‏הכנות לאיש הברזל השני – הולנד 2017 / אסף לב

שבת 02 ספטמבר 2017 שבוע לפניי התחרות המשמעותית בחיי או לפחות בעשור האחרון. שנה של אימונים הולכים להתנקז ליום אחד 9 לספטמבר 2017, אלמרה, הולנד, תחרות איש ברזל. בתוך כך אני מקווה "לסגור את היום הזה" בפחות מ 11 שעות. 

כן, "איש ברזל" (טריאתלון ארוך), אחת התחרויות הקשות בעולם במהלכן אתה שוחה כ 4 ק"מ, רוכב על אופניים 180 ק"מ ומסיים בריצת מרתון – 42 ק"מ ו 195 מטרים – הכי מרגשים בחיים שלך. כמו הרבה דברים מיוחדים, מאתגרים, רומנטיים, ייחודים וטובים נולדה התחרות באיי הוואי (1978) עת מלחים אמריקאים, עיתונאים, בעליי עניין, חובביי אתגרים וכמובן ספורטאים מענפים שונים התווכחו לגביי מי הוא הספורטאי ואפילו מהו ענף הספורט עם היכולת האתלטית הגבוהה ביותר ? שחיינים, רוכביי אופניים או רצים ? המנצח יהיה זה שיגמע את התחרות בזמן הקצר ביותר כמובן וזה יוכרז כ"איש ברזל" ! קצת פחות מ 30 אנשים מתייצבים על קו הזינוק (ותחשבו על זה, לפניי כ 40 שנה . .) לעמוד באתגר הפיסי והמנטאלי מהקשים ביותר עליהם בכלל ניתן לחשוב והתחרות יוצאת לדרך ב 18 לפברואר 1978 והמנצח (גורדון הולר) סוגר עניין עם תוצאה של 11:46 שעות.

כיום מתקיימות בעולם מעל  20 תחרויות "איש ברזל" iron man בשנה והביקוש אליהן הוא בלתי נקלט ורוב ההרשמות אליהן מסתיימות תוך מספר שעות. התחרויות נערכות במדינות שונות כאשר המפורסמות שבהן היא הוואי כמובן (מוגדרת כאליפות העולם), ובמדינות אירופה שונות ובעיקר השטוחות שבהן . . גרמניה, אוסטריה ואחרות. ישראל אגב מוגדרת כתחרות הקשה בעולם ! ! זאת נוכח העליות המורכבות שבה (ציר 12 – עוקף אילת) ותנאיי ופעריי החום והקור בין העלייה לירידה. "ישראמן" הוא שמה וכן, היא קשה, מחייבת ומאתגרת מאוד – תאמינו לי, עשיתי שם כמה חצאי איש ברזל בטרם ניגשתי לאתגר הגדול שלי – "איש ברזל מלא" וברור שעשיתי קעקוע אחריי. התחרות מתנהלת במתכונת מקצוענית ובה יש לספורטאי אמצעים משובחים כולל אופניים העשויות מסיבי פחמן וקרבון בדיוק כמו שעשויות חלליות ומכוניות פורמולה 1 ועדיין, כן, המרכיב האנושי פיזי – מנטאלי הוא המרכיב המרכזי שייקבע מי ינצח, מי יסיים ומי כלל לא יגיע לקו הסיום. . .

אגב, שיא העולם לתחרות "איש ברזל" עומד נכון להיום על – תחזיקו טוב – על קצת פחות מ 7:50 שעות והוא הושג על אדמת אוסטריה ושיא זה מהווה את אחת מההתקדמויות המשמעותיות ביותר שהושגו בהתפתחות השיאים וקיזוזי זמן בהשוואה אובייקטיבית של מדדי ביצוע שונים בין ענפים שונים. תחשבו למשל על קפיצה לרוחק; על בוב בימון הקופץ לרוחק האמריקאי שמגיע לאולימפיאדת מכסיקו 1968 ואז השיא העולמי בקפיצה לרוחק עומד על  8.35 מטרים וזה מצליח לקפוץ 8.90 ! ! שיא שמחזיק מעמד 23 שנה וכן לחבר שלי גיא ששאל אותי, זה נכון שסרט המדידה האלקטרוני שהיה שם לא היה מספיק מרחק למדידת קפיצה זו והשיא נרשם כן על פי סרט מדידה ידני שהובא לבחינת קפיצה היסטורית זו !

