יריית הפתיחה למרוץ הר לעמק הולכת ומתקרבת. ספורטאים שונים מגיבים בצורה שונה ללחץ ולחששות מפני העתיד לבוא. פוסט זה ינסה לצמצם במעט את הפחדים, החששות ולעיתים אף חרדות ולהכניס אותנו לאווירת המרוץ בצורה רגועה יותר, שלווה יותר, אווירה של אהבה ותשוקה, במקביל לתחושה העילאית שנובעת מעצם ההשתתפות בחוויה הגדולה הזו.

אתחיל בדוגמא, אישית מחיי שלי; הלילה ישנתי כ 5 שעות לערך, כמובן עם הפרעות, קמתי לרוץ בים לפנות בוקר, יצאתי לעוד יום סיזיפי של מכירת סולר: "למה כל כך יקר…." היו צמדי המילים ששמעתי יותר מ"מה שלומך", למשל. כך, החלטתי לצאת לריצת איכות בצהריים וכן, ידעתי שחם מאוד ושאני מותש למדי, אך הואיל ולא יהיה לי זמן בהמשך היום יצאתי. . . ובכן, הריצה הייתה אמורה להיות כדלקמן:

מייל חימום,

2 מייל על 4:10

5 דקות הפוגה

4 * מייל על 4:10 עם 3 דקות הפוגה בין כל לג.

הריצה התנהלה בסדר יחסית, דילגתי על תחנות המים כי לא רציתי להתבלבל עם המדידה, עד שלפתע בלג השני של המיילים התרסקתי, נגמרתי. ההתרסקות הייתה חד משמעית, לא הצלחתי להמשיך ולרוץ ולו גם 10 מטרים (ניסיתי) והגוף והנפש אמרו, עזוב זה לא היום שלך, יש גם ימים כאלה…זה היה השלב בו נזכרתי בהכנה המנטאלית של המאמן האגדי של מנצ'סטר יונייטד, סר אלכס פרגסון ולפיה, הוא מאמן את שחקניו לקחת בחשבון ולזכור את האופצייה הקיימת לכשלון;

לדידו, היצר, הדחף לניצחון טבוע בנו עמוקות ולפיכך, לזה אני צריך פחות הכנה (זה בגנים, כל שכן, בענף גברי כמו כדורגל), לזה אני מוכן, כמעט תמיד ולפיכך, ההכנה לאופצייה השנייה, היא החשובה ובה יש להתמקד. כן, המשכתי הביתה ברגל, בהליכה, מחר מחכה לי אימון נוסף, חדש.

לפני למעלה משנה התאגדנו מתוך בחירה חופשית קבוצה של אנשים אשר בחרה לרוץ ביחד – "רצים עם אסף" – לחלוק רגעים נעימים ביחד, לבלות יחדיו ולחלוק ולשתף אחד את האחר בחייו במידה כזו או אחרת. כך ומתוך זה, נולד הרעיון של ריצה של שמונה מחברי הקבוצה את מרוץ השליחים מהר לעמק. כמובן, כל אחד מגיע לאימוני הקבוצה ממניעיו הוא, מי שרוצה להוריד משקל, מי שרוצה לשפר זמנים ולהגדיל מרחקי ריצה ואיכות ריצה ומי שרוצה ליהנות, להשקיע זמן איכות בעצמו ולמען עצמו ובריאותו.

