אהלן רצים, ספורטאים, חברים,

הוא לא נחשב כישרון גדול, רוב המאמנים והסקאוטרים (מגלי כישרונות) לא ספרו אותו והוא נבחר רק במקום ה 199 ! ברשימת ה"דראפט" – שיטה מופלאה שנהוגה גם ב נ.ב.א ובה בוחרים את "הנוער המובחר" זה שמסיים קולג' לקבוצות הפחות טובות למען יהיה ניסיון ליצור שיווין מסוים ובכך לשפר את התחרותיות "מלמטה" ושוב, אל תשכחו . .

מייקל ג'ורדן זה שכונה "אלוהים" 23 לנצח נבחר רק שלישי ברשימה זו ובערך 6 עונות שיחקה קבוצתו שיקגו בולס באולמות כמעט ריקים עד אשר "הם התחברו" המאמן (פיל ג'קסון כמובן), השחקנים האחרים לכדי "תלכיד הקבוצה" ומכונת הסלים המשכנעת והיפה שאני, אישית, ראיתי אי פעם. ובואו נחזור לזה שאמרו שהוא לא כישרון גדול . . . בימים אלו הוא השתווה למייקל המצוין מעלה עם 6 טבעות של אליפות ! כאשר הוא בכריזמה שלו, במסירות המדהימות שלו וביכולת שלו להתעלות סוחף אחריו את הקבוצה ואולי, את אמריקה כולה. כמאמן מנטאלי, השאלה (או הקביעה) הכי משמעותית שכל הורה, אבל כולם, אולי אחד לא . . ציין בפניי כי הבן שלו / הבת שלו, "כישרונות על" ורק אם יהיה לך עוד כמה אחוזים כגון: כוח פיסי, יכולת מנטאלית להכריע, גובה, משקל, גמישות, ניתור ומה שלא תרצו הם יהיה הג'ורדן הבא. אתם מבינים, לגישתי, כישרון יכול לבוא לידי ביטוי ולהיות קלף מכריע, שובר שיויון עד גיל הבגרות, 12 נניח – משם זה עבודה, עבודה קשה מאוד ! בלתי מתפשרת, ללא חששות וללא השאלה הכה מעצבנת (תסלחו לי) ולפיה "מה אני מפסיד בחיים בעצם זה שאני מתאמן קשה"

מבקש להוסיף, לחדד – כמעט כל אחד מאתנו חושב ש"חסר לו עוד קצת על מנת להיות . ." ומכאן בדיוק נקודת הבסיס להתייחסות שלנו אל עצמינו ואל הסביבה בה אנו פעילים; ואני אומר, נסו להפוך את היוצרות ! נסו להסתכל ממה יש לכם וכמה אתם מצוינים ומושלמים ומשם לראות מה אפשר עוד לייעל, לשכלל, להתקדם ולדייק ! בהגה הצבאית, אגב, ישנו מושג של "היזון חוזר מן השלילה", לחפש את הליקויים ומשם לשפר ואני, לגישתי אומר, בצעו כל הזמן "היזון חוזר מן החיוב" ואגב, אצל נשים זה בולט הרבה יותר . . כאשר הן מנצחות זה על פי רוב נוכח זה שהקבוצה האחרת הייתה לא טובה היום; אצל גברים, מאידך, כאשר הם מנצחים את הילדים שלהם (והם בני 8 בערך) הרי שהם מסכנים את זה שהם שיחקו ברמה של מסי או מינימום רונאלדו.

חברים, ספורטאים צעירים ומבוגרים יקרים ! עבודה קשה מנצת כישרון, עבודה קשה, עקבית ונבונה תוביל אתכם למקומות מדהימים ונכון, צריך להיוועץ, להתייעץ, לבדוק ולחקור אולם מרגע שהחלטנו ! תבצעו, תשתקו (יש מקום וזמן לדבר . .) ותתאמנו ! טוב זיהיתם ? לא את אשתו המדהימה – ג'יזל, אלא אותו: טום בריידי ! גיבור אמריקאי, ראוי ושוב, הוא בן למעלה מ 40 ועדיין נלחם ורעב על המגרשים כנער ואותי, כ ספורטאי, כמאמן כאדם זה מרגש, סוחף ונוטע בי אנרגיה ומוטיבציה לצאת לאימון הבא.

טום בריידי

לבסוף,

אני מבקש מכל אחד מכם להסתכל היטב בקליפ הקצר הזה של בריידי ולנסות לדמיין כמה החלטות צריך הבחור לקבל בכל עשירית של שנייה – טייס קרב; למי למסור, כמה עוצמה לשים במסירה, מתי ההגנה של היריבים קופצים עליי (ולמי שלא מכיר, אלו מבין הספורטאים החזקים והמוכשרים ביותר ביחס לכל ענף ספורט – גלדיאטורים) ועוד ורוצה לומר, שיא של יכולת גופנית, שכלית ומנטלית וזה יפה לראות, לחקור וללמוד. קליפ של בריידי – ללחוץ כאן לצפייה ! 

והמילה האחרונה בהחלטתמשיכו ואל תפסיקו אף פעם לחפש את האנשים, המקומות והפעילויות שעושים אתכם הכי גבוה שאתם חולמים, שואפים, נחושים ורוצים להיות !

"רצים עם אסף" – קבוצת הערב – תחילת אימון בתרגול זריקות ותפיסות של פוטבול אמריקאי, חוויה:

אימון ערב

אנרגיה טובה נכון . . ניוז שבועי – בבקשה: 

אסף לב

הצטרפו אלינו בפייסבוק 

asafrunners@gmail.com

ערוץ היוטיוב ונשמח לקבל תגובות על הסרטונים

ויש גם אינסטוש מדליק

אימון וליווי מנטאלי – ליצירת קשר לחצו כאן

"רצים עם אסף" – תעשו ספורט – זה עושה טוב, לכם ולעולם

8993137 – 052

לוגו חדש