איש ברזל –

האימונים ליעד ולעמידה במטרה (לרדת מ 13 שעות אבל אל תגלו למתחרים האחרים . .) מתחילים להיות ממש קשים, ממש ארוכים, לגוף (בעיקר לרגליים אבל לא רק) ולנפש לוקח יותר ויותר זמן להתאושש מהעומסים ונשארו לי עוד 4 חודשים ל "יום הנתון" ! אם זו הייתה תחרות "איש ברזל" רגילה, נניח באירופה הייתי מרגיש שאני כבר ממש מוכן וחזק אולם כידוע לכם, אני עושה אותה על המסלול הכי קשה בעולם – "ישראמן", ציר 12 על הגבול ישראל – מצרים, מעבר נטפים, עליות, רוחות, בדידות ובעיקר מחשבות על האופי האנושי, הקושי, הניצחון והחתירה הזאת – הבלתי מתפשרת בעליל – אל עבר שיא, פסגה, הגשמה עצמית!

שחייה – (3.8 ק"מ) כרגיל, אופטימי למדי בעניין זה; בשבוע שעבר שחיתי 3.5 ק"מ עם ענת והיה בעיקר כיף וקושי חריג לא נרשם;

שחייה באיש ברזל - 3.8 ק"מ

שחייה באיש ברזל – 3.8 ק"מ IRON MAN

ברם, על האופניים (180 ק"מ) אימון טיפוס שכלל את עין הוד, בית – אורן ועליית נשר פירק אותי לגורמים ואני חייב להמשיך ללחוץ על האופניים וברור, להוריד עוד משקל! בכלל, אתם חייבים להפסיק להשאיר לי את העוגיות והשוקולד בתום ימי הולדת . . . לא מצליח להתנגד לזה מרגע שזה נכנס לביתי. ריצה – (42.195 ק"מ) כן, מרתון, זה אפילו לא מפחיד אותי, כל יומיים בערך אני רץ מרתון ומאמין שהתרוממות הרוח לקראת סוף היום הארוך הזה תביא אותי בבטחה לתוצאה יפה.

אימוני בדד על האופניים

אימוני בדד על האופניים

מחנה אימון של קבוצת הריצה יחדד אותנו עוד יותר והאמת אני כבר ממש מחכה לכל הכיף והשלווה הזו אליה אני מצליח להגיע בעיקר במחנות אימון: רצים, שוחים, נחים . . . זהו!

אז שנייה לפני שנתחיל עם אימוני השבוע וכל הכיף שחווינו בואו ניתן לאחד שמלווה אותי מלא שנים; בעיניי הוא האומן הישראלי הכי מיוחד, עדין ואינטליגנטי שיש להתנגן לנו קצת – גם אם הוא לא שר כאן – רק כתב ודווקא שר זמר שמזוהה עם "הזמר הים תיכוני" אליו אני פחות מתחבר ובכל זאת, השיר הזה מהדהד לי כל הזמן בעיקר בקשיים של אימוני ה"בדד" וזה שיר שממלא אותי בהמון אנרגיה טובה; אז מיכה, תודה רון שובל בבקשה:

לפעמים הים שקט ואין גלים . . גם אתה . . לפעמים . . ומחר . .

קבוצת ריצה – האימונים שחווינו:

יום שני –

אימון מכונן, ניצחון הרוח! עומס מנטאלי משמעותי באימון חשוב זה: "מגרדים את היכולות עד הקצה וקצת אחריי . . . ובואו נתעכב עוד על האימון החשוב הזה גם למען אלו שלא הצליחו להגיע:

  1. אימון מכונן! כשמו כן הוא! בונה לנו יכולת נוספת, כזו שלא הייתה לי קודם; מביא אותי למקום גבוה יותר של נשיאת סבל, קושי, מוציא אותי מאזור הנוחות ומחייב אותי לתפקד בצורה מיטבית, מדויקת יותר, קשוחה יותר

  2. מאוד חשוב לבוא לאימונים מכוננים; בדיוק שם – היכן שלא נוח לי – מושגת ההשתפרות ומדגיש: הגעה לאימון שכזה מהווה ניצחון!