אסף לב - מרצה על פעילות ספורט כמניע אנרגטי לחיים ואימון אנשים עם צרכים מיוחדים

אסף לב – מרצה על פעילות ספורט כמניע אנרגטי לחיים ואימון אנשים עם "צרכים מיוחדים" – (אוטיזם בתפקוד גבוה)

רבותיי, כל אחד מכם הוא מנצח, הוא אלוף שבין כל יתר מטלות היום יום שלו, הוא קם בחצי מימות השבוע כשהשעון מראה 4 בבוקר לערך ורץ ומזיע ונותן מעצמו את הכול על מנת להיות שלם יותר, שליו יותר והרמוני יותר עם הטבע ועם הסביבה. לכן, כמאמן הקבוצה אני פונה אליכם שוב ומבקש, אנא, היו רגועים, היו שלווים, אתם כבר ניצחתם את המרוץ ואת אליפות העולם; וגם אם לא כך יהיה וגם אם מי מאתנו כוחותיו לא יעמדו לו ויומר "עד כאן, לא יכול יותר…"

הרי שזה בסדר והחזקים יותר ימלאו את החסר ועוד לפני שנספיק לחזור למרכז יגיע כבר יום שני, השעון יצלצל 04:25 ונקום לריצת שחרור ברחובות כפר – סבא ועולם כמנהגו ינהג.

לסיום, רובנו, כך ברא אותנו האלוהים, יש נטייה לזכור ולהנציח אירועים בחיינו בהם נכשלנו, בהם לא הצלחנו – צריבתם בתודעתינו חזקה יותר מצריבת אירועים בעלי אופי חיובי, מעין הטהייה חשיבתית; מאידך, כאשר אנו מצליחים, אנו, על פי רוב, נוטים לגמד זאת ולייחס זאת לחולשת היריב, למזג אויר נדיר או ליום מופלא וכדומה. תקוותי היא, שנחזור כקבוצה ממרוץ הר לעמק, מגובשים לא פחות ממה שאנו, שמחים וגאים על דרכינו ועל הישגינו וכאמור, נעלה על נס את "התחושות החדשות" אותם אנו נושאים עמנו כארגז כלים ההולך אתנו בחוויתנו היומימוית, את תחושת הניצחון, את תחושת העשיתי זאת, אני גאה בעצמי.

בהצלחה רבה לכולנו ואין לי ספק כי נצליח,

אסף לב – מאמן כושר בכפר – סבא – קבוצת הליכה בחוף הצוק 😎

מאמן הקבוצה: "רצים עם אסף" – הרצאות על אורח חיים בריא

אסף לב - מאמן כושר בכפר - סבא

אסף לב – מאמן כושר בכפר – סבא

הרצאת השראה – אסף לב

אסף לב
אסף לב
במהלך לימודי לתואר שני במנהל עסקים, ראיתי מקרוב המון אנשים עייפים שצריכים משהו שיזין אותם: תחושה טובה, אנרגיה חיובית – משהו מעבר שיאפשר להם לא רק להתמודד, אלא לשגשג בכל תחום בחיים; בדיוק אז הבנתי את מקומי ותפקידי כאן: לאמן! מנטאלית וגופנית, ערכית ותודעתית. אז נעים מאוד👍 אני אסף לב, מאמן מנטלי ומאמן טריאתלון; ספורטאי פעיל, "איש ברזל", מרתוניסט ומאמין בספורט אירובי: תנועה, רכיבה, שחיה וריצה בעיקר - כדרך חיים! הגדרה עצמית - השכמה מוקדמת בבוקר וניהול אורח חיים בריא ושליו ככל שניתן. יזם, מקים ומאמן קבוצת הריצה בכפר-סבא: "רצים עם אסף" ונהנה מכל רגע. ♥ מאמן אישי לחיים, לזוגיות, לספורטאים, למנהלים, וגם לאנשים עם "צרכים מיוחדים": שיחה, תנועה, אמונה, העצמה, נאמנות והכי חשוב: חברות.💯

27 Comments

 1. דורון הגיב:

  גדול אתה אסף! ללא ספק מנטור גדול.
  תודה,
  דורון

 2. איל ויטנברג הגיב:

  יישר כוח. לכל הרצים קחו את העניין באהבה ותיהנו מהחוויה….איל ויטנברג.

