קצת יותר משעתיים מהבית שלי וטיפה לפני קריית שמונה ישנה פנייה ימינה, מזרחה לישובים האחרונים שעדיין במישור טרם העליה לרמת הגולן – הגליל העליון זה נקרא ופניי נשואות הבוקר אל עבר קיבוץ גונן – בית הארחה "נופי גונן" וזאת, לצורך הכנת מחנה האימון של הקבוצה שייערך בסוף החודש הזה – מרץ 2016.

פעם שנייה שאני כאן בחודשים האחרונים ושוב מהסיבות הנכונות – לעשות ספורט ולהכין את מחנה האימון השני לעונה זאת לקבוצתי הנפלאה – "רצים עם אסף". מנהל הקבלה, יוסי, בקיבוץ גונן ובבית ההארחה "נופי גונן", מקבל את פני בחמימות ובאספרסו טוב ואני בדיוק בשבוע שאני עושה ניקוי כבד . . . ומוצא עצמי מאוד מתקשה לומר את צמד המילים הפשוט: "לא תודה" ובמקום זה יוצא לי: "אהההה בכיף, אם אתה שותה, אשתה אתך . . ." ריחו וטעמו המשכר של האספרסו וכל שכן בחברת אנשים חיוביים ובמקום שכזה הם מעבר לכוחותיי ואנו מתיישבים להסבר של בן המקום על השטח, אפשרויות ומקומות מומלצים לריצה.

מחליקים לתוך הג'יפ של יוסי ויורדים לשטח לכוון נהר הירדן המדהים; תחושת החלוציות, השורשיות הציונות ואהבת הארץ ממלאים את לבי באושר ובאנרגיה שקשה לי להביע במילים. לקבוצה זהו מחנה אימונים ראשון בצפון רמת הגולן (בשנים האחרונות ביקרנו הרבה בדרום), הריחות הצבעים תוואי השטח והעליות וכמות החיות המרשימה שראיתי במהלך הבילוי שלי כאן שוב, קשה לתאר במילים, מרגיש לי כמו חו"ל ובאותה נשימה, הכי בבית שיש.

image014 image006 image009

סיור בשטח עם יוסי – מוותיקי הקיבוץ

אני מכיר היטב את האזור הזה, אבל מודה, בעיקר דרך מוצבים קטנים, צפופים, ככמעט בלתי נראים ופחות את המסלולים המרהיבים שלאורך נהר הירדן המקסים; רוב שירותי הצבאי עבר עליי כאן לאורך גדר המערכת עת היינו מחכים ימים כלילות ל"שק עור", כדור פורח או כל גורם שמיימי שעלול לסכן את בטחון תושביי המדינה ובמיוחד לאחר "ליל הגלשונים" שהייתה פאניקה גדולה וכן כשזו לא חזרה על עצמה הפנו אותנו לדרום שאז החלה כבר לבעור אינתיפאדה מסוג חדש. כן, היינו חיילים לקראת סוף ה80 של המאה הקודמת וכן, מה שספגנו אז נדמה כי ילך וילווה אותנו לעולמי עד; כך כשאני מוצא את עצמי באזורים הללו אני חש מהמון היבטים בבית וליבי ונימיי תודעתי מתמלאים גאווה והערכה לאלו אשר ממש מגשימים בכל יום מחדש את החלום הציוני, את החזון הערכי של קיום יהודי ממש מתחת להר בו ישבו הסורים ממש לא מזמן ואני לא נכנס לוויכוחים פוליטיים באתר שלי שעוסק בספורט, איכות חיים, אהבה, אורח חיים בריא וחמלה, כן, חמלה.