  3. סעיפים 1, 2 מתייחסים כמובן גם לחיים עצמם ולא רק לריצות על אף שכידוע לכם הריצות המון פעמים "משקפות" את החיים . . .

  4. הקשר בין המערכת העצבית – רגשית לבין מערכת העיכול הינו קשר חזק ומובהק; אימונים שכאלו, עומס שכזה עובד חזק על מערכת העיכול; המון ספורטאים ביום המרתון ו / או ביום של פגישה מכרעת מקבלים לפתע כאבי בטן בלתי מוסברים . . דיוק המערכת, ההתרגלות שלה לנקודות פסגה משפרות את הדואליות / הסנכרון בין המוח, רגש ומערכות הגוף הפנימיות. 

  5. נוכח הדופק הגבוה לא ניתן כמעט לאכול ולו גם ג'ל! חשוב לאכול בבית, מתיחות, שירותים, קפה, שירותים, מים, שירותים . . . ואז לבוא מוכנים

  6. תוספת ל 2: התמודדות עם אימון שכזה מהווה בעיניי ניצחון! מחדד: עצם ההגעה לאימון שכזה מהווה ניצחון בפני עצמו! מה שעשיתם באימון תלוי בהמון משתנים

  7. לדעת לרוץ מהר בירידה ומצד שני, לשאת את הסבל – הקושי בעלייה! בדיוק כמו "שיקום מפציעה" זו עבודה קשה!

  8. עוצמות, חוזקות ויכולת! רובכם, רובנו, רוב בני האדם חזקים יותר ממה שהם חושבים ומודעים! השאלה איך מוציאים ומבטאים זאת! אל תפחדו!

  9. לבסוף – דופק! אימונים שכאלה משפרים ללא היכר את "מנעד" / גמישות ויכולת הלב – דופק להתכווץ ולהתרחב! מזכיר, הלב זה שריר! עבודה עליו יוצרת אנשים בריאים וחזקים יותר! גאה בכם, כרגיל!

  10. המילה האחרונה והמסכמת בעיקר את 2, 6: רק אימונים כאלו יכולים לשמור לנו על "מעיין הנעורים", הכושר והיכולת ולעתים לקדם אותו עוד ומזכיר לכם שרובינו אחריי גיל 27 . . .

 יום שישי – שישי ארוך!

וואו איזה כיף שהיה! לא יכולתי לעזוב את הים, היה לי פשוט כיף . . . נסו להתחיל את סידורי יום שישי בשעה טיפה יותר מאוחרת ב"שישי מסיבה" שאנו מיישמים אחת לשבועיים; תודה לכולכם, צריכים להשתפר בנושא הבירות . . . פירות אולי . . . תענוג אמרנו ?

בוקר תענוגבוקר תענוג

קבוצת ריצה

קבוצת ריצה מדהימה! אנשים יפים שכמותכם

ריצת 16 ק"מ של עונג רצוף

ריצת 16 ק"מ של עונג רצוף – דוד זהותתתתתתת

רצים עם אסף

איזה כיף ששרה באה . . . .

בוקר טוב - רצים - כן, כנרת הגיע

בוקר טוב – רצים – כן, כנרת הגיע

תוכנית אימון דו – שבועית "רצים עם אסף"

 

בברכת "אנרגיה טובה", אסף לב 

הצטרפו אלינו: פייסבוק ומוזמנים לעשות "INVITE" לחברים

ערוץ היוטיוב ונשמח לקבל תגובות על הסרטונים

ויש גם אינסטוש מדליק

אימון וליווי מנטאלי לכדורגלנים ליצירת קשר לחצו כאן

"רצים עם אסף" – תעשו ספורט – זה עושה טוב, לכם ולעולם

8993137 – 052

לוגו חדש