 3. ענת הגיב:

  אסף מאמן יקר, כרגיל כתבת מקסים והבהרת את מה שאתה תמיד מבהיר באימון שהכל סביב הנשמה והחיבור המיוחד בינה לבין הנפש לבין הגוף.
  עם או בלי הר לעמק אתם חבורה של אנשים יוצאי דופן ומקסימים.

  ובנימה אישית אני חושבת שהתמונה שלי כאן בפוסט מהממת – חושבים שאני נחה או בוכה אבל בעצם מלחחת עשב (-:

 4. אורית הגיב:

  גם כמי שלא משתתפת – לצערי – במירוץ הר לעמק, גאה להיות חלק מהקבוצה הזאת! כמי שמנסה לחזור מפציעה לא קצרה (לפחות בעיניי), מכירה עכשיו עוד יותר בתחושה העילאית שאחרי האימונים (וכמובן גם מהלכם). שום דבר לא ישתווה לתחושה ש'עשיתי את זה', ולא משנה כמה קשה או כואב זה מרגיש.
  מניחה שמי שישתתף בהר לעמק יחווה את התחושה הזאת פי עשרות מונים. שיהיה לכם המון המון בהצלחה! מחכה כבר לשמוע את החוויות שאחרי…

 5. שגית הגיב:

  באמת מלך.
  לא מאמינה שעוד היה לך זמן לשיחת עידוד היום.
  אולי מתישהו גם אני אתגבר על הפחד של לא להצליח לרוץ…
  שאפו לכל הרצים ולכל הר העמקים!
  שגית

 6. שלי הגיב:

  אסף יקירי,
  כל פוסט שלך הוא מדהים אבל הפעם זה כל כך מרגש. אתה מדהים, קולע לתחושות ויודע להרגיע ולהגיד את המילים הנכונות. כמו תמיד- מדוייק לנו.
  הקבוצה הזו היא חלק מחיי- אחד החלקים הטובים שיש לי.
  מאמינה שיהיה מעצים ושנחזור שונים בלב ובראש. מחכה לזה בקוצר רוח, בהתרגשות חיובית ו.. באנרגיות טובות 🙂
  אוהבת אותכם!
  נ.ב מי שלא בא- אל תהססו להתקשר לעודד ולקבל דיווחים און- ליין 🙂

 7. רובננקו הגיב:

  אספי , כל הכבוד על המילים החשובות והכה נכונות.

  אני יכול להגיד ולאמר שכשאתה נסחף לתוך הספורט והזמן עובר הפרופורציות מטשטשות ואתה כבר לא מבין עד כמה הדברים שאנו עושים הם כה מרשימים.כדי להכניס דברים לתוך המסגרת הרי שמירוץ מדהים כמו הר לעמק , מי שיצלח ויעשה את כולו דומה הדבר לפחות מ-1 ממאה בתוך כלל האוכלוסיה שמצליח לעמוד באתגר כה מרשים אז… כבוד והנה עוד טיפ מאחד שכבר עשה את המירוץ הזה.

  ת-ה-נ-ו. זהו מירוץ שמשלבאת אהבת הריצה ואהבת הארץ ואהבת אנשים. הרבה הרבה אהבה. תרחפו , תתבוננו, תנשמו, תזיעו , תתבוננו בירח המלא ממעל ותגידו לעצמכם כמה בני מזל אתם שזכיתם לחוות רגעים קסומים שמעטים זוכים לחוות אותם.

  ואם תראו אנשים עם לוגו של קבוצת הטריאתלון של הוד השרון, תעשו כבוד ולא רק לבר !!!

 8. יוסי אגמי הגיב:

  כל הכבוד אסף, איך אתה לוקח את החברים צעד אחד למעלה ועוד אחד ועוד…
  יודע שלפעמים יורדים מדרגה וחוזרים לעלות שוב.
  מקווה שהם רגועים יותר עכשיו כי היום היה לי אחד קצת לחוץ.