אני נכנס לאחת הבריכות האהובות עליי באזור תל – אביב ומתרגל את השחייה האחרונה שלי בטרם התחרות. הגוף שלי קצת כואב, קצת עצבני וקצת טרוד נוכח האתגר שצפוי לי ואני מזכיר לעצמי שאני ב"טייפר" – מנוחה בטרם אירוע משמעותי ושיש לי תוכנית אימון אישית ושאני חייב להיצמד אליה ויהי מה! יוצא מהמים לאחר 1 ק"מ ושם פעמיי למקום שאני יודע שאני זקוק לו יותר מכושר גופני, הרבה יותר. אני צריך להתחבר לגוף שלי, לדבר אתו, לטפח ולבדוק אותו. חותך לאחת המלתחות ומתחבא בה עם סכין גילוח, שמפו וקצף גילוח. כשהיינו צעירים היינו תמיד מסתכלים על האלופים הגדולים ואני מזכיר לכם צופים וקוראים יקרים שספורט זה "הדבר הנצפה בעולם" ! הרבה יותר ממופעיי רוק, בלט, הצגות, סרטים ואפילו חדשות וסדרות טלביזיה.

אז, כשהיינו צעירים, למדנו על משמעות ההזעה בשריפה הקלורית והתחלנו לרוץ עם סווצ'רים על מנת להזיע (היום הגישה קצת השתנתה) ועוד למדנו שהאלופים גם מורידים שערות מהגוף, וואלה. יש משהו בהתחדשות האנרגטית שסכין הגילוח עושה לגוף, יש משהו בטיפוח הגוף ו"החיתוך" שלו שמדייק אותי ומנהיר לי לגביי משמעות התחרות אליה אני נושא את עיניי. רוצה להגיע במצב הכי טוב שלי ובמידה מסוימת וזה הופך לי ברור יותר ויותר שלתחרות הזו התאמנתי כל חיי . . . החל מנער שעישן והרבה, דרך בחור שאהב סוגי ספורט קיצוניים ומהירים – בעיקר משחקיי כדור, דרך הסטודנט הבעייתי שעשה תואר ראשון ושני פעמיים לערך ודרך עיסוקי (והבחירה בו כדרך חיים) ב 20 שנה האחרונות של טיפוח הגוף, הנפש, הסבלנות, סובלנות ובכל זה עמידה ביעדיי ביצוע ארוכיי טווח ונכון, קשים. אלו מכם הקוראים זאת מזהים בנקל את החיים ! כמובן ! חברות, הוקרת תודה, מדרג צרכים, שמחה, סיפוק, הגשמה עצמית, הארה והלימה בין שניי המדדים החשובים ביותר של החיים: אושר והגשמה עצמית בשילוב עם בריאות הגוף והנפש ! !

מגלח את גופי (את כולו חוץ מהראש שם אני נאחז כמוצא שלל רב במעט השערות שנותרו לי) ובוחן אותו ואכן, התבגרתי מעט; עם הבטן אני מתקשה להתמודד – תענוגות החיים והירידה במטבוליזם מקשים עליי מאוד, סימני השמש נותנים אותותיהם במקומות שונים, ישנם מקומות בגוף שיותר קשה לי להגיע אליהם (הגמישות כבר לא של גיל 24) ואני חושב, כל הזמן מעסיק את ה "מיינד" Mind שלי בכך שאריה = מלך החיות ושיא העוצמה בטבע חי לא יותר מ 20 שנה ומגיע לשיאו בערך בגיל 10 ואני תיכף בן 50 ועד כמה חשוב הדיוק ביכולות שלך בתחרות הספציפית הזו, כמו גם, בדרכך בחיים.

מעבר לכך, גילוח שערות הגוף שלי מהווה עבורי "מנטרה" – סוג של פעולה מוכרת, המחזירה אותך למקום נוח ובטוח בו אתה חש את עצמך במקום השליו ביותר עבורך, אולי בגלגול הקודם הייתי ספר . . . ? שחקניי כדורסל למשל אוהבים להעביר את כף היד על סוליית הנעליים, שחקניי כדורגל לנשק את הדשא ושחקניי בייסבול לגעת באוזן, באף וכמובן ללעוס חזק יותר את המסטיק שלהם. מרגיש טוב, אני יכול ללחוץ על עצמי בתחרות, אני חש טוב, הכול ארוז, עוד 3 ימים נעבור בשדה התעופה עם 3 מזוודות ובהן האופניים שלי אשר אני תקווה ואמונה שהן ישרתו אותי נאמנה כפי שסיכמתי עמן – עם השחייה בה יש לי יתרונות מולדים כמו עם הריצה – בהם צברתי יתרונות נרכשים אני אסתדר וכל השאר, כן, כמובן, בורא עולם, אושר ואנרגיה כללית אשר תשלח ממני לעולם ואני בטוח שהיא תחזור אליי.

תודה רבה על הפרגון שאני יודע ומרגיש שמגיע מהארץ, זה עוזר מאוד; על התחרות עצמה אכתוב לכם בגיליון הבא – תחזיקו אצבעות אה. .

 

בברכת הספורט והאנרגיה המצוינת,

אסף לב

הצטרפו אלינו בפייסבוק 

ערוץ היוטיוב

ויש גם אינסטוש מדליק

אימון וליווי מנטאלי – ליצירת קשר לחצו כאן

"רצים עם אסף"

8993137 – 052

לוגו חדש