סיכום שלי לאולימפידה – חוויה אישית / משפחתית / רגשית בלתי רגילה ובלתי נשכחת
שיאי עולם ממשיכים להישבר גם לאחר ביטול חליפות השחייה (כאן על אימוני שחייה בים) – 9 שיאים וביניהם: סון יאנג במשחה נדיר של 1500 מ' רושם שיא עולם של 14:31, האמריקאית הצעירה (בת 17) מיסי פרנקלין בשיא עולם מדהים ב 200 מ' גב – 2:04.06, רבקה סוני שוברת את השיא ב 200 מ' חזה כשעצרה את השעון על 2:19.59 דקות ושברה את השיא שקבעה רק בחצי הגמר, 2:20.00 דקות. עוד, נציין את הסינית הצעירה שיוון יא, רק בת 16 שגם כן שוברת שיא ב 400 מ' מעורב אישי 4.28 ("מעט מוזר השיא הזה" כהגדרתו של לוכטה, שכן בבריכה האחרונה שחתה בקצב מהיר ממנו…) ואת דניאל ג'ורטה ההונגרי שעצר את השעון על  2:07 דקות במשחה 200 מ' חזה ועוד מספר שיאים עולמיים ואולימפיים חדשים. שחייה הופכת לאטרקציה משמעותית בכל שנה ובכל 4 שנים; יותר ויותר אנשים נחשפים ומתאהבים בענף, אם בגלל גרטל – האמת מצחיק ואם בגלל בוקי צ'יש – פרשנות מופלאה והורדת השחייה לעם, גם עבור אלו שלא באו מהתחום ואם בגלל היופי הצרוף של התחום.

פלפס ביסס עצמו כגדול הספורטאים אי פעם עם זכייה במדליה האולימפית ה 23 שלו ! ! והופך ליחיד שמצליח לזכות ב 3 אולימפידות ברציפות במשחה 200 מעורב. זאת ועוד, פלפס מראה לעולם איך "ניתן לחזור בהיבט מנטאלי", לאחר שכושל ביום הראשון של המשחקים ומסיים רק 4 בעוד המתחרה שלו, לוכטה מסיים ראשון – לטעמי, הוא לא רצה לעלות על הפודיום עם לוכטה כמלך הבריכה…במקום זאת, ציין פלפס שהוא משאיר את היום הזה מאחוריו וממשיך הלאה.

 

אולם ההתעמלות סיפק גם כן דרמות לא מעטות, במיוחד נוכח הפתיחה החלשה של אלוף העולם היפני קוהיי אוצ'ימורה ועד לחזרתו המופלאה בכמה תרגילים מדהימים (ביצוע כמעט מושלם ונחיתה מושלמת בתרגיל הקפיצות) ונכון, גם זה מזכיר את האמור לגביי פלפס כאלוף החוזר להגן על תוארו. יוסין בולט, האיש והתופעה הופך להיות האיש הראשון בהיסטוריה שזוכה ב 2 מדליות אולימפיות רצופות ומוזהבות בריצות ל 100 ( 9.63 ושיא אולימפי) וב 200 מטר (19.32). היכולת של הג'מייקני הצבעוני הזה זה משהו בלתי נקלט, הן בהיבטים פיזיולוגיים גופניים גרידא והן בהיבטים של ריכוז ומיקוד במיוחד נוכח ההצגות שהוא מבצע לפני כל מיאוץ, שם הוא לעיתים נראה פשוט כליצן. קתרזיס מושלם לרצינות הנצפית לזו שמביאים עימם השחיינים, למשל – עלייה למשחה עם אוזניות, או טניסאים, שם, אגב, אנדי מארי מבסס את השנה הנפלאה שעוברת על הספורטאים הבריטיים ומשפיל את הפנומן השויצרי, פדרר, 0 :3 בגמר.

אנו, הישראלים, עדיין מדשדשים: אריק זאבי יפרוש לאחר התקלה הקשה שהייתה לו מול הגרמני בקרב הראשון וההדחה הכמעט מיידית. שטילוב ינסה לזכות במדליה בתרגיל קרקע אותו ביצע בצורה מושלמת כמעט, צוברי לא זורם טוב ורק כוכבו של יעקוב טומרקין דרך את סיים 7 בגמר אולימפי ב 200 מ' גב. בגלישה, לי קורזיץ, חזק בתמונת המדליות ואנו נמשיך לקוות ולעודד מהבית. בכלל, האולימפיאדה מהווה בילוי משפחתי מדהים בה הילדים לומדים דגלי לאום של מדינות שונות, ענפי ספורט ומושגים חשובים כמו: המנון, חומצת חלב, התאוששות, שיא, כישלון, יכולת מנטאלית ועוד ועוד.

