אימון מנטלי וגופני!

מתחיל את הסט השלישי של 2000 מטרים על הקצה ואני חש את קצה גבול היכולת שלי מתקרב אליי, נושף בעורפי ואני מנסה לברוח ממנו; כמו צל שהולך אחריך אני מרגיש את כוחותיי הולכם ואוזלים ואת הדופק שלי נוסק למקומות בהם לא הייתי המון זמן. מזהה ספורטאים שלי על המסלול, חלקם הולכים – זה אימון מאוד קשה וחלקם, ממש כמוני וכפי שנדרש היה בתרגיל באימון הבוקר של פארק הירקון (אולי המקדש, "מכה" של הריצות לפחות באזור המרכז) להילחם! לתת את כל מה שיש לך בבוקר זה ולהגיע לשם, כן: "מיצוי עצמי"!

קבוצת ריצה בערב (אחה"צ בקיץ חח) - רצים עם אסף

קבוצת ריצה בערב (אחה"צ בקיץ חח) – רצים עם אסף

רצים ברחובות כס - הוד השרון

רצים ברחובות כס – הוד השרון

הכוחות הנפשיים – מנטליים, גופניים שלי מתכלים בקצב מסחרר ואני לא מצליח להוריד את הדופק ואז זה קורה, כן, נעצר, לא יכול יותר! מנסה להוריד דופק לכ 20 שניות ומתחיל שוב לרוץ ואז, כן, ברור, נעצר שוב – לא יכול יותר! הגעתי לקצה – מצוין. זוכרים את התדריך של תחילת האימון . . . אנו באים לכאן היום על מנת לגרד את יכולותינו "עד הקצה", זה המקום להיכשל בו, אין צלמים ואין הילוכים חוזרים, יש רק ביצוע שיא וזה כמובן טומן בחובו סיכון! והיום, בדיוק בוקר זה הוא בוקר לקחת בו סיכונים, מחושבים ככל שיהיו עדיין ביצוע שיא איננו עניין של מה בכך.

אז אתם ניצחתם הבוקר! ספורטאי "רצים עם אסף" שהגיעו לאימון מורכב זה ונתנו בראש, השתדלו, נתנו את הכי טוב שלהם הם המנצחים הגדולים של בוקר זה. באשר לי . . . עומד במקום – בחיי שלא חיכיתי לאף אחד חחח הבוקר הזה היה כל אחד לעצמו ואז כנרת מגיע אליי ובמסגרת ההיכרות שלי עם הגברת ובמסגרת בחינת היכולות של הספורטאים שלי, בעיקר בכובע של המאמן המנטאלי אני צועק לה האם היא עכשיו "בסט הקל" והיא מפטירה לעברי משהו בסגנון של משהו הקשור לטכניקת הריצה של אמא שלי . . חחח ענק! וכמובן, מגבירה עוד את הקצב עת אני מתחיל לרדוף אחריה ולדחוק בה לכדי ביצוע שיא.

אתנחתה עם סרטון – אתמול התקיים אחד מאנשיי הברזל המפורסמים והיי הקלים! של אירופה! בואו לאילת – ישראמן (31 בינואר 2020 אני שם בלי עין הרע טפו טפו) ותראו מה זה מלחמה על ציר נטפים, עליות ורוח אה . . . ושם, אנא הסתכלו היטב על ספורטאי העילית שפשוט נגמר לו הכוח! ובדיוק שם מישהי זורקת לו כמה מילות עידוד והפלא ופלא הוא מתחיל לרוץ וחוזר לעצמו! זה קטע נדיר ומיוחד שנתפס בעדשת המצלמה וקחו אותו אתכם לחיים . . מילה טובה, טפיחה קלה על השכם נותנים כוחות גם לאנשים – הספורטאים הקשוחים בעולם – הסתכלו היטב, חצי מילה, רבע טפיחה על השכם, איזה הבדל שזה עושה ו / או כוחה של מילה! ! איש ברזל, אוסטריה, גשם – מבול, יולי 2019

אימון מנטלי וגופני, לסיכום חלק זה, נוגע בכל רבדיי החיים וכל שכן בהלימה ובקשר הדואלי שבין החיים לבין הספורט – התמודדות, תנועה והכלת כאב וקושי! בדיוק כמו החיים וכל אחד מכם ומכן שיקח את מה שנכון לו ורק מבקש עוד לחדד שתי אבחנות, שתי נקודות: כל אחד מאתנו הוא יחיד ומיוחד, הכי בעולם! ושנית, אנא, אל תוותרו בכזאת קלות על עצמכם! על העונג הצרוף במורכבות ובקושי (שעתיים ועד 4 שעות בשבוע זה לא כזה קשה כמו המחויבות! להיות ספורטאי!) של להיות חבר בקבוצת ריצה (ובמיוחד כשלנו אשר לוחצת אותנו מדי פעם לביצועי שיא ולא רק צועקת "כל הכבוד" . .) אלא, ממש מבקשת מאתנו להתאמץ אולי בספורט הקשה ביותר שיש: ריצה! לחיות! להיות!

אנשים מחייכים! בחיי שזה נאור וקרן . . ויורם - כן, תמיד מחייך

אימון איכות! פארק הירקון! רצים עם אסף

אימון איכות! פארק הירקון! "רצים עם אסף" – תמונה ויצאנו . . .

שיר והלכתי:

הכי רגיש, עדין, פוגע ומכאיב שיש; נורית גלרון – תעלו כמה שורות לאיש ברזל: נגיעה אחת רכה, מילה טובה . . אז בבקשה, למילותיו הנוגות והמבריקות של עלי מוהר, בבקשה, הבמה שלך גברתי:

 

תוכנית אימון שבועית לשבוע של 15 ביולי:

אסף לב

ספורטאי, מאמן מנטאלי Mental training, מאמן טריאתלון – ליצירת קשר לחצו כאן

הצטרפו אלינו בפייסבוק 

asafrunners@gmail.com

ערוץ היוטיוב ונשמח לקבל תגובות על הסרטונים

ויש גם instagram מדליק

"רצים עם אסף" – תעשו ספורט – זה עושה טוב, לכם ולעולם

8993137 – 052

לוגו חדש