מצגת רגועה – מוסיקה קלאסית – עם דגשים והארות לגביי טייפרינג – חידוד לקראת תחרות מטרה. 

 

  •  עדכונים עכשווים:
  • בהרצאה מאלפת של ד"ר איניגו מוחיקה אשר נערכה במכון וינגייט, אפריל 2013, העלה זה מספר נקודות חשובות ועדכניות בנושא הטייפר בעבור הספורטאי התחרותי, הישגי, להלן:

טייפר מהווה מרכיב חשוב בכל תוכנית אימונים של ספורטאי תחרותי. מטרת הטייפר, הינה, לשמור ולשמר את היכולת הפיזיולוגית, התחרותית שנבנתה קודם לשלב שלפני התחרות החשובה. העניין הוא, שבתקופה זו הצטברה גם עייפות ושחיקה ולפיכך, מטרת הטייפר היא לנטרל את מרכיב העייפות (fatiqe) וכן, אפילו להביא לשיפור ביכולת בתקופה זו כדלהלן: את הטייפר לחלק ל 3  חלקים, למשל: להתחיל טייפר כ 3 שבועות טרם תחרות מטרה בדרך של הורדת נפחי אימון ועצימות, כאשר בהורדה אופטימלית מדובר על בין 41 ל 60 אחוזים מנפחי האימון שהיו נהוגים. לאחר כ 10 ימים כאלו, לבצע מספר אימוני איכות קצרים יחסית אולם כאלה שכן, ישפרו את היכולת של הספורטאי. רוצה לומר, עצם הכניסה לטייפר לפני כשלושה שבועות יצרה מצב של ניקוי פסולת (גופנית ומנטלית) שהצטברה אצל הספורטאי והנה, לאחר שהוא ישן טוב, אכל טוב, הוא בשל למעין "חידוד" נוסף, יעיל ואפקטיבי.

מרוץ גלעד – רעננה

משך הטייפר ורמת הורדת הפעילות צריכה להיות כזו שנוחה לספורטאי ומקובלת על המאמן, שהיכרותו עם הספורטאי וניסיונו ישפיעו על הצלחת הטייפר. טייפר טוב יביא לשיפור בכל יכולות הספורטאי, שביניהן, צריכת חמצן מירבית (צח"מ), עלייה ברמות טסטסטרון, עלייה בייצור כדוריות דם אדומות – האחריות לנשיאת החמצן אל כל חלקי, תאי הגוף וסילוק פחמן דו חמצני ועלייה בייצור הכוח המתפרץ, הכללי ועוד. עוד, יש לתת את הדעת על תזונה, שכן, בתקופת הטייפר מתאמנים פחות ולכן, יש להתאים לכך את התזונה ולא להמשיך לאכול אותו דבר, אחרת פשוט נשמין וזה בדיוק ההיפך ממה שנרצה להשיג.

ולבסוף, עם בני נוער, יש "להצניע" את נושא הטייפר – הם מתאוששים מהר יותר ואין הצדקה להכניס להם עוד מתודות אימון, גם אם הן מתבצעות בפועל.

בברכת הספורט והאנרגיה הטובה,

אסף לב

מאמן טריאתלון ומנטאלי לספורטאים ולכאלו הרוצים להיות

8993137 – 052

הצטרפו אלינו בפייסבוק 

Logo120Notxt