יומיים לסיום האולימפיאדה: לי קורזיץ קורסת בשיוט האחרון ולא מצליחה להתברג אל הפודיום. הרוחות לא התאימו לאופי גלישתה ואלופת העולם שלנו מסיימת במקום ה 6 לערך את ההתחרות. המשלחת שלנו, אם כן, חוזרת הביתה עם המון אמפתיה, אולם ללא שום מדליה. בהחלט יש לבצע בדק בית מקיף על כך, שלראשונה מאולימפידת 1992 אנו מסיימים בלא כלום וחבל ועצוב לכולנו, אין לנו ארץ אחרת ואין לנו ספורטאים טובים יותר כרגע, כנראה.

קוריוז לסיום – ריצת 10,000 מ' גברים – טובי הרצים בעולם נמצאים באיצטדיון, כולל בקלה. מקום ראשון ובקצב מטורף בסיום עוצר פראח הבריטי את השעונים על 27:30, אולם הנתון המדהים יותר במרוץ זה מתייחס לרץ הלבן – האמריקאי שמגיע במקום השני, גלן ראפ שמו ובכך, מנתץ את התיזה ולפיה רץ לבן לא יכול להתחרות כשווה בין שווים עם שחומי עור ועל פי רוב יוצאי מדינות אפריקה – ימים יגידו.

 מיה ועומר ערים ב 11 בלילה לראות אולימפיאדה

לסיכום: עד כה, אולימפידת לונדון 2012, מקסימה, מרגשת, איכותית ומרתקת.

אסף לב – מאמן מנטאלי וגופני: אימוני שחייה בים, ריצה ובכלל, בטחון ושמחה בחיים!

הרצאת אנרגיה ודיוק: אסף לב

הרצאת אנרגיה ודיוק: אסף לב

אסף לב
אסף לב
במהלך לימודי לתואר שני במנהל עסקים, ראיתי מקרוב המון אנשים עייפים שצריכים משהו שיזין אותם: תחושה טובה, אנרגיה חיובית – משהו מעבר שיאפשר להם לא רק להתמודד, אלא לשגשג בכל תחום בחיים; בדיוק אז הבנתי את מקומי ותפקידי כאן: לאמן! מנטאלית וגופנית, ערכית ותודעתית. אז נעים מאוד👍 אני אסף לב, מאמן מנטלי ומאמן טריאתלון; ספורטאי פעיל, "איש ברזל", מרתוניסט ומאמין בספורט אירובי: הליכה, תנועה שחיה וריצה בעיקר - כדרך חיים! הגדרה עצמית - השכמה מוקדמת בבוקר וניהול אורח חיים בריא ושליו ככל שניתן. יזם, מקים ומאמן קבוצת הריצה בכפר-סבא: "רצים עם אסף" וקבוצת ההליכה "הולכים עם אסף" - ונהנה מכל רגע.♥ מאמן אישי לחיים, לזוגיות, לספורטאים, למנהלים, וגם לאנשים עם "צרכים מיוחדים": שיחה, תנועה, אמונה, העצמה, נאמנות והכי חשוב: חברות.💯

6 Comments

 1. בר שקד הגיב:

  כתבה יפה מאוד, ללא ספק האולימפיאדה סוחפת יותר מהיורו או הטור דה פראנס

 2. לי מזרחי כושר אישי הגיב:

  אסף כתבה יפה ..מביאה חשק לצפות באולמפיאדה בבית שלך ולקבל הסברים און ליין …יחד עם הילדים ובכלל תמיד כייף לקבל טיפים דרך האתר שלך

 3. קדימה, מוזמנת, אוהבים אורחים אצלנו.

  תודות, לאחלה שבת.

  אסף

 4. שלי הגיב:

  אחלה פוסט. האולימפיאדה מעלה המון שאלות, עוצמות, התרגשות. הרץ האמריקאי הוכיח לפרשנים בדיוק הפוך לאחר שאמרו "אם עדיין יש לבן בדבוקה, סימן שהמהירות לא מספיק גבוהה". קטע מטורף.
  חוויה ייחודית, אין ספק.

 5. איציק הגיב:

  בהחלט,

  הייתה אולימפיאדה מופלאה, כל הכבוד למשתתפים הישראלים, גם אם חזרו ללא מדליות.

  איציק

 6. […] בעבור כל אלו, חשוב לציין שהצבת מטרות בעצם חוסכת זמן, מתקיים מנגנון של ארגון ומיקוד – למשל, ספורטאי שמתאמן לאיש ברזל, האם שווה לו בכלל לצאת לתחרויות של 10 ק"מ ? ככלל, קביעת תוכנית והגדרת יעדים הינה השלב הבסיסי, הראשוני, לקביעת "תוכנית מתאר" לעתיד הספורטאי וזה לא משנה אם זו תוכנית חודשית, שנתית, אולימפית – 4 שנים, או אפילו בהתאם לתורות האימון המודרניות, כיום בונים תוכניות לספורטאי יעד ל 4 אולימפידות – 16 שנה ! פוסט בנושא אולימפידת לונדון, כאן […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.