שלום חברות, חברים;

שמח מאוד להעביר אליכם את המאמר שלי אותו הכי הייתי רוצה שתקראו. . מאמר המגלם את כל תובנות האימון המנטאלי כשהם שהם פוגשות את המציאות! זו, "המציאות" הינה דינמית, לא תמיד צפויה והוגנת – מפתיעה, רבת פנים ומגוונת; וברם, נראה כי זה אשר למד, תרגם ושינן שנים רבות את נושא האימון המנטאלי יוכל להגיב טוב יותר למציאות הדינמית, להנחיל אותה הלאה ולצאת כאשר הוא חש "נקי עם עצמו", מדויק ברמה עילאית ובמידה מסוימת אפילו מחנך, מורה דרך ומתקן עוולות. זאת, גם אם הוא בסך הכול עבריין וזאת כאשר מכוון אקדח לרקתו והוא בסיטואציה לא כל כך נוחה וביום לא פשוט . . .

אבא של רום (שם בדוי) ישב אצלי בשנה שעברה וסיפר לי שבנו "משתנק" במשחקים ונראה כאילו מכוונים "אקדח לרקתו" בעוד באימונים הוא "משחק כמו מסי" ורק אם היה מסדר את העניין הזה היה נהייה לפחות רונאלדו. . . בכלל, אין אבא שלא משוכנע שהבן שלו יגדיר מחדש את נושא "הכוכבות" בכדורגל רק אם יסדר בעיה אחת . . . (מהירות, פיזיות, גובה, משקל, יכולת מנטאלית וכדומה); בכלל, כל מי שמגיע אליי לענפיי ספורט הם אבות וכל מי שמגיע / ה לנושא של אימון אנשים על הספקטרום האוטיסטי הינן אימהות . . טיפה מוזר נכון ? ושוב, אני קורא וכמעט מתחנן להורים – "היו מעורבים"! לא מתערבים אבל מעורבים ככל שניתן גם ואולי במיוחד איפה שפחות נוח לנו. (מהניסיון האישי, בביתי שלי, אני מאוד משתדל לעשות פאזל עם בתי ו / או לדעת מי זאת מיכל מצוב – כוכבת יוטיוב של הגיל הצעיר – זה חשוב לבן שלי).

אני מכיר את אבא של רום והוא, איך נגיד, אחלה בחור – אבל לא הבנאדם הכי קשוח שיש . . כזה שבעיקר בילה באוניברסיטאות ופחות ברחובות והתחלתי לתרגל אתו "הפחדות", כמעט צעקות ובכלל החדרתי לו את הפחדים, המצוקות והחששות בהם בנו עומד במשחק כדורגל אל "אחרים משמעותיים" הניצבים אתו על המגרש וכמוהו רוצים, לבלוט, להתבלט, לנצח. בתום הפגישה, פנה אליי האב ושאל האם ניתן לעשות אימון נוסף אתו בטרם אפגש עם בנו.

המימיקה של הקול, המבט בעיניים, פנייה לאדם בשמו, חיתוך הדיבור, צעקות, התרחבות הגוף (בעיקר האף ובית החזה), השליטה במרחב הכללי – הדינמי ובכניסה של אנשים אחרים וכמובן, אלמנט הפחד הם אלו עליהם עובד כל מאמן מנטאלי (לפחות מאלו שאני מכיר, מוקיר וקורא אותם)

"האקדח לרקה" אותו דימוי מצוין שנתן אבא של רום יבוא לידי ביטוי בסרטון אשר אצרף לכם כאן; ק. טרנטינו הינו הבמאי הגדול בדורנו אשר אמר בצעירותו שהוא יעשה 10 סרטים בלבד כך שלא נשארו הרבה וקטע זה (מתוך הסרט הטוב ביותר שנעשה – לא פחות כן!) "ספרות זולה" הינו התגלמות של כל מה שאני מנסה לחנך, ללמד, להעביר לספורטאים בתחום האימון המנטאלי: מי מנצח, מי מפסיד (איננו רוצים להשפיל – אלא אם זה דרבי חחח – אלא רק לנצח) ומי עושה במכנסיים . . .

