מסיים את אימון הערב של יום שלישי ונרגש כמעט כרגיל מכמות ההספקים שלנו, כמו גם, הכיף הזה אשר נפל בחלקי לעבוד בעבודה שכזו ובחברת אנשים שכמותכים; ניוז חדש מתחיל עכשיו, שבוע מוצלח לכולנו. מונדיאל 2018 רוסיה ! אירוע הספורט ומהמון היבטים "התרבות" והשפה הבינלאומית המשמעותית והמאחדת ביותר מגיע אל הישורת הסופית שלו, אל משחקי ההכרעה ואני חייב לכתוב על כך כמה מילים . . .

קיבלתי החלטה מעט בטרם החל המונדיאל כמעט ולא לצפות בו, אלא רק להתבונן בו כעושה שיעורי בית על התחום המנטאלי הכה משמעותי שבו, אל מול הלחץ של השחקנים, איבודי השליטה, כרטיסים צהובים, בעיטות עונשין כמובן ולבסוף, הדמעות והרגש הכנה שאוחז בכל שחקן ברמות האלו וכל שכן כאשר החלטה שלו, טעות שלו חורצת את גורל המשחק, את גורל נבחרתו, את גורל המולדת. ברם, הפתיע אותי המונדיאל ואני כבר תיכף בן 50 בהווי המחודש שהוא הצליח ליצור עבורי עם חבריי וכן, כולנו עסוקים מאוד בימים אלו . .  "אחי, אתה בא לראות את המשחק . .  יאללה משחק חובה . . ." וכדומה גרמו לי לצפות יותר מאשר תכננתי ובכל זאת, לא וויתרתי לעצמי על גישתי בחיים ולפיה: "אני רוצה להיות רונאלדו בחיים שלי" ! ! די לשבת ולצפות במרקע, אלא אני, אסף, אהיה הכוכב בחיים שלי וכך היה רוב הזמן ובכל זאת, קצת תובנות כלליות כשם שאני ראיתי אותן:

התובנה המשמעותית ביותר היא כזו: שחקן, גדול ככל שיהיה לא יכול בימינו אנו לעשות הכול לבדו ! מסי, רונאלדו וניימאר – 3 ענקי הדור כבר בדיוטי פרי או בבית וקבוצות אחרות אשר השכילו לייצר "מרקם קבוצתי", שיתוף, מחויבות והמון המון תשוקה הן אלו אשר יכריעו את הכף, הן אלה אשר ינצחו. חשיבות הקבוצה, כקבוצה ספורטיבית, כמרקם חברתי, כללי ואפילו "לאומי" הם בדיוק המרכיבים אשר במאה ה 21 יובילו את הארגונים הללו להישגים משמעותיים, משותפים, מחייבים וכמובן, מנצחים. 

למעלה מכך, שימו לב למה שכתבתי לפני כחודש על גמר ה נ.ב.א – שחקן הכדורסל הטוב בכל הזמנים (חוץ מאלוהים, מייקל) לברון ג'יימס אשר ניסה לקרוא על האחרון תיגר התפרק התפרקות מוחלטת עת ניסה לקחת על גבו, לבדו את הקבוצה הבינונית והלא מגובשת שלו ולנצח את גולדן סטייט משופעת ההרמוניה ובמידה מסוימת גם משופעת כוכבים (אשר לא הרשימה כלל) ובכל זאת מחצה אותם 4:0 בגמר. עוד, מאמנים, צוות מקצועי – שימו לב לחשיבות המאמנים ועוזריהם (בבלגיה, כוכב העבר ואיש מעורר השראה – תייר הנרי הצרפתי, כוכב ארסנל עד לא מכבר), קור רוחם, ניסיונם ומהמון היבטים ביכולת שלהם לייצר תלכיד חיובי, סביבת עבודה נעימה ומפרה ולרתום את השחקנים סביב המטרות והדרך להגיע אליהן; רק מאמנים אלו יוכלו להוביל היום את הקבוצות, ארגונים עסקיים ושוב, לאומים אל עבר הישגים גדולים ומשמעותיים וכאן בא לי לציין את, סטיב קר ואפילו ברק בכר על העבודה הנפלאה שהוא עשה ועושה עם הפועל באר – שבע (3 אליפויות ברצף, גם אם זה בישראל, זה לא הישג של מה בכך).