  בהצלחה, אני בטוח שתעשו את החוויה הזאת עם המון עוצמה וסיפוק.
  ניפגש שם
  יוסי א

 9. נטע הגיב:

  לאסף האחד והיחיד ולכל הקבוצה המדהימה שלו,
  מקנאה בכולכם עד אימים על ההר ועמק הממשמש ובא,
  אני בטוחה שתעשו את זה כמו גדולים אין לי כל ספק בכך,
  עם מנטור כמו אסף השמיים הם הגבול….
  אני סופרת את הימים ל 7 במאי יום שני הוא יום האימון הראשון אחרי חודשיים של השבתה,
  ומקווה שאצא מ mode הבטטה שלי כמה שיותר מהר בעזרת אסף ובעזרת העידוד שלכם,
  בהצלחה ענקית !!!!!

 10. אוסי הגיב:

  כל כך מרגש לקרא מילים שמחברות אותי עם חיי היום יום: יוזמה חדשה , רצון וצורך לממש ולקראת ההתחלה ממש כשמגיע הרגע פחד, מתח, חששות, ומה יהיה אם לא אצליח??.
  ובכל זאת העזה שכל פעם מקדמת לעבר מטרה חדשה.
  אסף, אין כמוך באנרגיות הסוחפות שלך.
  האימונים מאפשרים לי לאזור כוחות לקראת המשימה הבאה וכל הצלחה גורמת לי להאמין שהכח הוא לא רק בגוף אלא בעיקר בנפש.
  מבחינתי כבר ניצחתם.

 11. nili הגיב:

  מקסים, תמשיכו כך, כייף לראות.

  נלי

 12. Geva הגיב:

  אסף היקר
  קראתי בעיון ובחיוך גדול את מילות החיזוק שלך לבני קבוצת הריצה, ואני חושב שהיכולת שלך לשתף ולהראות שגם אתה, "המדריך", אנושי, מחזקת לא רק את הרצים הקיימים בקבוצתך, אלא גם כן עושה חשק גדול לי ולאחרים לבוא ולהצטרף.
  כמו שכתבת בצדק רב, לטעמי, יש לנו נטייה הרסנית במקצת אולי, להמעיט ביכולתנו ובהשגינו. כשאני מצליחים – אנו מייחסים זאת לסביבה, וכשאני נכשלים (ומיהו הנכשל, אם לא זה שלא מנסה) – אנו מייחסים זאת לעצמנו.
  לא ברור לי עדיין מדוע אנו עושים זאת לעצמנו, אך כמו כל התמודדות אחרת בחיים המקצועיים והאישיים שלנו, המבחן שלנו, תמיד ובסופו של יום הוא אך ורק מול עצמנו, והוא מבחן הדרך ולא מבחן התוצאה.
  אני מלא הערצה והערכה לכל הרצים והרצות אשר מתאגרים את עצמם ודוחפים את עצמם קדימה. בברכת ריצה מוצלחת ומ-ה-נ-ה.

 13. איציק כהן הגיב:

  שאפו! לאסף ולחברים על האנרגיות החיוביות ועל תעוזת הנפש גם במצבים הפחות סמפטיים …
  בהצלחה !!

 14. איל האדום הגיב:

  כהרגלך בקודש, פוסט שיותר מדרבון ספציפי מהווה מקבץ אמיתות לחיים. יישר כח ובהצלחה לך ולקבוצה.

 15. רוני הגיב:

  אסף והחברים למסלול (תרתי משמע),
  איזה כייף לכם על האתגר הנהדר שהצבתם, על הביחד שאיתו תעמדו בו, ובעיקר על הקולות המתחבטים, שאסף מיטיב כל כך לתאר. כייף, כי בעיקר מזה צומחים ומתחשלים. וכשיש לכם מלווה ומוביל כמו אסף – יש לכם צמיחה והתחשלות מיוחדות ומרתקות. בהצלחה!