יוסי מוריד אותי בכניסה לבית הארחה, אני מודה לו מקרב לב, שם עלי את תיק הריצה ומתחיל את הטיפוס למרום גולן. מחנה האימון השני שלנו לשנה זו יעסוק ב"להיות נוכח בחיי" ובתוך כך כל ספורטאי יכין קטע וידאו, קליפ, תמונה או כל דבר אשר מלווה אותו לאורך השנים ובתוך כך נרוץ – להלן העלייה המקסימה והמרשימה לכיוון מרום גולן – (פופ, זוכרת שראית אותי רץ קצת את עליית החרמון לאחר שלא יכולתי יותר לשבת בפקקים עד להר . . . ) אז כן, זו עלייה דומה ויהיה לכולנו מקסים ומאתגר לרוץ בה – אישה, איש, כל אחד ליכולותיו. בנוסף, בערב יום חמישי יהיו כמה הרצאות של חברים בקבוצה על נושאים מגוונים, תרגולי נשימה בבוקר וכן, ננוח ! חברים, ספורטאים, מדגיש שוב כמאמר המשורר גדי כץ: "היו רפויים", יהיה בסדר, באנו גם לנוח וכן, חובה להביא ספר ! המלצות: "ישמעל", "הבושם", "לנצח נבנו", "החלקיקים האלמנטריים" – (אם מישהו מצליח לראות את ההצגה, זו חוויה בלתי נשכחת), "מגידו" – רק תבחרו וברור, מוזמנים להוסיף כראות עיניכם והמלצותיכם; נשמח.

רץ את העלייה ומסתכל על האייפון ונזכר שברכב מחכה לי בננה ותפוח כאשר אני מזהה חיה שזכורה לי מסיפור בראשית עם תפוח ואני מנסה לצלם אותו או אותה כאשר נגמרת לי הבטרייה ושוב, מחשבות על הצבא משתלטות על הוויתי ועל תחושותיי; אתה פתאום מרגיש סוג של "צעירות", מהמון היבטים נטול דאגות, משוחרר, בצבא היה לנו טלפון בממוצע פעם בשלושה ימים והטלפון בכלל לא היה חכם, אלא כבל (ח' 10 קראו לזה) ותמיד היית מתלבט האם להתקשר לאימא או לבחורה עימה היית בקשר באותה תקופה; לדעתי כמעט תמיד התקשרתי לאימא שלי ולדעתי תמיד היא הייתה עסוקה או בממתינה והייתי מצליח להספיק עוד להתקשר לבחורה ומתפלל שאבא שלה לא יהיה בבית . . .מהמון היבטים ממש קל לרוץ היום: הציוד, הניסיון, הידיעה שבסוף זה נגמר ובכלל, יש משהו בבגרות שעוזר לך להתמודד עם לא מעט קשיים הנקרים בדרכך ואין כמעט יום ללא הקשיים שבאים עמו.

image003 image004 image010

זהו, שאתה לא יכול שלא לחייך נוכח היופי והטבע הזה וכן, זה טיפה מעל שעתיים מהבית (בערך משחק כדורגל, 4 פעמים לשטוף כלים, 2 קפה עם ידידה בבית קפה . . .)

image012 image013

בדומה לשחקני נ.ב.א לכל ספורטאי מחכה ערכת הפתעות עם שמו עליה . . .

image001 (7)

 

ספורטאים מקסימים ויקרים, חברים, מבקש מכם ודורש להגיע למחנה אימונים רפויים ומשוחררים, האזור מקסים ולכל אחד מאיתנו יהיה גם זמן לנוח, לנפוש, לקרוא ולהיות גם טיפה עם עצמו . . .חוויה קסומה לכולנו.

  • ומי שהתמיד וקרא עד כאן מגיע בונוס: בבקשה, ג'ון אמטריידינג – The Weakness in Me – מהטובים שתשמעו, הנה זה מגיע . . .

המון אנרגיה טובה,

הצטרפו אלינו בפייסבוק 

ערוץ היוטיוב

אימון וליווי מנטאלי – ליצירת קשר לחצו כאן

אסף לב, "רצים עם אסף"

לוגו חדש