טלויזיה

כמעט לבסוף, טלוויזיה, שיווק להמונים, התמכרויות – נכון, אין לי טלוויזיה בבית ואולי בגלל זה אני מחובר היטב לכל מה שקורה כאן ובעולם דרך מדיומים אחרים; ארז טל, אסי עזר ודומיהם, כמו גם, פרסומות (רשת מחסני חשמל זו פרסומת אגרסיבית ומתלהמת שבעבור זה אינני רוכש שם – "רק היום . . ." מזעזע) ומוסיקה "מהצד האחר של הים התיכון " מרחיקים אותי מהמכשיר הזה ואני ניזון דרכו עת אני מבלה אצל חברים, בית אמא או זוגתי ובכל זאת, שימו לב עד כמה המכשיר הזה השתלט על חיינו וכן, זה קורה המון דרך אירועי ספורט ושימו לב מה עברנו רק בחודשים האחרונים: סיום הליגות הלאומיות בכדורגל, ג'ירו דאיטליה עם הביקור ההיסטורי בישראל, ליגת האלופות, ליגות הכדורסל וכאמור נ.ב.א וממש עכשיו ווימבלדון, אה כן, הטור דה פרנס התחיל וזה עוד לפני שסיימנו את מושא הכתבה, מונדיאל 2018 . . . ומה אני רוצה לומר ? ? תקפידו לעשות יותר ספורט ופחות להיות צופה סביל ! ! גם אני מת על הספורטאים המוכשרים הללו וזה נדיר לראות אותם וניתן רק להתקנא ובכל זאת, היו אתם רונאלדו ולברון ג'יימס בחייכם שלכם, תקבעו יעדים, תעמדו בהם, תהיו מחויבים אליהם וברור, תשמחו ותודו על כל רגע !

סיימתי לעת עתה, פגשתי אתמול המון חברים, כך יצא וכולם אמרו לי שהעלו כמעט קילו בזמן המונדיאל, אני הורדתי חצי קילו ומה אגיד לכם, מאושר, רוכב, שוחה ורץ בקבוצת ריצה, קבוצת אנשים שזו חוויה להיות עימם וכן, הכוח של הקבוצה המגובשת והמאוחדת הוא כוח שלא יסולא בפז. אגב, כמעט כל מה שאמרתי – כתבתי לגביי טלויזיה, נכון גם לגביי טלפונים ניידים – כבו אותם קצת, אל תעבירו כל היום הודעות, תמונות ווטאפ, צריך להספיק לחיות וברור, לחיות טוב ולעשות המון ספורט ! תודה על ההקשבה.

אנרגיה מעולה,

ניוז שבועי שלנו – בבקשה: 

אסף

קבוצת ריצה בכ"ס

IMG-4701

קוארדינציה ותנועה במרחב

אימון ביער חורשים - שבת שלום !

אימון ביער חורשים – שבת שלום ! "רצים עם אסף"

אנרגיה מעולה, אסף לב – קבוצת ריצה מכפר – סבא

אימון וליווי מנטאלי – ליצירת קשר לחצו כאן

הצטרפו אלינו בפייסבוק 

ערוץ היוטיוב ונשמח לקבל תגובות על הסרטונים

ויש גם אינסטוש מדליק – מדי פעם . . .

"רצים עם אסף" – תעשו ספורט – זה עושה טוב, לכם ולעולם

8993137 – 052

לוגו חדש

אסף לב
אסף לב
במהלך לימודי לתואר שני במנהל עסקים, ראיתי מקרוב המון אנשים עייפים שצריכים משהו שיזין אותם: תחושה טובה, אנרגיה חיובית – משהו מעבר שיאפשר להם לא רק להתמודד, אלא לשגשג בכל תחום בחיים; בדיוק אז הבנתי את מקומי ותפקידי כאן: לאמן! מנטאלית וגופנית, ערכית ותודעתית. אז נעים מאוד👍 אני אסף לב, מאמן מנטלי ומאמן טריאתלון; ספורטאי פעיל, "איש ברזל", מרתוניסט ומאמין בספורט אירובי: תנועה, רכיבה, שחיה וריצה בעיקר - כדרך חיים! הגדרה עצמית - השכמה מוקדמת בבוקר וניהול אורח חיים בריא ושליו ככל שניתן. יזם, מקים ומאמן קבוצת הריצה בכפר-סבא: "רצים עם אסף" ונהנה מכל רגע. ♥ מאמן אישי לחיים, לזוגיות, לספורטאים, למנהלים, וגם לאנשים עם "צרכים מיוחדים": שיחה, תנועה, אמונה, העצמה, נאמנות והכי חשוב: חברות.💯

14 Comments

 1. אסף לב הגיב:

  המאמר נכתב בהשראת נבחרת בלגיה אשר שיחקה אתמול את המחצית הטובה ביותר שראיתי בשנים האחרונות, בהשראת הבכי הבלתי מובן והמעצבן של "שחקן הבימה" – ניימאר (סליחה, בבימה מחיובים הרבה יותר) ובהשראת שיחותיי עם חברי הטוב, הקפטן, חגי פגירסקי.