 16. מויש הגיב:

  כולנו רוצים להצליח, אפילו אלה שהכי פחות תחרותיים. אלה מאתנו שמעלים על נס את המשמעות הטוטאלית של ההצלחה ונמנעים מאפשרות של כישלון, לא יעיזו לטעום את החיים, לא יעיזו לנסות ולכן גם לא יזכו להצלחות גדולות.
  הורים שיחנכו את ילדיהם להצלחה ומצוינות בלבד, יקבלו ילדים שחוששים להעז ולנסות. החשש מכישלון משתק, מטרפד, מנטרל יצירתיות, אומץ ואפשרות להצלחה.
  מנהל שיפחד להיכשל, לא יעז ולכן גם יצליח עד "קיר הזכוכית" שנמצא מעליו אך הוא מתעלם ממנו. אף פעם לא האמנתי באמת ובתמים למפקדים ומנהלים שלא נכשלים אף פעם, מאוחר יותר כאשר ניהלתי בעצמי, ניסיתי לנצל טעויות שלי כדי להודות בהן בפומבי בפני עובדי – כך וידאתי שלא חששו לנסות ולהיכשל, כך גם לא יחששו לספר שנכשלו, כך גם יאמינו לי שאני אמיתי.
  אסף עשה שני דברים ב"פוסט" שכתב: העלה על נס את הניסיון והדרך, והעדיף אותם על פני החשש מכישלון והתוצאה, וגם לא חשש להציג את אלה שלו.
  בגלל הדברים האלה אני מאמין לו, בגללם אני הולך אחריו, בגללם הוא אמיתי.
  מויש

 17. Avida הגיב:

  בהצלחה לכל הקבוצה, כל הכבוד לכם ! !

 18. מיקי הגיב:

  אמר פעם מאיר אריאל – "איך ששם בכינו לא צחקנו שנים" ברוח זאת אני מאחל לכם רצים יקרים – איך ששם תזיעו לא נחנו שנים.
  כל הכבוד ויישר כוח!!!

 19. בר שקד הגיב:

  כל מילה שמויש אמר. אחד לאחד.

 20. צורי קינג הגיב:

  אסף וקבוצתו היקרה, אין לי ספק שההצלחה שלכם כבר הושגה והארוע הוא רק הדובדבן…
  החכמים הבודהיסטים צדקו שקבעו "לעולם לא נחזור לצעוד פעמיים באותו שביל"
  כל חוויה כל תחושה כל נקודה בזמן ובמקום חד פעמיים הם, ,היפכו כל התנסות להנאה צרופה,
  לכו הכי רחוק שהדרכים מובילות וחיזרו מהריצה מסע טעונים, שלמים ומאושרים.

  בהצלחה,

  צורי קינג

 21. יניב הגיב:

  כל הכבוד ובהצלחה רבה.

  יניב

 22. כל הכבוד!
  בהצלחה ולהתראות!!!

 23. amir הגיב:

  מרשים מאוד, תצליחו.

  אמיר

 24. ליאור הגיב:

  כל הכבוד ובהצלחה לקבוצה.
  ליאור,
  מצוות LIMITED GEAR.

 25. אסף : איש יקר
  כל שיחה איתך גורמת לי ללמוד המון מימך ורק חיובי
  לחשוב חיובי לדבר חיובי לגרום לסביבה חיובית הדבר תורם המון לנפש לחשיבה לגוף בריא ולהרגשה נפלאה
  אשרך שבורכת בכזאת יכולת מדהימה,

  ברכה והצלחה

  יאיר דוידוף

 26. אסף הגיב:

  אח יקר
  קראתי את הטקסט והתרגשתי, יש לי תחושה שעם מנטליות וגישה כזו של מאמן כמוך ואפילו לא אגזים אם אומר, מורה דרך לחיים, הספורט בארצינו היה יכול להראות אחרת לגמרי. לנו כאנשים היו אנרגיות אחרות. אני יאמץ בחום את המילים הללו כאדם וכאבא

  יישר כח והמשך בדרכך בקודש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.