למעלה משנה, אחת לשבוע אנו נוסעים עם הילדים לאימון קפוארה במרכז גלר בכפר – סבא.

מבין כל החוגים והפעילויות, זהו החוג בו ילדי (בני 4 ו 7) מתמידים יותר מכל, מגיעים נחושים לכל אימון (מתלבשים תלבושת ייחודית לחוג) וכן, בונים לעצמם את הלו"ז השבועי סביב חוג זה; היום, בטקס קבלת התעודה קיבלתי מושג כלשהוא על עוצמת החוויה, הבגרות והמשמעת הנדרשת מהם מעצם ביצוע הריקוד, המשחק או אפילו הקרב המרשים הזה. הטקס התקיים על הדשא בספורטן הוד – השרון ולווה על ידי המדריכים הבוגרים / החונכים.

DSC_0125 DSC_0215 DSC_0157 DSC_0161 DSC_0168 DSC_0121

את העוצמה של המפגש החברתי הרגשתי כאשר ניגש אל ילדי בחור צעיר (בן 10 לכל היותר) והגיש להם "כיף", "הנג פייב" בצורה בוגרת ומרשימה בצורה של: התקבלתם, אתם משלנו בספורט, ריקוד או מה שזה לא יהיה, זה מקסים. יסודות הקפוארה הונחו במאה ה 16 בתקופת הכיבוש הקולוניאלי של פורטוגל בברזיל, עת הובאו לשם עבדים מארצות אפריקה השונות, כאשר זו מתפתחת כאמצעי להגנה עצמית, שימור המסורת והעלאת מצב הרוח. העבדים, ששאפו לצאת לחופשי, היו חייבים להתאמן על מנת להילחם על חירותם, אולם לא יכלו להתאמן בלחימה עקב החשש שיתגלו בפעילות מעין זו וייענשו. על כן שילבו בלימודי הלחימה מוסיקה ותנועות של ריקוד, כדי שלא יעוררו כל חשד בשעה שהתאמנו. עוד על הגנה עצמית קראו כאן.

שרים, מנגנים ורוקדים – תמיד בשמחה ותמיד בחיבור לקרקע, לטבע, לגוף ולנשמה:

DSC_0116 DSC_0120

כולם מפרגנים לכולם ללא משמעות לגיל או מעמד בתוך הקבוצה, כבוד כערך:

DSC_0112DSC_0125
קפוארה הינה אומנות לחימה המביאה לידי ביטוי את תנועותיה האקרובטיות, הן על הקרקע והן באוויר, כאשר הדגשים הם על שמחה, שליטה בגוף, תנועה עדינה, אלגנטית (על גבול המלכותית), תוך כיבוד בן הזוג עימו אתה נמצא בתוך המעגל. בכלל, המאמן המקסים והמרשים של הקבוצה מדגיש כל הזמן את "בוא נשחק" על פני "בוא נילחם" או כל ואריאציה אחרת של הפעולה מופלאה הזו. התנועה והריקוד מלווים בשירה בלתי פוסקת של העומדים מסביב למעגל וכן, גם אנו כצופים הצלחנו להשתלב במחיאות כפיים על פי הקצב;

סרטון קבלת החגורה הנכספת של מיה:

שליטה על הקרקע ובאוויר:

DSC_0339

שליטה אבסולטית בגוף, בהפקת אנרגיה, שיווי משקל, כוח, קורדינאציה וכמובן, טכניקה עילאית:

DSC_0369

DSC_0111

DSC_0122

בסוף המאה הקודמת החלה הקפוארה פורצת גבולות, בהתאם לשינויים גלובאליים וקביעת נורמות של טיולים אחרי צבא לדרום אמריקה ולמזרח מגיעה גם זו אלינו לכאן, לישראל. השיטה, הטכניקה אותה לומדים ילדי היא של "קונטרה מסטרה" איציק קאשי של ומודרכת בידי אסף ( ורגה ) כהן שעובד עם ילדים בצורה עדינה ואדיבה ובו בזמן דורש משמעת ורצינות מהמתאמן.

אסף ורגה, המאמן, מבצע את תרגיל ההדגמה המרהיב שלו עם ספורטאי נוסף:

DSC_0374

DSC_0392

היום קיבלו ילדי את החגורה / התעודה הראשונה של חייהם בו הם הרגישו כבוגרים, ככאלו שאחראים במידה זו או אחרת לעתידם, לגורלם במידה מסוימת; אנו, כהורים עודדנו, דחפנו מעט ובעיקר נהיננו מאוד מכל מה שקשור בפעילות חיובית זו. הורים, עודדו את ילדכם לפעילות מעין זו, היו שותפים לה, זה מעביר אנרגיה מופלאה לכל הסביבה וכל מה שאעביר בתמונות שצילמתי לא יהיה בהן להעביר את תחושת השייכות, הבטחון והחדווה שהילדים מקבלים מפעילות זו. מומלץ בחום,

אסף לב

מאמן טריאתלון, אימון וליווי מנטאלי לספורטאים ולאלו הרוצים בכך

הצטרפו אלינו בפייסבוק 

ערוץ היוטיוב שלי

לוגו חדש