  אסף

  • חגי פגירסקי הגיב:

   אסף היקר,

   ראיתי את מה שכתבת כאן, רק אחרי שקראתי את הניוזלטר.

   שמייח ומרגיש כבוד גדול, שיכולתי להיות לך להשראה וכמובן שאני מסכים עם כל מילה שכתבת.

   יש לי חבר שכל יום בתשע כבר במיטה כי למחרת הוא קם מוקדם בבוקר להתאמן.

   שאלתי אותו פעם אם הוא לא צופה באירועי ספורט בטלויזיה ובלי להתבלבל השיב לי כדלקמן:

   " I am into the doing not into the Watching"

   אז נכון שהוא קצת מגזים וכידוע לך אני חובב מונדיאל וצפייה בספורט מושבע/מכור אבל כן בהחליט מסכים איתך, שמן הדין ומן הצדק( אחרי הכל אני עורך דין בהשכלתי) להתנתק מהטלויזיה, מהטלפון הנייד הארור ולהתרכז יותר בפעילות גופנית שגם בסוף היא הפסיכולוג של כולנו ושומרת אותנו ברפיון מנטאלי…

   שרק תמשיך להציף אותנו בכתיבתך המרתקת ובאנרגיות החיוביות ויאללה קרואטיה !!!

   • אסף לב הגיב:

    תודה רבה קפטן יקר; כיף גדול וזכות לפגוש אנשים כמוך, כך "באמצע החיים" ולגלות חברים וחברויות חדשים וחדשות.

    אנרגיה טובה,

    אסף

 2. יוחאי הגיב:

  תובנה חשובה ונכונה.
  ככל שנקדים להבין זאת יותר מהר. נחיה את חיינו
  ולא חיי אחרים.
  אחלה שבת

 3. ענת הירשברג הגיב:

  אספי , אתה כותב ממש יפה.
  מעורר מחשבה.

 4. אסף לב הגיב:

  לבחור או לבחורה ? ששאלו אותי בעילום שם על יכולת הלימוד ושיפור של יכולת מנטאלית ? אז בהחלט שכן, "יכולת מנטאלית" הינה מיומנות אשר בהחלט ניתנת לרכישה, לשיפור, לשדרוג אולם וכאן זה חשוב, עד גבול מסוים ! לכל אחד מאתנו יש את "נסיבות החיים" העושות אותו מיוחד, העושות אותו "יחיד ומיוחד" ובתוך שכך הוריו, סביבת מגוריו והזיכרון התודעתי שנצרב בכל אחד מאתנו בתהליכי הסוציאליזציה – חברות שעברנו; למעלה מכך, החוויות שצברנו כילדים (תביאו לי ילדים עד כיתה א' ללמד – אחריי זה כבר כמעט ולא ניתן לשנותם גרסה אשתו של אורי אבנרי – רחל – לשאלה מדוע תמיד חינכה בגילאים צעירים) לגישתי, הם אלו אשר יעצבו את דפוס החוסן המנטאלי של שחקן במגרש או אדם במשרד בבואו להתמודד עם בעיטת פנדל או "פאדיחה" בעבודה. אנו כמאמנים תפקידנו הוא ללוות, לשקף, לחדד ולהאיר את אשר דורש הארה ולעתים גם להשאיר חלק מהדברים בחושך, כן, שם זה כבר לא תפקיד המאמן המנטאלי.

  אגב, הבכי של קפטן אורוגאווי עת עמד בחומה כמה דקות לסיום ההפסד לברזיל (החלשה מאוד – עם קבאני זה היה נראה אחרת) הינה לגיטימית בעיניי ובמקרה זה, כנראה משחק אחרון בנבחרת זה אפילו הירואי, ראוי ומרגש שהרי בעבור זה אנו רואים ספורט, הריגוש !

  על אימון מנטאלי לכדורגל ניתן לקרוא גם כאן: http://tinyurl.com/asaf09july

  אסף

 5. ליאור קליין הגיב:

  שולחים אנריות טובות מבודפשט?

 6. איילת יוסף הגיב:

  היה מעולה הבוקר, וברוררררר ש15 דק' נסיעה לא יפרידו ביני לקבוצת ריצה כזו! ומאמן כמו אסף יש רק אחד…. 🙂

  • אסף לב הגיב:

   איזה כיף אילת יקרה; בכלל, שימי לב לכיף הזה שיש לך עוד 15 דקות של שקט, שלווה והתרפקות על האימון בטרם אתה מגיע הביתה – נכון ?

   א.

 7. קובי הגיב:

  מצויין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.