  • אסף לב הגיב:

   היי כנרת יקרה,
   כן, יום ארוך ועדיין לא השלמתי את ״סוד האהבה״ – ספר נפלא, הוא לידי, מחכה להבשלה. .

   כבוד ותודה, לילה,
   אסף

 11. איה הגיב:

  ארי כבר מכין עצמו לעבודה איתך !

 12. גיא קסמן הגיב:

  אסף,
  אכן מרגש עד דמעות.
  חזק ואמץ עם הגישה והיכולת המדהימה שלך לחדור לכולם, להתחבר ולתרום.
  תודה.

  • אסף לב הגיב:

   תודה רבה אחשלי, מתגעגע
   חוזר מאימון בחוף הבית – סידני עלי

   אחלה שבוע,
   אסף

 13. אסף לב הגיב:

  איך אתם מעזים!

  ילדה מדהימה, מנהיגה וכן, יש לה אספרגר – אז מה! הכול אפשרי, הכול פתוח בפניי כולנו, תנסו, תאמינו ותעשו!!

  מרגש מאוד,
  אסף

  https://www.youtube.com/watch?v=kR5X1n7AY3A&t=222s

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.