חוויה עוצרת נשימה, עוצמתית, מרגשת ונותנת את הסימן המובהק לכך ש"כולם רצים עכשיו" חיכתה לנו במרתון סמסונג תל אביב 2014. להלן מעט מחוויותי כמצלם, רץ עם ספורטאי ואחרים, מעודד, מגיש מים ובעיקר, נהנה, כן, מודה. 

יצאתי מייד אחרי ההזנקה לחצי המרתון וכך זה נראה והרגיש

אחרוני הספורטאים יוצאים ל 21 ק"מ במקצה החצי מרתון

את ראש העיר, רון חולדאי, ראיתי כ 10 דקות אחרי; לא נכנס לעיניינים פוליטיים ואחרים, אך זה בחלט נעים ואף מרשים לראות את ראש העיר (שאינו ילד) מלווה את הרצים, זאת כאשר, הוא רכוב על אופניו.  כ 2 ק"מ אחרי שמעתי מוזיקת רוק מופלאה שחייבה אותי לעצור ולהתמוגג מכמה חבר'ה צעירים שניגנו מוסיקה נפלאה, בעוד הסולן הכאריזמטי מבקש מים וגברת נחמדה מגישה לו מים והוא מפטיר לעברה: "תודה אמא". ענק. אגב, מישהו יודע מי הם ? 

מוסיקה משובחת לליווי ריצה ובכלל.

פניתי לכיוון אבן גבירול והתחלתי לרוץ ממול לרצים כאשר נתקלתי בקצב המסחרר של רץ המרתון הראשון שנתן בראש כ 4 ק"מ לסיום, כך זה נראה: 

איזה ק צ ב וואו !

המשכתי לנוע דרומה, שם פניתי ימינה מתחת לכיכר רבין ושם קלטתי חבר, ספורטאי עילית, מגרה את יכולותיו עד לקצה ורץ בקצב של 03:40 ל ק"מ את מקצה החצי מרתון – בלי לחשוב התחברתי לקצב שלו ולשאלתי האם ירצה מים השיב בחיוב ואז ידעתי והבנתי עד כמה זה חשוב המילה הטובה, העידוד הקל בדרך. שפכתי עליו מים והתמוגגתי לנוכח השאלה שהוא זרק לעברי: כמה ספורטאים מאחורי, כמה הם רחוקים ממני…." מדהים, ספורטאי אמיתי המנהל תחרות במרחק שהוא פחות מורגל בו (חצי מרתון) ובידיעה שככל שהמרחק ארוך יותר, כך הקצב שלו ילך וידעך…

המשכתי לרחוב דיזינגוף בידיעה כי קבעתי עם אחד מספורטאי שעושה לראשונה חצי מרתון שאלווה אותו לכמה ק"מ. שטף הרצים הימם אותי וספקות באשר למפגש המתוכנן החלו לקנן בי. שמחתי הייתה רבה, עת פגשתי בו בדוד שנראה היה חזק, הבחור בא לעבוד. 

שטף הרצים בדיזינגוף

כך, ליוויתי אותו כמה קילומטרים, עד לקילומטר לסיום החצי מרתון הראשון בחייו. התחלתי לחזור שוב לכיוון כיכר רבין וכך פגשתי כמעט את כל ספורטאי הקבוצה והספקתי לעודד, להציע ג'לים ולחוות את האירוע דרך עינינם עוד ועוד.

לאחר מספר שעות ולאחר שהבנתי שלא אספיק להגיע לאחד מספורטאי המרתון של הקבוצה, החלטתי לחזור אל רץ נוסף המבצע לראשונה בחייו את המסע המפרך בן 42 הק"מ ו 195 המטרים הבלתי נגמרים; עוד על הכנה מנטאלית לריצת מרתון "להיות חזק בראש". צפונית לכיכר רבין פגשתי בו, הוא כבר היה בשלב שזה, תאמינו לי, באמת קשה. כאריה או מדויק יותר, כלביאה, הוא נלחם ונלחם עד לקו הסיום, קבלת המדליה והתחושה האישית, הכל כך חזקה ומופלאה כאחד: מרתוניסט !

ברכות חמות והמון כבוד והערכה לכל הספורטאים באשר הם; בפרט, כמובן, לספורטאי קבוצתי – "רצים עם אסף" – על הדרך, האמונה, הקשיים והאהבה שאתם מביאים עמכם בכל יום מחדש לריצות מקסימות אלו. כמובן כבוד ושאפו גדול למארגנים על אירוע רחב מימדים זה שעבר בצורה חלקה ומרשימה, לפחות בעיני ב 5 שעות בהם ביליתי בו.

בברכת הספורט, אסף לב

מאמן טריאתלון, מאמן מנטאלי לספורטאים

הצטרפו אלינו בפייסבוק

 

הסכתים ושיחות - אסף לב "הספקטרום האוטיסטי" פודקאסט - ממש כאן

הסכתים ושיחות – אסף לב
פודקאסט – ממש כאן