מסיים את אימון הערב של יום שלישי ונרגש כמעט כרגיל מכמות ההספקים שלנו, כמו גם, הכיף הזה אשר נפל בחלקי לעבוד בעבודה שכזו ובחברת אנשים שכמותכים; ניוז חדש מתחיל עכשיו, שבוע מוצלח לכולנו. מונדיאל 2018 רוסיה ! אירוע הספורט ומהמון היבטים "התרבות" והשפה הבינלאומית המשמעותית והמאחדת ביותר מגיע אל הישורת הסופית שלו, אל משחקי ההכרעה ואני חייב לכתוב על כך כמה מילים . . .

קיבלתי החלטה מעט בטרם החל המונדיאל כמעט ולא לצפות בו, אלא רק להתבונן בו כעושה שיעורי בית על התחום המנטאלי הכה משמעותי שבו, אל מול הלחץ של השחקנים, איבודי השליטה, כרטיסים צהובים, בעיטות עונשין כמובן ולבסוף, הדמעות והרגש הכנה שאוחז בכל שחקן ברמות האלו וכל שכן כאשר החלטה שלו, טעות שלו חורצת את גורל המשחק, את גורל נבחרתו, את גורל המולדת. ברם, הפתיע אותי המונדיאל ואני כבר תיכף בן 50 בהווי המחודש שהוא הצליח ליצור עבורי עם חבריי וכן, כולנו עסוקים מאוד בימים אלו . .  "אחי, אתה בא לראות את המשחק . .  יאללה משחק חובה . . ." וכדומה גרמו לי לצפות יותר מאשר תכננתי ובכל זאת, לא וויתרתי לעצמי על גישתי בחיים ולפיה: "אני רוצה להיות רונאלדו בחיים שלי" ! ! די לשבת ולצפות במרקע, אלא אני, אסף, אהיה הכוכב בחיים שלי וכך היה רוב הזמן ובכל זאת, קצת תובנות כלליות כשם שאני ראיתי אותן:

התובנה המשמעותית ביותר היא כזו: שחקן, גדול ככל שיהיה לא יכול בימינו אנו לעשות הכול לבדו ! מסי, רונאלדו וניימאר – 3 ענקי הדור כבר בדיוטי פרי או בבית וקבוצות אחרות אשר השכילו לייצר "מרקם קבוצתי", שיתוף, מחויבות והמון המון תשוקה הן אלו אשר יכריעו את הכף, הן אלה אשר ינצחו. חשיבות הקבוצה, כקבוצה ספורטיבית, כמרקם חברתי, כללי ואפילו "לאומי" הם בדיוק המרכיבים אשר במאה ה 21 יובילו את הארגונים הללו להישגים משמעותיים, משותפים, מחייבים וכמובן, מנצחים. 

למעלה מכך, שימו לב למה שכתבתי לפני כחודש על גמר ה נ.ב.א – שחקן הכדורסל הטוב בכל הזמנים (חוץ מאלוהים, מייקל) לברון ג'יימס אשר ניסה לקרוא על האחרון תיגר התפרק התפרקות מוחלטת עת ניסה לקחת על גבו, לבדו את הקבוצה הבינונית והלא מגובשת שלו ולנצח את גולדן סטייט משופעת ההרמוניה ובמידה מסוימת גם משופעת כוכבים (אשר לא הרשימה כלל) ובכל זאת מחצה אותם 4:0 בגמר. עוד, מאמנים, צוות מקצועי – שימו לב לחשיבות המאמנים ועוזריהם (בבלגיה, כוכב העבר ואיש מעורר השראה – תייר הנרי הצרפתי, כוכב ארסנל עד לא מכבר), קור רוחם, ניסיונם ומהמון היבטים ביכולת שלהם לייצר תלכיד חיובי, סביבת עבודה נעימה ומפרה ולרתום את השחקנים סביב המטרות והדרך להגיע אליהן; רק מאמנים אלו יוכלו להוביל היום את הקבוצות, ארגונים עסקיים ושוב, לאומים אל עבר הישגים גדולים ומשמעותיים וכאן בא לי לציין את, סטיב קר ואפילו ברק בכר על העבודה הנפלאה שהוא עשה ועושה עם הפועל באר – שבע (3 אליפויות ברצף, גם אם זה בישראל, זה לא הישג של מה בכך).

טלויזיה

כמעט לבסוף, טלוויזיה, שיווק להמונים, התמכרויות – נכון, אין לי טלוויזיה בבית ואולי בגלל זה אני מחובר היטב לכל מה שקורה כאן ובעולם דרך מדיומים אחרים; ארז טל, אסי עזר ודומיהם, כמו גם, פרסומות (רשת מחסני חשמל זו פרסומת אגרסיבית ומתלהמת שבעבור זה אינני רוכש שם – "רק היום . . ." מזעזע) ומוסיקה "מהצד האחר של הים התיכון " מרחיקים אותי מהמכשיר הזה ואני ניזון דרכו עת אני מבלה אצל חברים, בית אמא או זוגתי ובכל זאת, שימו לב עד כמה המכשיר הזה השתלט על חיינו וכן, זה קורה המון דרך אירועי ספורט ושימו לב מה עברנו רק בחודשים האחרונים: סיום הליגות הלאומיות בכדורגל, ג'ירו דאיטליה עם הביקור ההיסטורי בישראל, ליגת האלופות, ליגות הכדורסל וכאמור נ.ב.א וממש עכשיו ווימבלדון, אה כן, הטור דה פרנס התחיל וזה עוד לפני שסיימנו את מושא הכתבה, מונדיאל 2018 . . . ומה אני רוצה לומר ? ? תקפידו לעשות יותר ספורט ופחות להיות צופה סביל ! ! גם אני מת על הספורטאים המוכשרים הללו וזה נדיר לראות אותם וניתן רק להתקנא ובכל זאת, היו אתם רונאלדו ולברון ג'יימס בחייכם שלכם, תקבעו יעדים, תעמדו בהם, תהיו מחויבים אליהם וברור, תשמחו ותודו על כל רגע !

סיימתי לעת עתה, פגשתי אתמול המון חברים, כך יצא וכולם אמרו לי שהעלו כמעט קילו בזמן המונדיאל, אני הורדתי חצי קילו ומה אגיד לכם, מאושר, רוכב, שוחה ורץ בקבוצת ריצה, קבוצת אנשים שזו חוויה להיות עימם וכן, הכוח של הקבוצה המגובשת והמאוחדת הוא כוח שלא יסולא בפז. אגב, כמעט כל מה שאמרתי – כתבתי לגביי טלויזיה, נכון גם לגביי טלפונים ניידים – כבו אותם קצת, אל תעבירו כל היום הודעות, תמונות ווטאפ, צריך להספיק לחיות וברור, לחיות טוב ולעשות המון ספורט ! תודה על ההקשבה.

אנרגיה מעולה,

ניוז שבועי שלנו – בבקשה: 

אסף

קבוצת ריצה בכ"ס

IMG-4701

קוארדינציה ותנועה במרחב

אימון ביער חורשים - שבת שלום !

אימון ביער חורשים – שבת שלום ! "רצים עם אסף"

אנרגיה מעולה, אסף לב

אימון וליווי מנטאלי – ליצירת קשר לחצו כאן

הצטרפו אלינו בפייסבוק 

ערוץ היוטיוב ונשמח לקבל תגובות על הסרטונים

ויש גם אינסטוש מדליק – מדי פעם . . .

"רצים עם אסף" – תעשו ספורט – זה עושה טוב, לכם ולעולם

8993137 – 052

לוגו חדש