אימון אנשים על הספקטרום האוטיסטי

אימון אנשים על הספקטרום האוטיסטי

יתר על כן, אנא שימו לב שכאשר אני אומר "ספורטאים" אני מתכוון גם לאותם אנשים נדירים וקסומים על הספקטרום האוטיסטי – ההתייחסות אליהם היא בדיוק כמו לספורטאים ובעבור זאת התנועה, ההתמצאות במרחב כמוה כ"קשיחות" והתמודדות עם המציאות, נכון, הדינמית והלא צפויה גם כאשר מכוון אליך אקדח במובן המטאפורי או כל איום בין אם זה אמא כועסת, מורה, מפקד בצבא או חברים שלא תמיד משתפים פעולה עם המורכבות של בחור על הרצף האוטיסטי . . .

מקצוענות!!

כאשר אתה מקצוען קשה להפחיד אותך! (איל ברקוביץ לגישתי היה המקצוען הכי חד שהיה לנו בישראל), אתה לא נרתע, אתה סומך על עצמך, סומך על צוות המאמנים שלך, על החברים שלך על המגרש ובעיקר, בעיקר, על עצמך. אתה תעשה את הדבר הנכון ואגב, גם אם לא, אתה תדע לשאת באחריות למעשיך. כך, אתה מקיף את עצמך באנשי המקצוע הטובים ביותר וכן אתה, מתאמן, מתאמן, מתאמן כדרך חיים על מנת להיות המקצוען הכי "בן _ ו נ ה" שאף אחד לא יוכל לו!

אמונה!!

רבותיי המלומדים, כן, אמונה. זה לא משנה אם אתה מאמין בישו, מוחמד, אלוהים או כל דבר אחר; האמונה נותנת כוח, נותנת משהו שנותן לך את ההרגשה שאתה עושה את הדבר הנכון וגם אם יצפו בך מלמעלה (וכאן בדיוק המשמעות של "גוגל" "האח הגדול" או אפילו החיסונים לדעת אנשים רבים) עדיין יהיה לך ביסוס, לגיטימציה לעשות את מה שאתה עושה ולכן – תאמינו במשהו.

אסף לב - מאמן מנטאלי

אסף לב – מאמן מנטאלי

סיכום, סוף דבר – 

אבא של רום ואני מאוד התיידדנו; כל אחד לקח מהאחר מספר תובנות, מעלות, יכולות ורוצה לומר . . . קחו את כל מה שאמרתי ב 15 השנה האחרונות על החיים ותוך שכך על האימון המנטאלי ושימו זאת בפיו של השחקן הנדיר, הגאון סמואל ג'קסון ואני נותן לכם תעודת ביטוח ולפיה כולכם תצאו מכאן עם יכולות גבוהות מאלו שלפני שראיתם זאת, הן כסטאז'רים של אימון מנטאלי ואולי, אולי גם עם יכולות גבוהות יותר של בני אדם . . .שאלות ? אני כאן ובשמחה,

אימון מנטאלי! שליטה בכל האלמנטים של החיים, בכל מצב ובכל זמן! שמרו על קור רוח אה . . . אנרגיה טובה, אסף

 

תודות, אסף לב

מאמן נערים על "הרצף האוטיסטי" – אספרגר, הפרעות קשב וכדומה

מאמן מנטאלי Mental training, מאמן טריאתלון – ליצירת קשר לחצו כאן

asafrunners@gmail.com

ערוץ היוטיוב ונשמח לקבל תגובות על הסרטונים

ויש גם instagram מדליק

אימון מנטאלי, ספורט – זה עושה טוב, לכם ולעולם

8993137 – 052

הרצאת אנרגיה ודיוק: "ספורט כמניע אנרגטי לחיים"

הרצאת אנרגיה ודיוק: "ספורט כמניע אנרגטי לחיים"

 

  • מבקש להודות לספורטאי א. אשר באימון הבוקר של תחילת שבוע FUN RUN עזר לי להגיע לתבונות אלו ושוב, אימון מנטאלי זה מהמון היבטים – "כישוריי חיים".